“Ürünlerimiz gündelik hayatın bir parçası”

“Ürünlerimiz gündelik hayatın bir parçası” ~ 16/03/2020
Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin faaliyet alanlarının aslında sadece sektörel bazda değil, günlük hayatta karşılaştığımız birçok alana hitap ettiğini olduğunu vurgulan Ülüş, “Ürünlerimiz gündelik hayatın bir parçası” dedi.

Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği(OMÜD) tarafından ilki 26 Şubat Çarşamba günü Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen “OMÜD Sempati Üyeliği Tanıtım Etkinliği”nde Toyo Matbaa Mürekkepleri de şirket tanıtımı ve ürün gruplarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Toyo Matbaa Mürekkepleri adına şirketin CEO’su Yakup Benli, Likit Mürekkepler Satış Uzmanı Ergünal Demirbağ ve Likit Mürekkepler Satış Temsilcisi Serhat Altıkardeşler’in de katıldığı etkinlikte Toyo Matbaa Mürekkepleri Likit Mürekkepler Ar-Ge Teknik Destek Ekibi Lideri Mehmet Hakan Ülüş, şirket tanıtımı ve ürün gruplarını  anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

OMÜD’ün sektör paydaşlarına yönelik faaliyetleri kapsamında düzenlenen etkinlikte, derneğin sempati üyeleri ürünlerini ve şirketlerini tanıtırken oluklu mukavva üreticileri de sektör paydaşlarını yakından tanıma fırsatı buldu. Gün boyu süren etkinlikte firmalar kendilerine tanınan süre içerisinde şirketlerini ve ürünlerini tanıtan sunumlar yaptılar.

Toyo Matbaa Mürekkepleri adına sunum yapan Mehmet Hakan Ülüş, Toyo Ink Group’un kuruluş ve gelişim sürecini anlatarak başladı. Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin renklendirici ve baskı malzemeleri, polimerler ve kaplamalar, ambalaj malzemeleri, baskı ve bilgi gibi faaliyet alanlarından bahseden Ülüş, daha sonra detaylı olarak şirketin bu faaliyet alanlarındaki üretimlerini ve hizmetlerini anlattı.

“Ürünlerimiz gündelik hayatın bir parçası”

Şirketin ve faaliyet alanlarının tanıtımından sonra Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin faaliyet alanlarının aslında sadece sektörel bazda değil, günlük hayatta karşılaştığımız birçok alana hitap ettiğini olduğunu vurgulan Ülüş, “Ürünlerimiz gündelik hayatın bir parçası” dedi. Gündelik hayatın bir parçası olan ürünlerini daha da geliştirmek için yaptıkları yeni yatırımlarla ürettikleri ürünlerin sektöre yenilikçi ve çağdaş çözümler sunduğunun altını çizdi.              

Likit Mürekkepler Ar-Ge Teknik Destek Ekip Lideri Mehmet Hakan Ülüş, 20 Temmuz 2017’de Toyo Matbaa Mürekkepleri tarafından kurulan ve Ar-Ge Merkezi tescilli Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi’ni anlattı. Ülüş, 25 araştırmacı ve destek personel, devam eden 23 projesi ve Tübitak tarafından desteklenen 4 projesi bulunan Ar-Ge Merkezi’nin stratejilerini şöyle sıraladı: “İnsan Sağlığı, Gıda Güvenliği ve Regülasyonlar, Çevre, Geri Dönüştürülebilir Kaynakların Kullanımı, Enerjinin Verimli Kullanılması, Sürdürülebilir Büyüme, İnovatif Ürün Tasarımları (patent, marka tescil), Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Afrika bölgelerine hizmet eden, global Ar-Ge Merkezi, Ülke ekonomisine katkı sağlamak”

Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen su bazlı mürekkepler

Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği su bazlı mürekkep serisini de tanıtan Ülüş, bu başlık altında yüksek renk şiddeti, yüksek seyreltme oranı gibi birçok özelliğe sahip, kraft, sülfit kağıtlar, oluklu mukavva, karton, peçete, poliolefinik filmler gibi ürünlerde kullanılabilen akrilik bazlı mürekkep serilerinden ve Su Bazlı Dispensing Konsantre serilerinden bahsetti. Ülüş, maliyet düşürme çalışmaları, müşteriye özel katalog hazırlığı, baskıda verimliliği artırma, personel eğitimi ile üretim verimliliğini artırma ve müşteri taleplerine özel ürün tasarımı gibi çözüm ortaklarına değer katan hizmetlerini anlattı.

Mehmet Hakan Ülüş, Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin sektöre ve gelişen son teknolojilere dair gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek çevresel trendler, energy-saving trendler gıda ambalajı yenilikleri trendleri başlıkları altında baskı sektörünün yeni nesil eğilimlerine dair çalışmalarını anlattı. Toyo Ink Group’un geri dönüştürülebilir mürekkep serilerini katılımcılara tanıtan Ülüş, bu tarz ürünlerle çevre odaklı iklim değişikliği girişimlerinden de bahsettiği geniş kapsamlı sunumunun ardından katılan ve dinleyen tüm sektör paydaşlarına teşekkür  ederek sözlerini noktaladı.

#TOYO #TOYOinks #OMÜD #Oluklu #OlukluAmbalaj #Murekkep #MehmetHakanÜlüş #SuBazlıMürekkepler #LikitMürekkepler #ArGe #ToyoMatbaaMürekkepleri
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr