Yeni HP Indigo Tabaka Serisi

Yeni HP Indigo Tabaka Serisi ~ 12/05/2020
GÖKHAN KUYRUKÇU, MAKİNE SATIŞ MÜDÜRÜ, MATSET AŞ

Matset, 45 yılı aşkın sektör tecrübesiyle ve HP Indigo ile sürdürdüğü mükemmel iş ortaklığı sayesinde sektörün ihtiyacı olan tüm yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Matbaa sektörünün gelişimini ve imkanları göz önüne aldığımızda mevcut durumda sahip olunan üst düzey teknolojinin gelecekte nasıl şekilleneceğini kolaylıkla tahmin edebiliyoruz. Yalnızca ülke olarak değil, dünya çapında da yaşadığımız bu zor günlerin ardından, temennimiz eskisinden daha güçlü bir şekilde endüstrimizin gelişip, ihtiyacı olan yeniliklere birlikte çözüm üreteceğiz.

HP Indigo drupa ’da sahip olduğu tüm makineleri açık platformlarda demo şovlarıyla meraklılarıyla buluşturacak. Her bir katılımcının istediği makineyi yakından inceleyecek ve baskı örneklerini dilediği kadar alabilecek olması öncelikle güven ortamının oluşmasına sebep olmaktadır. drupa sonrasında da katılımcıları ziyaretlerimiz sonucunda gösterdikleri ilgi, gerçekçi yaklaşımların arttığına bizzat şahit olmaktayız. Matbaa sektörü geleceğe yönelik daha umutla bakmakta olup, yatırımlarını bu yönde şekillendirmektedir. HP Indigo dijital baskı makinelerindeki yeniliklerle ilgili olarak kısa bilgilere ulaşmanız mümkündür.  

HP Indigo 15K Dijital Ofset Baskı Makinesi Baskının kurallarını değiştirmek için geliyor!

HP Indigo’ nun Türkiye’ de ve dünya çapında kendini ispatlamış makinesi HP Indigo 12000, dünya çapında 1000’ in üzerinde kurulumuyla, 66 ülkede 126 adet çoklu kullanıcıyla tüm dünyada 2013 yılından bu güne kadar B2 ebatlı işlerin %95’ i HP Indigo 1x000 ile basılmıştır. HP Indigo 15K Dijital Ofset Baskı makinesi yüksek kalitesi ofset uyumlu baskı imkanı sayesinde fotoğrafçılık da dahil olmak üzere tüm basım endüstrisine hizmet verebilecek konuma ulaşmıştır. HP Indigo HDFM teknolojisi sayesinde mikro-text yazılar, insan yüzü, yarım tonlu karakterler, kompleks güvenlik desenleri, farklı dillerdeki fontların net yazılması gibi durumlarda mükemmel sonuçlar çıkartmanıza imkan sağlamaktadır. Bunun yanında yeni Fine Line RIP ile mikro-text yazılarda 0.8 pt’ ye kadar baskı almak mümkün hale gelmiştir. HP Indigo 15K Dijital Ofset baskı makinesi sayesinde artık 600 mikrona kadar baskı, Premum Beyaz, Görünmez Sarı mürekkep ve görünmez Sarı, Turuncu ve Yeşil mürekkep ile farklı makinelerle yapılabilecek kompleks işleri tek bir makine ile basma imkanına sahip olacaksınız. HP Indigo 15K sunduğu geniş baskı kalınlığında baskı opsiyonu sayesinde malzeme değişim süreçlerinde hiçbir şekilde bekleme zamanı yoktur. HP Indigo 15K sunduğu toplam 5 adet besleme ünitesiyle firmaların üretkenliğini %6 artırmakla birlikte, baskı anında malzeme değişimi, birden çok malzeme içeren ürünler basmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda, makine üzerindeki teknik olan majör değişikler de başlıca yeni besleme üniteleri ve elektroniği, HDFM görüntüleme ve baskı, yen blanket ve temizleme istasyonu, servo BID, 600 mikron baskı kalınlığı, daha yüksek hızlı dahili tarayıcı, yeni mürekkep üniteleri şeklinde sıralanmaktadır. Makineye entegre edilebilen, uyarlanabilir güvenlik çözümleriyle birlikte tek seferde çoklu katmanlarda yer alan güvenlik baskılarını da yapabilirsiniz.    

HP Indigo 100K Dijital Ofset Baskı Makinesi Sadece baskı yapması için üretildi.

HP Indigo 1x000 serisinin üst modeli olarak nitelendirilen, saatte 6000 B2 tabaka baskısı sayesinde işletmelerin düşük ve orta tirajlı işlerini durmaksızın basma imkanı sunmaktadır.  Yapılan geliştirmeler sonucunda, bugünün çok daha iyisini 5 farklı malzeme besleme desteği, geliştirilmiş kağıt yolu, baskı anında renk kalibrasyonu yapabilme, renk sabitliği ve ton geçişlerinde mükemmellik ile sunmaktadır. Makinenin üzerinde yer alan spektrofotometre sayesinde baskı anında renk kalibrasyonu yapılabilirken, özel işler için kullanıcı ara yüzü geliştirilmiş olup, yeni sensör (Xrite ILS18) ile M1  Illimunation Standartlarını yakalayabilirsiniz. Bir işi farklı malzemelerle ya da bir malzeme ile farklı işleri beklemeksizin üretebilirsiniz. Bir dijital makinede yapılabilecek her şeyin fazlası için HP Indigo 100K Dijital Ofset baskı makinesi yeterlidir. Diğer tüm makineler gibi PrintOS üzerine bağlı sistem ile makinenin durumunu her yerden görüntülemek mümkündür.  

HP Indigo 7 Eco HP Indigo sahibi olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

HP Indigo firmasının “İlk HP Indigo makinem” mottosuyla piyasaya sürdüğü HP Indigo 7 Eco Dijital Ofset baskı makinesi, baskı kalitesini ve üretkenliğini bir adım öteye taşımak isteyenler için önemli bir fırsattır. 4 çekmeceli, 70-400 mikron aralığındaki malzemelere baskı yapabilen, standart olarak 4, opsiyonel olarak 5 renge kadar çıkabilen ve tüm özel renkleri destekleyen ünite, 600mm palet çıkışlı bu makine saatte 4600 tabakaya kadar renkli çıkış verebilmektedir. HP Indigo 7 Eco sahip olduğu spektrofotometre ile renk tutarlılığı en üst düzeydedir. ISO 12647, Fogra ve Gracol standartlarını karşılamaktadır. Yeni Gümüş, Premium beyaz, transparan, primer ve mat mürekkepleriyle baskılarınızı çeşitlendirmek artık daha kolay hale geldi. Yeni bir geliştirme olan sertfikalı ısıl transfer metoduyla, özel blanketi sayesinde tekstil transfer kağıdına baskı imkanı da sunmaktadır.  

HP Indigo 7K SRA3+ ebadı için tüm özellikler bir arada!

HP Indigo son teknoloji ile donattığı Türk müşterilerinin de tüm fonksiyonlarıyla kullandığı HP Indigo 7x00 seri makinelerde yeni geliştirmelerle tam anlamıyla baskı canavarı olarak adlandırılmaktadır. Sahip olduğu renkli 4600 tabaka/saat hızı ile içerdiği 7 renk istasyonuyla harikalar yaratan bir makinedir. Dahili olarak içinde yer alan Spektrofotometre sayesinde her bir tabakanın renk dalga değerli ölçülerek dijital dosya ile karşılaştırılır ve hatalı baskı durumunda operatörü uyarır. Bu özelliklerin yanında zengin renk seçeneğiyle müşterileri katma değerli işler üretmeye de yönlendirmektedir. CMYK renklerinin yanı sıra ekstra 3 renk ünitesi ile 20’ den fazla özel renk kullanıma sunulmuştur. (Kazınabilir mürekkep, gümüş, görünmez sarı, floresan, light cyan, light magenta, mat, transparan vb mürekkepleri) drupa için yapılan yenilikler içerisinde bir diğer önemli özellik ise 550 mikrona kadar olan malzemelere baskı yapabilmesidir.  

HP Indigo 35K Dijital Ofset Baskı Makinesi-Dijital Karton Ambalajda Baskı Devi

B2 dijital baskı makinesi ile karton ambalaj endüstrisindeki dönüşüme katılın! HP Indigo’ nun 2021 drupa’ sında ön planda olacak yeni makinesi HP Indigo 35K ile gün içerisinde düzinelerce iş üretmek mümkün olup, geliştirilmiş renk yönetimi sayesinde renk tutarlılık zorunluluğu olan kurumsal işlerinizde sabit ve keskin renkleri yakalayabilirsiniz. Müşterilerin alışkanlıkları göz önünde bulundurularak yenilenen iş akışı programı sayesinde üretim zamanınızı artırarak daha çok işi basılabilir hale getirebilirsiniz. Baskı esnasında başka bir işin provasını almak, renk ayarlarını düzenlemek ve kalibrasyonlarını yapmak geliştirilmiş yazılımı sayesinde çok daha kolay bir hal almıştır. Hızlandırılmış server sistemiyle de dosyaları baskıya hazır hale getirmek artık %25 daha hızlıdır. HP Indigo 30000 kullanıcıları dilediklerinde makinelerini HP Indigo 35K modeline yükselterek, Premium Beyaz, Görünmez Sarı, Floresan Pembe, Fade Resistant mürekkep, ilaç sektörü için özel primer ve kalın malzeme desteği gibi önemli özellikleri makinelerinde kullanabilir hale getirmektedir.

#HPindigo #DijitalBaski #drupa2021 #YeniHpIndigo #Matset #HpIndigo100K #HpIndigo35K #HpIndigo15K #HpIndigo7Eco #GökhanKuyrukçu
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr