Avrasya Ambalaj Fuarında Buluştular

Avrasya Ambalaj Fuarında Buluştular ~ 01/11/2019
hubergroup Türkiye, sosyal sorumluluk projesinin üçüncü yılında beş okulun öğrencilerini Avrasya Ambalaj Fuarında ağırladı.

Baskı mürekkeplerinin lider tedarikçisi hubergroup Türkiye, iki yıl önce başlattığı ‘Meslek Lisesi Sektör Meselesi’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında 23 – 26 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda tüm öğrencileri ağırladı.

Fuarın ikinci günü yapılan etkinlikte İstanbul’daki dört okul ile birlikte İzmir Buca Süleyman Şah MTA Lisesi matbaa bölümü öğrencileri de öğretmenleri rehberliğinde yer aldılar. Beylerbeyi salonunda yapılan toplantıya hubergroup Türkiye Genel Müdürü Fatih Özgün, tüm hubergroup proje gönüllüsü çalışanları, İzmir fabrika ve proje yöneticilerinin yanı sıra ASD yöneticileri katıldılar. Elli kişiye ulaşan öğrenci ve öğretmenlere hubergroup Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı Fatma Apaydın, hitap etti. Apaydın, bu yıl projenin iki okulun daha katılması ile kapsamının genişlemesinden duyduğu mutluluğu dile getirirken artan sorumlulukların projenin başarısına yönelik çalışma şevklerini de artırdığının altını çizdi. Bu yıl da önemli seminer ve teknik gezilerin gerçekleştirileceğini söyleyen Apaydın, yıl sonunda gerçekleşecek mezuniyet töreninin İstanbul Sanayi Odası Meclis Salonu’nunda yapılacağı müjdesini verdi. İSO’nun yaklaşımı ile öğrencilerin bu bir günlük ziyaret boyunca Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından ağırlanacak olmalarının Meslek Lisesi Sektör Meselesi sosyal sorumluluk projesinin bileşenlerinin arttığına ve sektörde önemli bir etkinlik olarak kabul gördüğüne işaret ettiğini söyleyen Apaydın, konuşmasının ardından tüm öğrencilere ve öğretmenlerine teker teker söz vererek proje ile ilgili görüş ve beklentilerini sordu. Öğrenciler genel olarak bu projede yer almaktan dolayı çok keyif duyduklarını ve kendilerini ayrıcalıklı hissettiklerini söylediler ve heyecanları paylaştılar. Öğretmenler ise geçen iki sene boyunca projenin öğrencilerin mesleğe yaklaşımları konusunda önemli bir destek ve motivasyon sağladığını, söylediler ve gayretleri için hubergroup Türkiye ve tüm proje gönüllülerine teşekkür ettiler.

Hemen ardından söz alan Ambalaj Sanayicileri Derneği yöneticilerinden Nihal Yılmaz, ambalaj endüstrisi ve Dernek ile ilgili bilgiler aktardı. Avrasya Ambalaj Fuarı hakkında da bilgiler veren Yılmaz, Derneğin Kasım ayı içinde gerçekleştirilecek Ambalaj Kongresi etkinliği hakkında da bilgiler paylaştı. Yılmaz’ın tanıtım ve hoş geldiniz konuşması ardından toplu olarak öğle yemeği yenildi ve öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde fuar alanında uzunca bir keşif ve bilgilenme gezisi yaptılar.

Gezinin ardından hubergroup’un Avrasya Ambalaj Fuarı 7. Salonda bulunan standında tekrar bir araya gelen öğrenciler, hubergroup gönüllüleri ile gezinin değerlendirmesini yaptıktan sonra son olarak Ambalaj Sanayicileri Derneği standını ziyaret ettiler. Burada ASD yetkilileri ile sohbet imkânı bulan öğrencilere Derneğin yayınları hediye edildi. Standda guruba katılan ASD Başkanı Zeki Sarıbekir’in öğrenciler ve öğretmenleri ile sohbeti ardından tamamlanan fuar gezisi sonrası öğrenciler tekrar okullarına dönmek üzere fuar alanından ayrıldılar. Proje İzmir ve İstanbul’da bir sonraki seminerler ile devam edecek.

#hubergroupTurkiye #hubergroup #AvrasyaAmbalaj #ASD #ZekiSaribekir #FatmaApaydin #MeslekLisesiSektorMeselesi
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr