Gezegenimize Yatırım Yapın.

Gezegenimize Yatırım Yapın. ~ 22/04/2022
Pro Carton Genel Müdürü Winfried Muehling’in Dünya Günü açıklaması

bilingual content


Bu, dünya sakinlerinin gelecek nesiller için müreffeh ve sürdürülebilir bir gelecek için bir araya geldiği 2022 Dünya Günü'nün temel mesajıdır.

İş dünyası ve siyaset de dahil olmak üzere hayatın her kesiminden insanlar ve kuruluşlar, iklim değişikliğinin kalbindeki sorunları çözebilecek anlamlı, toplumsal değişimi başlatmak için (cesurca), yenilik yapmaya (geniş çapta) ve uygulamaya (adil bir şekilde) teşvik edilir.

 

İklim değişikliği, tüm insanlığın karşı karşıya olduğu karmaşık ve acil bir sorundur - hızlı bir düzeltme yoktur. Sorunlu etkilerini tersine çevirmek için hızlı, cesur ve yenilikçi adımlar atacak ve bazen yokuş yukarı bir savaş gibi görünse de inancım, 2022 Dünya Günü'nde bize ilham verebilecek hem bireylerden hem de kuruluşlardan gelen kararlılık ve yenilik eylemleriyle sık sık yenileniyor. (alışkanlıklarımızı daha iyiye doğru değiştirmek ve en önemlisi ileriye dönük umutlu olmamız için bize nedenler sunmak.) Ekim ayındaki bir örnek, iklim acil durumu bağlamında güvenli, temiz, sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre hakkının bir insan hakkı olarak tanınması, iklim aktivizminin korunması ve zararlı grupların daha sıkı bir şekilde hesap vermesi için BM İnsan Hakları Konseyi'nin oylamasıydı. .

 

Bu sefer ambalaj endüstrisinden başka bir örnek, sektörler arası ittifak 4evergreen tarafından yakın zamanda yayınlanan Tasarıma Göre Döngüsellik kılavuzudur. 29 ambalaj tasarım uzmanı tarafından geliştirilen ve 114 endüstri lideri tarafından gözden geçirilen kılavuz, en başından itibaren geri dönüşüm için tasarlanan elyaf bazlı ambalajların nasıl yapılacağına dair kesin öneriler sunuyor. Belge, Danone, Ferrero, Kellogg's, L'Oreal, Mars, Nestlé, PepsiCo, Procter & Gamble ve Unilever gibi büyük markalarla, diğer değerlerle güçlerini birleştiren tedarik zinciri ve işletmeler içindeki dahili bölümler arasında işbirliğini kolaylaştırıyor. (paydaşları, ambalajlarının ve döngüsellik bilgilerinin geri dönüştürülebilirliğini daha da iyileştirmek için zincirleyin.)

 

Tedarik zincirinin her aşamasından temsilcileri bir araya getiren 4evergreen örneği aracılığıyla gösterilen işbirliği, sorunu nasıl en etkili şekilde ele alabileceğimizi kanıtlıyor: birlikte. Uzun süreli değişimi yürürlüğe koymak için, yasa koyucuların ve kuruluşların cesur, yenilikçi önlemleriyle günlük yaşamlarımızda daha küçük ölçekli değişikliklerle desteklenen birleşik bir yaklaşım çok önemlidir. Pro Carton, AB'nin Yeşil Anlaşma hedeflerini ve Döngüsel Ekonomi Eylem Planını tam olarak destekliyor ve iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için her gün aktif olarak katkıda bulunuyoruz.

 

4evergreen kılavuzunda da örneklenen, sektörümüzün son yıllarda geçirdiği inovasyon sayesinde, karton endüstrisi, sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen yenilenebilir malzemelere dayalı sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir ambalaj taahhüdünde kararlıdır. Karton endüstrisi tarafından kullanılan tüm ahşabın %75'inden fazlası, bu doğal malzemeyi elde etmek için kullanılan ormanların yıldan yıla genişlemesiyle, Avrupa'daki sertifikalı sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan gelmektedir. Ayrıca, karton, %84,2 ile tüm ambalaj malzemeleri içinde en yüksek geri dönüşüm oranına sahiptir ve tüketicilerin karton geri dönüşüm sistemine güvendiğini açık bir şekilde gösterir.

 

Bir araya gelmek ve iklim değişikliğinin etkilerini tersine çevirmek için Dünya Günü'nden daha iyi bir zaman olamaz. Örnek olarak liderlik eden büyük kuruluşlardan, çevrede küçük ama etkili değişiklikler yapmak için alışkanlıklarımızı ayarlayan her bireye kadar, her birimiz bir fark sağlama gücüne sahibiz. Birlikte, Dünya Günü 2022'yi şimdiye kadarki en etkili gün yapabiliriz.Earth Day statement

Winfried Muehling, General Manager, Pro Carton

Invest In Our Planet. This is the core message of Earth Day 2022, the day in which the earth’s inhabitants come together to work towards a prosperous and sustainable future for the next generations. People and organisations from every walk of life, including business and politics, are encouraged to act (boldly), innovate (broadly) and implement (equitably) to instigate meaningful, societal change that can tackle the issues at the heart of climate change.

Climate change is a complex and urgent challenge facing all of humankind – there is no quick fix. It will take prompt, bold and innovative action to reverse its troubling effects, and although it sometimes feels like an uphill battle, my faith is frequently restored by the acts of determination and innovation from both individuals and organisations that can inspire us on Earth Day 2022 to change our habits for the better, and crucially, offer us reasons to be hopeful going forward. One example, from October, was the UN Human Rights Council voting to recognise the right to a safe, clean, healthy and sustainable environment as a human right in the context of the climate emergency, protecting climate activism and holding harmful groups to account more stringently.

A further example, this time from the packaging industry, is the recently published Circularity by Design guideline , by the cross-industry alliance, 4evergreen. Developed by 29 packaging design experts, and reviewed by 114 industry leaders, the guideline provides precise recommendations for how to make fibre-based packaging that is designed for recycling from the very beginning. The document facilitates collaboration across the supply chain and internal divisions within the businesses, with major brands, such as Danone, Ferrero, Kellogg’s, L’Oreal, Mars, Nestlé, PepsiCo, Procter & Gamble, and Unilever, joining forces to with other value chain stakeholders to further improve the recyclability of their packaging and circularity credentials.

The collaboration demonstrated through the 4evergreen example, which brings together representatives from every stage of the supply chain, proves how we can address the issue most effectively: together. To enact long-lasting change, a combined approach is crucial, with the bold, innovative measures of legislators and organisations supplemented with smaller-scale changes to our everyday lives. Pro Carton fully supports the EU’s Green Deal ambitions and the Circular Economy Action Plan, and we are actively contributing every day to mitigate the impact of climate change.

Thanks to the innovation our industry has undergone over recent years, exemplified by the 4evergreen guideline, the cartonboard industry is standing firm to its commitment for sustainable and recyclable packaging based on renewable materials from sustainably managed forests. More than 75% of all wood used by the cartonboard industry comes from certified sustainably managed forests in Europe, with the forests used to source this natural material expanding year after year. Furthermore, cartonboard boasts the highest recycling rate of all the packaging materials, at 84.2%, demonstrating unequivocally that consumers trust the cartonboard recycling system.

There is no better time than Earth Day to come together and reverse the effects of climate change. From big organisations leading by example, to every individual adjusting our habits to make small but impactful changes to the environment, each one of us has the power to make a difference. Together, we can make Earth Day 2022 the most influential yet.


#YirmialtiYasindayiz #26Yil #BiliyorumCunkuOkuyorum #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #ContentIsKing #Flekso #Ofset #Ambalaj #DijitalBaski #inkjet #toner #Baski #Etiket #UV #KnowWhatIsWhat #ItPaysTheAdvertise #Printing #Packaging #Surdurulebilirlik #YesilBaski #OlukluAmbalaj #EsnekAmbalaj #KartonAmbalaj #MetalAmbalaj #Converting #Label #WorldEarthDay #Climate #Sustainability #EarthDay #Recycling #GeriDonusum #CircularEconomy #DonguselEconomy
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr