Agfa, Kalıp Üretim Kapasitesini Yeniden Düzenliyor

Agfa, Kalıp Üretim Kapasitesini Yeniden Düzenliyor ~ 24/06/2020
Agfa Pont-à-Marcq (Fransa) ve Leeds (İngiltere) 'de baskı kalıbı fabrikalarını kapatmayı planladığını açıkladı.

Rekabetçi ofset baskı pazarında talepte önemli ve yapısal bir düşüşle karşılaşan Agfa, baskı kalıp üretim kapasitesini değişen pazar koşullarına göre ayarlayarak optimize etme ihtiyacı duymuştur denilen açıklamada şu bilgilere yer veriliyor:

“Talepteki düşüş, baskı kalıp hacimlerinde güçlü bir düşüş ve önemli fiyat erozyonu ile kendini gösteriyor. Her iki tesis de Agfa’nın Thermofuse baskı kalıplarını üretiyor. Bu ürüne yönelik pazar talebi, diğer Agfa baskı kalıplarının çoğundan daha hızlı azalmaktadır. Ne yazık ki piyasa tahminleri önümüzdeki yıllarda herhangi bir iyileşme önermiyor.

Baskı kalıp faaliyetlerine sürdürülebilir bir şekilde devam edebilmek için Agfa'nın küresel üretim tesislerini en verimli ve rekabetçi bir şekilde yeniden düzenlemesi gerekiyor.

Agfa, tüm seçenekleri değerlendirdikten sonra her iki fabrikanın çalışan temsilcilerini ve çalışanlarını ve ilgili yetkilileri iki fabrikayı kapatmayı planladığı konusunda bilgilendirdi. Ne yazık ki, bu karar Pont-à-Marcq (Fransa) 'da 175 ve Leeds (İngiltere)' de 76 çalışanı etkileyecektir.

Farklı ülkelerdeki iki fabrikayı kapatmak zor bir karardır, ancak Agfa'nın ofset pazarındaki varlığını sürdürmek için bu adımı atmak kesinlikle gereklidir. Agfa yönetimi, bu duyurunun çok fazla duygu getirdiğinin ve bu amaçlanan yeniden yapılanmadan etkilenen çalışanlar üzerindeki etkiyi azaltmak için elinden gelenin en iyisini yapacağının farkındadır.

Kapanış, her iki ülkede de geçerli olan bilgi ve danışma prosedürlerinin sonunda uygulanacaktır.”

#Agfa #Ofset #Kalıp #Ofsetkalipi #Matbaa #MatbaaTeknik
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr