Edale, Türkiye İçin Yeni Bir Mümessil Atadı

Edale, Türkiye İçin Yeni Bir Mümessil Atadı ~ 03/02/2020
Edale Limited tüm baskı çözümleri ile ilgili olarak hem Almanya hem de Türkiye için aynı şirketi mümessil olarak atadı: KEEY GmbH. KEEY GmbH’ın kurucusu ise hepimizin yakından tanıdığı bir isim: Timur Sakancı.

Merkezi Almanya’da bulunan KEEY GmbH yöneticisi Timur Sakanci, Türkiye ve Almanya mümessili olarak Edale ile anlaştı. Sakanci, Edale’nin ürün ve servis portföyününün tamamından sorumlu olacak. Konuya ilişkin açıklama Edale UK Limited tarafından yapıldı. Edale’de Satış ve Pazarlama Direktörü olan Darren Pickford, konuyu ilişkin şunları söyledi:

“Türkiye ve Almanya’da müşteri sayımız artıyor. Timur’un yerel bir tedarikçi olarak bize katılması mevcut durumumuzu daha da yukarıya taşıyacak. Onun tecrübe mahalli bilgisi muhtemel ve mevcut müşterilerimize daha fazla ulaşmamıza ve onları FL ürün gamımızı tanımalarına yardımcı olacak. 2020 yeni teknoloji ve ürünlerimizi göstermek adına iş ağımızı genişletmek dünya çapında etkinlikler planlamak için heyecanlı bir yıl olacak.”

Sakancı ise bu yeni işbirliğine dair şunları söylüyor: “Bu haber etkileyici bir tarihten gelip geleceğe uzanan bir işbirliğini anlatıyor. Edale yetmiş yılı aşkın bir süredir baskı makineleri tasarlıyor ve üretiyor. Türkiye ve Almanya için cazip işler önerebileceğine inanmak için üretim ve servislerini birinci elden gördüm.”

Bu işbirliği Edale için kayda değer bir aşama olarak nitelendiriliyor. Şirket bu atılımı dünyanın her yerindeki müşterilerine yenilikçi baskı ve ambalaj çözümlerini ulaştırmak ve global pazarda büyümek fırsatı olarak niteliyor.

Sakancı ise konuya ilişkin sorularımızı şöyle cevaplandırdı:

KEEY GmbH şirketindeki faaliyetlerinizi ve hedeflerinizi anlatır mısınız?

Timur Sakancı: Keey GmbH şirketimizin Türkiye ve Almanya arasında bir köprü niyetinin taşımasını ümit ediyoruz. İlk hedefimiz, Alman yatırımcılarının Türkiye'ye yatırım yapmalarını teşvik etmek. Bu ülkemizde şirket kurulumu ile gerçekleşebilir veya Avrupada basılan baskı işlerini Türkiye'ye kaydırmak ile de olabilir. Şirketimiz aynı zaman da Türk yatırımcılar için de bir fırsat. Avrupaya ve özellikle Almanya pazarına açılmak isteyen şirketler ile burada beraber çalışabiliriz. Sektörümüzden örnek vermek gerekirse bir matbaa düşünün Almanya'da kendilerine baskı işi bulmak için ofis kuruyor, eleman alıyor, araç kiralıyor ve daha bir sürü masraflara katlanıyor. Tek başına bu işi üstleneceğine burada biz o firmaya destek verebiliyoruz. Yurt dışında şirket mi kurmak istiyor? Veya şirket kurulum ve sürdürme maliyeti bizim için yüksek, sadece orada bir eleman iş kovalasın mı diyor? Burada her müşteriye özel çözümler sunabiliyoruz. Yani Türk şirketlerinin maliyetlerini ciddi şekilde azaltarak Avrupa pazarında iş yapmasına katkımız olsun istiyoruz.

Edale Temsilciliği ile ilgili hedefleriniz, beklentileriniz ve Türkiye pazarına Edale'nin muhtemel katkısı ve hangi makineleri iddialı olabileceğini anlatabilir misiniz?

Timur Sakancı: Edale ile görüşmelerimiz uzun süredir vardı aslında. Fakat ne kendiler pazarımıza girmeye hazırlardı, ne de bizim buna hazırlıklı bir alt yapımız vardı. Bu yüzden 2020 yılına nasip oldu, diyebiliriz. Bu konu da özellikle vurgulamamız gereken nokta, Edale bizim ile hem Türkiye hem Almanya pazarında anlaşma sağladı. Her iki pazarda da bizi bekleyen farklı durumlar var. Avrupa pazarında müşteri memnuniyetini sabit tutmak, mevcut müşterilere hizmet vermek ve yeni makine yatırımlarını gerçekleştirmek hedefimiz. Avrupa pazarında Edale makinelerin kalitesi biliniyor olması ve markanın da güçlü bir izlenim bıraktığı işimizi tabii ki biraz kolaylaştıracaktır. Türkiye de durum farklı. Burada tamamen yeni ve geliştirilmesi gereken bir pazar var. 2020 yılı Edale Makine yatırımı yapan müşteriler, Türkiye de bu makineyi alan ilk müşteriler olacak. Bu potansiyel müşterilere Edale'nin artılarını iyi anlatmamız gerekiyor. Türkiye de UV-Flekso pazarında ezberleri bozacağımızdan eminiz. Edale, teknoloi ve yenilik anlamında gerçekten en üst seviye de bir üretici. Makinaları baskı ürününü inline hazırlamasına özen gösteren konfigürasyonlara çok önem veriyor. Malzemelerin 600 mikron'a kadar basılabiliniyor olması, offset matbaaların da ilgisini çekecektir. İngiltere ve Avrupa'da Edale makinaları ile yapışkanlı etiket ve shrink sleeve üretiminin yanında, sigara kutusu, ilaç kutuları ve daha birçok farklı karton ambalaj ürünler basılıyor. Edale'nin Türkiye'de şuan hiç olmaması aslında yatırımcılar için bir fırsat. Çünkü özellikle ilk satılan makineler için Edale çok rekabetçi fiyat ve ödeme koşulları sağlayacağının sözünü verebilirim.

#DarrenPickford #TimurSakancı #KEEYGmbH #KEEY #Edale #Flekso #Etiket #EsnekAmbalaj
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr