hubergroup Yeni Kimya Grubunu Duyurdu

hubergroup Yeni Kimya Grubunu Duyurdu ~ 17/07/2020
Yeni iş bölümü PU reçineleri ve UV oligomerleri gibi maddelere odaklanıyor.

Scroll down for English edition

Global baskı mürekkebi üreticisi hubergroup, tecrübe ve etkisini farklı pazarlarda da etkin olmak için kullanıyor ve şirket yeniden konumlandırılıyor. Bu duyuru ile başlayan süreç ve devamında baskı mürekkepleri ve lâklar için hammadde üretimi ve pazarlaması hubergroup Kimyasallar Bölümü  Grubu tarafından ele alınacak. Yeni iş bölümü PU reçineleri ve UV oligomerleri gibi maddelere odaklanıyor.

Geniş ürün portföyü ile öncelikle baskı ve ambalaj endüstrisinin yanı sıra boya ve kaplama vernik endüstrisi ile kimya şirketlerine de hizmet sunacak olan Kimya Bölümü’nün kuruluşu hubergroup’un üretim ve iş yapısını iki bölüme ayırarak genişletmek kararının sonucu. Şirket artık Baskı Çözümleri ve Kimyasallar olarak üretim yapacak ve bu yeni yapılanmanın duyurulduğu bildiride “şirket için stratejik kurumsal bir karardır” diye duyuruluyor:  

“hubergroup böylece teknolojik uzmanlığını daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmayı hedeflemektedir.”  

Kimyasal Grubu Bölümü Başkanı olan Taner Biçer, yeni bölümün duyurulmasına dair şunları söyledi: "Bu adımı attığımız için memnunum. 255 yılı aşkın geçmişi olan bir baskı mürekkebi üreticisi olarak, baskı üretiminde neyin önemli olduğunu biliyoruz. Mürekkepler ve onların hammaddeleri için edindiğimiz bu bilgi birikimini ve teknolojiyi sadece kendi ürünlerimizde kullanmak yerine diğer üreticilere de aktaracak olmaktan mutluyuz.”  

Yaklaşık 300 bin tonluk toplam üretim kapasitesi ile dünyada kimya sektöründeki en büyük ve en bilinen üreticilerden biri olan Yılda 250 kilotonun üzerinde üretim kapasitesine sahip olan hubergroup hammadde üreticisi olarak esas olarak PU reçineleri, UV oligomerleri, çeşitli polyesterler, renk pigmentleri ve pigment preparatlarının yanı sıra Hindistan'daki kendi tesislerinde yardımcı maddeler üretiyor. Kimyasal portföyünü önümüzdeki yıllarda hızlıca genişletecek olan şirketin Ar-Ge’si Hindistan ve Avrupa'dan yönetiliyor. hubergroup'un geniş küresel ağı, Kimyasallar Bölümü'nün müşterilerine daha yakın bir hizmet ve satış yapısı taahhüt ediyor.  

hubergroup CEO'su Heiner Klokkers: "Çeşitlendirme hem iş gücüne hem de dış pazara önemli ve doğru bir sinyalimiz. Kimyasallar Bölümü'nün kısa ve orta vadede şirketin büyümesine önemli bir katkıda bulunmasını bekliyoruz. Bu nedenle Kimyasallar Bölümü, uzun vadeli stratejik pazar konumumuzda Baskı Çözümleri Bölümünün yanında önemli bir ayağı temsil etmektedir " diyor.  

hubergroup dünyanın önde gelen baskı mürekkebi üreticilerinden biri. Merkezi Münih yakınlarındaki Kirchheim'de bulunan şirket, baskı mürekkepleri, baskı yardımcı malzemeleri ve hammaddeler için yenilikçi çözüm ve teknolojilerde uzman olarak sadece Türkiye’de değil küresel olarak da önemli bir isim. Şimdi yeni iş birimi olarak eklenen Kimyasallar Grubu ise iş modelini geliştirmenin yanı sıra yeni pazarlara açılan bir kapı.


Scroll down for English edition

hubergroup Bundles Chemical Expertise In A Separate Division  

The international printing ink manufacturer hubergroup repositions itself. Effective immediately, the production and marketing of raw materials for printing inks and coatings will be handled by the Chemicals Division. The chemicals manufacturer is focusing on substances such as PU resins and UV oligomers, among others. With its extensive product portfolio, it is primarily aimed at the printing and packaging industry as well as the paint and coatings industry and chemical companies. To diversify and divide the business into two divisions - Print Solutions and Chemicals - is a strategic corporate decision. hubergroup is thus pursuing the goal of making its technological expertise available to a wider range of customers.

Taner Bicer, President Chemicals Division hubergroup, comments on the launch of the new division: "I am pleased that we have taken this step. As a printing ink manufacturer with over 255 years of history, we know what is important in the production of printing inks and the raw materials required for them. We not only want to incorporate this know-how into our own products but are also happy to pass it on.  

The raw material manufacturer with a reactor capacity of over 250 kilotons per year produces mainly PU resins, UV oligomers, various polyesters, colour pigments and pigment preparations, as well as auxiliaries in its own plants in India. The portfolio is to be successively expanded in the coming years. Research & Development is managed from India and Europe. The hubergroup's extensive global network enables the Chemicals Division to maintain a decentralised service and sales structure that is close to its customers.  

Heiner Klokkers, CEO hubergroup, adds: "Diversification is an important and correct signal both internally to the workforce and externally to the market. We expect the Chemicals Division to make a significant contribution to the growth of the company in the short to medium term. The Chemicals Division thus represents an important pillar in our long-term strategic market positioning alongside the Print Solutions Division".  

hubergroup is one of the world's leading printing ink manufacturers. Headquartered in Kirchheim near Munich (Germany), the company has made a name for itself worldwide as a specialist in innovative solutions and technology for printing inks, printing aids and raw materials. The chemicals group is constantly developing its business model and opening up new markets and target groups.


#hubergroup #ChemicalsDivision #BaskiMurekkepleri #TanerBicer #HeinerKlokkers #Kimyasal #Reçine #Renklendirici #hammadde #Matbaa #oligomer #poliuretan
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr