Mühendislikte Son Adım

Mühendislikte Son Adım ~ 07/03/2019
Ambalaj ve basım teknolojileri Mühendisliği ile ilgili olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile sanayilerini temsil eden STK’lar arasında yürütülen çalışmalar sonucunda gelişen süreç şimdi Yüksek Öğretim Kurumunun onayı aşamasında.

Geçtiğimiz yıl boyunca yakînen takip ettiğimiz sürecin sonunda bölümün; mezun mühendisler arasından seçilecek ilgililerin müracaat edebileceği tezli bir yüksek lisans programı olarak  başlatılmasına karar verilmişti. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa yüksek lisans programlarının yürütüldüğü Eğitim Enstitüsü’nün onayının ardından Üniversite senatosuna sunulan proje 14 Şubat’ta onaylandı ve ardından Yüksek Öğretim Kurumuna nihai onay için gönderildi. YÖK onayının ardından önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu yıl mezun olmuş mühendisler için program açılmış olacak ve iki yıl sonunda ilk Ambalaj ve Basım Teknolojileri Mühendislerimiz piyasada aranan yerlerde göreve başlama imkânı bulacaklar. Hayırlı olsun. Bu son adımda STK’larımıza da son bir görev düşmekte. O da YÖK nezdinde gerekli müracaatların yapılarak lobinin oluşturulması.

Bu ay dergimizin ön kapağı üzerinde bir booklet etiket buldunuz. Tıpkı fijital dergi gibi bu etiket de yenilikçi bir adım ve Sade Ofset tarafından üretilmekte. Dergimizin yeni konseptinin daha kolay kullanılabilir olması için gerekli adımları sıralamak için bundan daha verimli, küçük ama çok büyük bir araç bulamazdık. Sade Ofset’e teşekkürler.   Fijital dergi üretimi oldukça zorlu bir süreç. Ancak umurumuzda değil. İşimizden keyif alıyor ve tıpkı Sade Ofset gibi yenilikçi ürünler ortaya koymanın keyfini sürüyoruz. Fijital dergimizin sahne arkasında yer alan AR teknolojisi için Konica Minolta Türkiye’ye ve anahtar uygulaması genARate’e de tekrar teşekkür ediyoruz.  

Ortalık sakin, işler durgun. Matbaa piyasasında üretim azalmış durumda, nihai sonuç olarak. Gelecek ayın getirmesini ümit ettiğimiz stabil ekonomik pazar şartlarının ardından yine harekete geçileceğini öngörmek hayalcilik olmaz. Bizim amacımız o günlere hazırlık için bugünü yatırım zamanı ilan etmek.

Peki ya sizin amacınız?

Saygılarımla


#iuc #IstanbulUniversitesiCerrahpasa #Cerrahpasa #ErdoganKose #Muhendislik #AmbalajMuhendisligi #MatbaaMuhendisligi
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

İSTMAG Magazin Gazetecilik Yayıncılık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Güneşli Evren Mahallesi Bahar Caddesi No:6/1 Polat İş Merkezi B Blok Kat3 Bağcılar – İstanbul

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74 - Faks 0 212 604 51 35

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@img.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ web@img.com.tr