Yeni AWA Pazar Araştırması: Basınca Duyarlı Etiketler  

Yeni AWA Pazar Araştırması: Basınca Duyarlı Etiketler    ~ 11/05/2020
AWA Alexander Watson Associates'in yeni AWAreness ™ Global Raporu: Basınca Duyarlı Etiket Pazarı 2020 Hazır!

Scroll down for English version

AWA Alexander Watson Associates'in yeni AWAreness ™ Global Raporu: Basınca Duyarlı Etiket Pazarı 2020'nin altıncı baskısı basınca duyarlı etiketlerin hala toplam etiketleme pazarından% 40 pay aldığını ve  dünyanın önde gelen etiket formatı olduğunu teyid ediyor.

Sadece bu da değil! Basınca duyarlı etiketleme 2019’da % 3,3 büyüme gösterdi. Rapordan alınmış bazı anahtar noktaları şöyle sıralayalım:  

Bölgesel pazarlar

Bugün, Asya bölgesi % 38'lik bir pazar payı ile basınca duyarlı etiket pazarının en yüksek yüzdesini temsil etmekte ve hala büyümekte. Kuzey Amerika, Avrupa ve hatta Güney Amerika da 2019'da büyüme yaşadı. Bununla birlikte, en hızlı büyüyen, ancak şu anda küçük bölgesel pazar, şimdi geçen yıl% 3.6 büyüme kaydeden Afrika ve Orta Doğu ve haliyle bir bütün olarak etiketleme ve ambalajlama endüstrisi adına odak bölge haline gelmekte.  

Son Kullanıcı Pazarlar

Küresel olarak, yiyecek ve içecek son kullanım segmentleri, toplam pazarın % 44'lük payı ile birincil etiketleme uygulamalarında basınca duyarlı etiketlerin en yüksek kullanımını temsil etmekte. Bununla birlikte, önemli ölçüde, nakliye ve lojistik uygulamaları günümüzde basınca duyarlı kullanımın % 47'sini temsil etmektedir ayrıca zamanın bir belirtisi olarak değişken bilgi baskısı, güvenli, güvenilir bir e-ticaret / internet satış tedarik zincirini desteklemekte anahtar faktördür.  

Yakında: KOVİD-19 Sonrası Etki Raporu

Basınca duyarlı etiket pazarı, AWA tecrübesi ile hazırlanmış bu yeni çalışmada ayrıntılı bir şekilde araştırılmış ve belgelenmiş ve aboneler ayrıca AWA'nın 2020’nin üçüncü çeyreğinde yayınlayacağı ücretsiz bir tamamlayıcı araştırma olan COVID-19 sonrası etki raporundan da yararlanacak.   AWAreness Küresel Raporu Basınca Duyarlı Etiket Pazarı 2020'nin tüm içeriğinin ve ayrıntıları, çevrimiçi sipariş vermenin de mümkün olduğu AWA web sitesi www.awa-bv.com adresinde bulunuyor.  

Scroll down for English version


PRESSURE-SENSITIVE LABELS: New AWA market study

With a 40% share of the total labeling market, pressure-sensitive labels are still the leading label format around the world, as the sixth edition of AWA Alexander Watson Associates’ new AWAreness™ Report: Global Pressure-sensitive Label Market 2020 confirms.  Not only that  --  in 2019, pressure-sensitive labeling enjoyed 3.3% growth.  

Regional markets

Today, the Asian region represents the highest percentage of the pressure-sensitive label market, with a 38% share -- and is still growing.   North America, Europe, and even South America also experienced growth in 2019.  However, the fastest-growing, but currently small,  regional market is now Africa and Middle East, which saw 3.6% growth last year – and is a new focus point for the labeling and packaging industry as a whole.    

End-use markets

Globally, the food and beverage end-use segments represent the highest usage of pressure-sensitive labels in primary labeling applications, with a 44% share of the total market.   However, significantly, transport and logistics applications represent a 47% share of pressure-sensitive usage today – a sign of the times, since variable information printing is the key factor in supporting a safe, trustworthy e-commerce/internet sales supply chain.    

Later:  post-COVID-19 impact analysis

The pressure-sensitive label market is explored and documented in detail in this new study from a long-established specialist market research firm, and subscribers will also benefit from a complimentary supplementary post-COVID-19 impact report on the market which AWA will publish in Q3 2020.    

Details of the full content and coverage of the AWAreness Report Global Pressure-sensitive Label Market 2020 are available on the AWA website, www.awa-bv.com, where it is also possible to order online.             

#AWA #AlexanderWatsonAssociates #AWArenessGlobalReport #PressureSensitiveLabels #BasıncaDuyarlıEtiketler #EtiketPazarı #EtiketPazarAraştırması
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr