Küresel Geri Dönüşüm Günü Süper Kahramanı Ricki Recycle!

Küresel Geri Dönüşüm Günü Süper Kahramanı Ricki Recycle! ~ 19/03/2020
Çocukları Geri dönüşüme Teşvik verecek Yeni kahraman Ricki Recycle, Pro carton tarafından tanıtıldı

18 Mart, 2020 Küresel Geri Dönüşüm Günü olarak kutlanıyor ve Pro Carton bu girişimi desteklemek adına gençlerin ve çocukların geri dönüşümle ilgilenmesini ve katılımını teşvik ediyor. Teşvik ise yeni bir ‘Süper Kahraman’ RickiRecycle…

RickiRecycle,  kâğıt bazlı ambalajların çevre dostu faydalarını vurgulayan bir tüketici bilinçlendirme kampanyasının bir parçası olarak Karton Kampanyacıları olarak bilinen beş karakterden ilki ve çocuklara çevre dostu olmanın erdemlerini anlatacak. Küresel Geri Dönüşüm Günü, dünya çapındaki tüketicileri, değerli birincil kaynakların korunmasında ve gezegen için daha sağlıklı bir gelecek sağlanmasında geri dönüşüm oyunlarının önemini kabul etmeye ve kutlamaya teşvik etmeye adanmış bir etkinlik ve Global Geri Dönüşüm Vakfı, bu yılki temanın #RecyclingHeroes olacağını duyurdu.

Geri dönüşüm, döngüsel bir ekonomiye yönelik kolektif hareketin merkezi bir parçasıdır - her yıl 'Yedinci' Kaynak '(geri dönüştürülebilir ürünler), 2030 yılına kadar bir milyar tona yükselmesi öngörülen 700 milyon tondan fazla CO2 emisyonu tasarrufu yapmaktadır

(https: // www.globalrecyclingday.com/about/).

Avrupa'daki kâğıt ve karton ambalajların% 85'i geri dönüştürülürken, geri dönüşüm oranlarımızı artırmanın iklim acil durumu için önemli ve uygulanabilir bir çözüm olduğunu dünyaya göstermek için Ricki Recycle’in nasıl ortaya çıktığı hikâyesi artık video formatında mevcut.

Pro Carton Genel Müdürü Tony Hitchin şunları söyledi: “Greta Thunberg bir nesile ilham verdi ve Ricki Recycle’ı  tanıtmanın tam zamanı! Pro Carton, Küresel Geri Dönüşüm Vakfı'nı desteklemekten gurur duyuyor ve gezegenimizi geri dönüşüm ve korumanın önemini insanların zihninde ön plana çıkarıyor. İster daha sürdürülebilir, hem de David Attenborough gibi saygın sesler veya kendi Ricki Recycle gibi acımasız kampanyacılar olmak için uğraşan işletmeler olsun, geri dönüşüm profilini yükseltmeye yardımcı olan kahramanları kutlamalıyız. "

Ricki Recycle, Pro Carton’un Karton Kampanyalarını oluşturan beş kahramandan biri. Kuruluş, döngüsel bir ekonominin gerçekleştirilebilmesi için, yaygın olarak bilinen 3R Geri Dönüşüm - Azaltma, Yeniden Kullanma ve Geri Dönüşüm - 3R'lerinin 'Yenileme' - yenilenebilir kaynakları kullanma - ve 'Değiştir' - sürdürülebilir olmayan malzemeleri karton kutu ile değiştirmek için güncellenmesi gerektiğine inanıyor ve diğer çevre dostu seçenekler. Pro Carton'a sözcüğü yayma görevinde yardımcı olmak için, Karton Kampanyaları, her önemli eyleme kendi süper kahramanını vermek için yaratıldı. Ünlü beş birlikte, markaların ve tüketicilerin tüketim alışkanlıkları için sorumluluk alabilecekleri ve düzenli depolama alanına gidecek ambalaj seviyelerini azaltabilecekleri açık bir kılavuz setini temsil ediyor.

#GeriDonusum #RecyclingHeroes #Recycle #ProCarton #RichiRecycle
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr