Print4All Konferansı 24 Haziran’da Yapılacak

Print4All Konferansı 24 Haziran’da Yapılacak ~ 18/05/2020
Konferansın ön tanıtım 18 Mayıs seminerine 30 ülkeden beş yüzü aşkın profesyonel katıldı

scorrere verso il basso la pagina

Basım ve ambalaj endüstrisinin önemli oyuncularından biri İtalya. Evet, kovid-19 dolayısıyla epeyce büyük bir ekonomik darbe aldılar. Bugün dahi her şey yoluna girmiştir ya da girme yolundadır demek mümkün değil. Bu durum maalesef pek çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de olduğu gibi İtalya’da da böyle. Süreç ile ilgili belirsizlik uzunca bir süre devam edecek gibi görünüyor ama İtalya’da ambalaj ve basım endüstrisi Türkiye’de olduğu gibi bu Pandemi süresince hiç durmadı. Fabrikalar üretime devam ediyordu ve matbaalar da öyle. Böylelikle tedarik zinciri kesilmeden devam edebildi. İtalya’daki durumu ARGI (Grafik Endüstrisi Tedarikçileri Birliği) genel müdürü Enrico Barboglio, bugün yapılan ön internet seminerinde teyid etti.

Bugün (18 Mayıs) basın için Print4All Konferansı için bir ön tanıtım semineri gerçekleştirildi. Çevrim içi yapılan toplantıyı Konferansın da moderatörü olan Matteo Bordone yönetiyordu. Seminerde konferansa ilişkin ipuçlarını paylaşanlar ise

Andrea Briganti - ACIMGA ( İtalya Grafik, Kağıt, Konvörting Endüstrileri Makine Üreticileri Birliği) genel müdürü

Enrico Barboglio - ARGI (Grafik Endüstrisi Tedarikçileri Birliği) genel sekreteri

Alice Bodreau - Ellen MacArthur Vakfı Küresel Ortaklar Müdürü

Fabrizio Renzi – RnBGate & RnB4Culture Başkanı’ydı.

Önce bir hatırlayalım Print4All markasını

İtalyanın lider basım ve ambalaj fuarları Converflex ile GrafItalia’yı bir araya getirerek Inprinting fuarı ile birleştiren Print4All 2017 Konferansı ile başladığı yolculuğunu 2018 fuarı, 2019 konferansı, önümüzdeki ay yapılacak olan 2020 konferansı ve 2021 4-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek fuarı ile sürdürüyor. Mevcut durumun etkinlik dünyamızı zorladığı internet tabanlı olma durumu sonrası yıllık toplantı Print4All Konferansı’nın 2020 edisyonu da çevrimiçi yapılacak. Size kalan sadece https://conference.print4all.it/ adresinden kayıt yaptırmak olacak.  

Print4All Konferansı 2020, 24 Haziran'da saat 11: 00'den başlayarak Endüstri 4.0 ve sürdürülebilirlik üzerine bir tartışma fırsatı sunacak. Konferansın ana teması olan "Geleceğin Fabrikası – Geleceğin baskısı-Şimdi!" dördüncü sanayi devriminin getirdiği yeni senaryolara odaklanma ihtiyacını ifade ediyor. Özetle Endüstri 4.0, akıllı fabrikalar, yapay zeka, makine öğrenmesinin yanı sıra döngüsel ekonomi de konferansın temelini oluşturacak.  

Etkinlik boyunca içerikler İtalyanca ve İngilizce olarak sunulacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İtalyan gazeteci Matteo Bordone tarafından yönetilecek özel oturumlara da sahne olacak konferans, ACIMGA (İtalyan Grafik, Konvörting ve Kağıt Endüstrisi için Makine İmalatçıları Birliği), ARGI (Grafik Endüstrisi Tedarikçileri Birliği) işbirliği ve ITA (İtalyan Ticaret Ajansı) ve Fiera Milano'nun işbirliği ile düzenleniyor.  

Ayrıntılı program ve abonelik formuna https://conference.print4all.it/ adresinden ulaşılabilir. Katılım ücretsizdir, ön kayıt gereklidir.   Konuşmacılar Çeşitli uluslararası konuklar ve sektör uzmanları canlı akış gerçekleştirecek.

Konuşmacılara şöyle bir göz atalım:


Boceni Üniversitesi Teknoloji Yönetimi, İnovasyon ve Operasyon profesörü Vincenzo Baglieri, Endüstri 4.0 perspektifindeki ilk tedarik zinciri projelerinden birinde Kağıt ve Grafik Federasyonu ile çalıştı. Baglieri, tedarik zincirine uygulanan akıllı imalat tecrübesine katkıda bulunacak.

ARGI Genel Sekreteri ve 4IT Grup Başkanı Enrico Barboglio ile yıllardır ticari kanallar inşa etmeyi ve birleştirmeyi amaçlayan uluslararası projeler üzerinde çalışan ACIMGA Direktörü Andrea Briganti, proaktivite gerektiren bir geleceğe yönelik beklentileri analiz edecek. krizin kendisinden doğan fırsatları değerlendirir.

Alice Bodreau, misyonu döngüsel ekonomiye geçişi hızlandırmak olan Ellen MacArthur Vakfı Küresel Ortaklar Müdürü. Bodreau, özellikle baskı ve dönüştürme endüstrisinde küresel üretimin dairesel ekonomiye nasıl uygulanacağından bahsedecek Elisabetta Bottazoli, sürdürülebilirlik ve çevre koruma alanında birçok çalışmayı yayınladı ve bol miktarda deneyime sahip. Halen serbest çalışan ve destek, proje ve raporlar ile KSS değerlendirmeleri alanlarında faaliyet gösteriyor. Konferansta, sürdürülebilirlik konusunu endüstriyel bir bakış açısıyla, uluslararası ölçümleri ve çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik standartlarını göz önünde bulundurarak ele alacaktır.

CEPI (Avrupa Kağıt Endüstrileri Konfederasyonu) Direktörü Ulrich Leberle ve Assocarta Direktörü Massimo Medugno, tedarik zincirinin dairesel bir ekonomide geri dönüşüm sürecini desteklemek için nasıl kağıt ambalaj tasarlayabileceği hakkında konuşacaklar.

rnbgate & rnb4culture, Angel Investor ve IBM ortağı Başkanı ve CEO'su Fabrizio Renzi, birçok makale ve yayının yazarıdır ve İtalyan ve uluslararası üniversitelerle işbirliği yapmaktadır. Renzi, yapay zeka konusunu ve Endüstri 4.0 perspektifinde endüstrinin nasıl değiştiğini ele alacak.

LifeGate'in kurucusu Marco Roveda, Fattoria Scaldasole markasıyla İtalya'nın organik tarım yollarının başında geliyor. Roveda sürdürülebilirlik ve iş dünyasının nasıl birleştirilebileceğini gösterecek.

Nigel Tapper, IPCC - Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli üyesi, hükümetler arası grup ve 2007'de Nobel Barış Ödülü'nü alan ve bu konuda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri. Tapper, mevcut seçimlerin geleceğimizi nasıl koşullandırıp şekillendireceğini gösteren sürdürülebilirlik hakkında konuşacak.

Ayrıca ABD'den önde gelen editörlerin yanı sıra PEIAC (Çin), PICON (İngiltere), IPAMA (Hindistan) dahil olmak üzere büyük ticaret derneklerinin temsilcileri, gelecek yıllarda piyasalarının görünümünü gösterecek, veri sunacak ve kendi bakış açılarından gelişmeleri değerlendirecekler.


scorrere verso il basso la pagina

Future Factory c’è. In streaming.

Mentre la Print4All Conference 2020 Future Factory entrava nel vivo della sua messa a punto finale, un futuro del tutto imprevedibile ha messo il mondo intero davanti a un altro scenario, drammatico, da affrontare con lucidità ed energia positiva, in piena coerenza con la filosofia portante del nostro evento: saper reagire prontamente alle sfide. In altra data e con altri mezzi, Future Factory ci sarà, e sarà sempre l’evento che volevamo.Preceduta da un webinar di presentazione in anteprima il 18 maggio, la Print4All Conference 2020 Future Factory aprirà i suoi battenti, ora virtuali, il 24 giugno, dando il via con i suoi protagonisti a quel momento di confronto sull’innovazione verso la sostenibilità a cui l’intero settore della stampa non poteva rinunciare.


#Print4All #Print4All2021 #Print #matbaa #Ambalaj #İtalya #ACIMGA #ARGI #ITA #FierraMilano #FutureFactory #Sustanability #Sürdürülebilirlik #DöngüselEkonomi #Packaging #Print4AllConference #
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr