Lidya Grup, Bilişim 500 Başarısı

Lidya Grup, Bilişim 500 Başarısı ~ 05/09/2019
Baskı sistemleri uluslararası temsilci gelirlerine göre ilk 8 şirket” sıralamasında  3.’cü sırada Lidya Dağıtım ve 5.’ci sırada Lidya Bilişim şirketleri bulunuyor.

Lidya Grup, 2018’e damgasını vuran ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde ilk sıralara yerleşti. Bu yıl 20.’cisi yapılan “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2018- Bilişim 500” araştırmasının sonuçları, geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılımın olduğu törende açıklandı.

Bilişim 500’de farklı kategorilerde listeye girdiklerini anlatan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, Lidya Grup’un sektöründe ilk 3’te yer alan firma olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan ‘Türkiye 2018-Bilişim 500’deki kategorilere bir örnek verilirse, “Baskı sistemleri uluslararası temsilci gelirlerine göre ilk 8 şirket” sıralamasında  3.’cü sırada Lidya Dağıtım ve 5.’ci sırada Lidya Bilişim şirketleri bulunuyor. Bir başka kategori olan “Kurulum, bakım destek uluslararası temsilci” sıralamasında Lidya Bilişim 5.’ci sıraya yerleşti. Bir diğer kategori olan “Uluslararası üretici temsilcisi” sıralamasında Lidya Grup firması, HP Türkiye, Oracle, Hewlett Packart, SAP, Lenova gibi firmaların olduğu listede, Lidya Bilişim ve Lidya Dağıtım’ın TL bazındaki gelirileri toplandığında ilk 20 şirket arasında yer almaktadır.

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü, 130 milyar TL’yi geçti

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektörünün 2018 yılı büyüklüğünün 130 milyar TL’yi geçtiğini kaydeden Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Bilişim ve iletişim sektörü, 2017 yılına göre, 2018 yılında TL bazında yaklaşık %15’lik bir büyüme göstererek, 131,7 milyar TL’ye yakın bir hacme ulaştı. Kısaca, bilişim sektörünü değerlendirdiğimizde, iki ana unsur olan “bilgi teknolojileri” ve “iletişim teknolojileri” bölümlerinden oluşuyor. Bilgi teknolojileri alt başlığında, donanım, yazılım ve hizmetler yer alıyor. İletişim teknolojileri alt başlığında ise, donanım ve elektronik haberleşme bulunuyor. Bilindiği üzere, son yıllarda teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. İşletmeler de, bu değişime ve dönüşüme kayıtsız kalmamayı hedefliyorlar. Dijital baskı makineleri sektörümüz başta olmak üzere, firmalar hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa, gerekli olan teknolojik yatırımlarını ertelemeden sürdürmeye çalışıyorlar. Nitekim, işletmelerin bilişime yapacağı her 1 TL’lik yatırımın, yaklaşık 20- 25 TL’lik bir katma değere dönüşebileceği öngörülüyor ve bu oranda teknoloji yatırımlarının önemi gözler önünü seriyor. Önümüzdeki günlerde iş dünyasının ajandasında; yapay zeka, endüstri 4.0, blockchain, nesnelerin interneti, bulut teknolojisi, big data (büyük veri), sanal gerçeklik, siber güvenlik gibi konular daha yoğun yer almaya devam edecektir.”

#LidyaGrup #BekirOz #Bilisim500 #BaskiSistemleri #LidyaDagitim #LidyaBilisim
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr