Fiziksel Baskıyı Dijital Yollarla Kontrol Etmek ve Yönetmek

Fiziksel Baskıyı Dijital Yollarla Kontrol Etmek ve Yönetmek ~ 14/05/2020
Solimar Systems’de Kıdemli İletişim Direktörü Jonathan Malone-McGrew, yazılımların baskı odamızı ve baskımızı neden ve nasıl etkilediğine odaklanan sorularımızı cevaplıyor

Kuzey Amerika bazlı Solimar Systems Inc. ve onun diğer kuruluşu olan İngiltere bazlı Solimar Ltd. şirketleri, dünya genelindeki kuruluşlara basılı veya dijital iletişim materyallerini kolaylıkla hazırlamaları, geliştirmeleri ve yönetmeleri için çözümler sunun bir şirket. Şirketin iş akış yazılımları basılı malzemelerin üretimini kolaylaştıracak çözümler için otuz yıldır çözümler sunuyor.

PDF formatını erken benimseyen Chemistry ™ platformu, transactional, doğrudan posta baskısı, ticari baskı, karton ve esnek ambalaj, etiket, tekstil ve geniş format gibi çeşitli baskı ve elektronik gereksinimleri optimize eden ve yönlendiren PDF standardı ile sıkı bir şekilde bağlantılı bir platform ve dosya optimizasyonu, parça düzeyinde izleme, süreçler ve ekipman için kullanıma hazır görünürlük panoları ve dinamik, veri odaklı Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimleri gibi yenilikçi teknolojilerle baskıya değer katıyor. Solimar Systems’de Kıdemli İletişim Direktörü Jonathan Malone-McGrew, yazılımların baskı odamızı ve baskımızı neden ve nasıl etkilediğine odaklanan sorularımızı cevaplıyor:  

Jonathan, iki aydır dergimizde imzalı yazılarına yer veriyoruz. Daha verimli bir üretim için baskıyı uzaktan izlemenin önemine dikkat çekiyorsun. Peki biz baskı süreçlerimizi neden bir yazılımla izleyelim? Ustalarımızla geleneksel yöntemlerle (yüz yüze) bilgi alışverişi yapmaktan daha mı güvenilir?

Güvenirlilik, kesinlikle baskıyı izlemenin nedenlerinden biri. Üretim ortamında baskı sürecini izlemek çok önemli. Ancak, süreçleri izleyen yazılımlar sadece güvenilirlikle alakalı değil aynı zamanda matbaa için bir katma değerdir. Aynı zamanda süreçlerin optimizasyonu, işin müşteriye teslimine kadar geçen birçok süreçte hataların azaltılması ve bir baskı işinin üretim sürecinde nerede olduğunu, tamamlanıp tamamlanmadığını ve sürecin bir sonraki adımına teslim edilip edilmediğini hızlı ve kolay bir şekilde raporlama yeteneğidir. Süreçlerin yüz yüze takip edilmesi (manuel olarak da adlandırabileceğimiz biçimde) baskı iş akış yazılımlarının sağlayacağı tam zamanlı izlemekten yoksundur. Ayrıca daha fazla zaman alır. Biz bu iş akış yazılımlarını kullanarak 20 dakikayı aşan süreçlerin 20 saniyeye kadar düştüğünü gördük ki bu çalışan için önemli bir zaman tasarrufu anlamına gelir, Onlara diğer işleri için de daha fazla vakit kazandırır. Ayrıca, basımevinde baştan sona işin denetlendiği bir yol oluşturur.  

Bu durumda bahsettiğin çözümü anlat bize. Sadece baskı süreciyle veya kalitesiyle mi ilgili?

Solimar Systems, Chemistry ™ platformu, dijital olarak oluşturulan ve üretilen baskı malzemelerinin hem baskısına hem de sunulmasına yardımcı olmasının yanı sıra, baskı dosyasını göndermeden önce en iyi duruma getirerek baskının kalitesini artırmaya yardımcı olan çözümler sunar. PostScript, Metacode, AFP, VIPP, IPDS ... ve daha fazlası gibi eski biçimlerdeki neredeyse tüm baskı dosyalarını optimize etmeye ve geliştirmeye yardımcı olabiliriz; ancak 1997'den beri baskı endüstrisine mümkün olan en iyi PDF dosyalarını sağlama konusunda uzmanız. Birçok dijital toner ve inkjet tabaka ve rulodan ruloya baskı makinesi, baskı işlemi için PDF'yi tercih eder. Bu da bizim teknolojimizi pazarda lider yapar. En son teknolojimiz ReadyPDF ile matbaacılara PDF'leri özellikle büyük hacimlerde ve sorunlu yazı tipi ve dosya yapısı sorunlarına karşın daha önce mümkün olmayan şekillerde optimize etme imkânı tanıyoruz. Bu imkân hali hazırda test kullanıcıları ve eken yatırımcıları tarafından onaylandı bile. Ayrıca, laboratuvarların bu yeni optimizasyon ve baskı öncesi teknolojisinin dijital baskı cihazlarının performansını nasıl artıracağını test etmesini sağlayarak değerini kanıtlıyoruz. 2020'nin ikinci yarısında bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz. Çözüm platformumuzun kaliteyi arttıran bir diğer kısmı da manuel görevlerin azaltılmasıdır. Bu, baskı dosyalarının çözüm paketimizde sunulanlar gibi kompozisyon sonrası araçlarla değiştirilmesi, güncellenmesi veya bunlara eklenmesi gerektiğinde hataları önler. Baskı üretim sürecine sunduğumuz otomasyon ve şablon yaklaşımı, benzer iş türleri için otomatik iş akışlarının ayarlanabileceği anlamına gelir, böylece kuruluşunuz her seferinde doğru yapıldığını bilmek için akıl ve hesap verebilirliğe sahiptir.  

Bütün bunları planlayan bir şirket olarak size göre yapay zekanın baskı süreçleri üzerindeki etkileri neler?

Bu bizim de çok ilgilendiğimiz bir alan. Şu anda, yapay zeka'dan daha fazla makine öğrenimi var. Makinelerin iş akış kalıplarını öğrenme yeteneği, optimizasyon ve otomasyonun önemli bir parçası. İşe başlama süreci, bir yazdırma dosyasını tanılama ve düzeltme yeteneği ve bunun yanı sıra, bir baskı işleminde bir şeylerin yanlış gittiğini görüp düzeltmek için otomatik olarak düzeltici eylemler gerçekleştirme süreci bizim şu anki işimiz. Yapay zekanın avantajının bir sonraki en iyi eylemi gerçekleştirme, çeşitli sonuçlara dayalı kararlar verme ve baskı cihazları, müşteri ve bir bütün olarak kuruluş için en iyi olanı seçme yeteneği olduğunu görüyoruz. Araştırma ve geliştirme ekibimizle sürekli olarak anlamak ve geliştirmek için çalıştığımız bir şey.  

#SolimarSystems #ChemistryPlatform #PDF #izlenebilirlik #Baskı #Matbaa #MatbaaTeknik #EnrichTheContent #MatbaaYonetimi #iştakibi #JonathanMaloneMcGrew
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr