Asahi'den Yeni AFP™-Leggero Flekso Baskı Kalıbı

Asahi'den Yeni AFP™-Leggero Flekso Baskı Kalıbı ~ 26/03/2020
Asahi Photoproducts şirketinin Süper yumuşak ve pürüzsüz yüzeyli kalıp oluklu üzerine direct baskıda flekso için karton ezilmelerine mani olmakla beraber daha az oluk izi, iyi mürekkep sağlıyor.

Asahi Photoproducts, 26 Mart itibariyle yeni bir flekso kalıp markasının duyurusunu yaptı. Asahi AFP™-Leggero CleanPrint kalıplar düşük kaliteli düşük oluklu kartonlar için tasarlanmış. Bu çok yumuşak kalıp kiss-touch baskı sağlıyor ve bunu karton ezilmeleri olmadan, iyi bir mürekkep yoğunluğu ile dalgalı efekti ortadan kaldırarak yapıyor. Yeni kalıp basit kahverengi meyve kasası ya da tek renk baskılı oluklu kutu uygulamaları için ideal.

Asahi Photoproducts Teknik Pazarlama Müdürü Dieter Niederstadt, “Oluklu kutu kullanımının küresel olarak artışı ile birlikte markaylar ve perakendeciler ürünlerini korumakla beraber dış görünüşteki kalite beklentilerini yükseltiyorlar” diyor: ““Asahi’nin AFP™-Leggero flekso baskı kalıbı hem yüksek kaliteyi hem de daha iyi bir korumayı vad ediyor. Ürünlerin oluklu yapısının korunarak zarar görmesini de engelliyor. Bu Asahi için sadece baskı kalitesine odaklanılmayan ve paketlenmiş ürünlerin korunması için artı değer oluşturan çok yeni bir yaklaşım.  ‘Just Kiss. No Crush.’ Sloganımız bu yaklaşımımızı pekiştiriyor. Ayrıca bizim tüm CleanPrint kalıplarımızla olduğu gibi bu yeni kalıbımız da daha az atık, kalıp temizliği için daha az makine durmasını ve baskı boyunca olağanüstü kalıp tutarlılığını Asahi’nin CleanPrint kalıplarının niteliğine Uygun olarak garanti altına alıyor. Ambalaj üreticilerinin bu kalıbı kullanarak toplam verimlilikte %15’e varan iyileşme sağlayacaklarını, düşünüyoruz.”

Asahi Photoproducts CleanPrint kalıplarını mürekkebin basılı malzeme üzerine tam olarak transferi için tasarlanmış.  AFP™-Leggero CleanPrint etkisi yumuşak bir malzeme ile üretilmiş olmasından dolayı bu konuda oldukça başarılı.  Sonuç çoktemiz bir baskıdır. Bir diğer önemli faydası ise geleneksel solvent klişeler gibi temizlenme gereksinimi olmamasıdır. Kalıp temizleme için makinenin durudurulmasını azalttığınızda kesinlikle mükemmel bir verimlilik elde edersiniz tıpkı daha tutarlı bir kalite elde ettiğiniz gibi. Niederstadt, “AFP™-Leggero’nun yumuşak touch-kiss baskısı sayesinde karton kırılması ve oluk izlerinin oluşması tarihe karışan bir problem olmakla kalmaz kalıbın yumuşaklığı sayesinde kesinlikle ortadan kaldırılırken kesin bir mürekkep akışı sağlanır. Bu Keskin renklerden oluşan alanların ve çizgilerin ve küçük punto yazıların dahi net ve keskin bir görüntü oluşturmaları anlamına geliyor. Bu yeni kalıp oluklu karton baskıları için uygun ve matbaacılar bu sayede daha geniş bir ürün uygulama yelpazesi dahilinde kaliteyi göz ardı edemeyen müşterilerine hizmet verme imkânı sağlar.

#AsahiPhotoproducts #CleanPrint #Flekso #FleksoKalıp #OlukluBaskı #OlukluAmbalaj #Asahi #AFPleggero #DieterNiederstadt
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr