Vizyoner Yatırım

Vizyoner Yatırım ~ 07/09/2020
IRIDESSE PRODUCTION PRESS ŞİMDİ İSTANBUL’DA

Hale Dilek: Arena Dijital’den de yaptığı yatırımın karşılığını aldığını duymak oldukça gurur verici . Xerox olarak bu vizyoner yatırımın arkasında olmak, kaliteli servis ağımız  ile müşterimizin her zaman yanında olarak desteklemek olan en önemli misyonumuz olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Ticari matbaacılığın kalbi durumundaki Topkapı’da 2003 yılından bu yana dijital baskı merkezi olarak hizmet veren Arena Dijital, Xerox Iridesse Production Press yatırımı ile hizmet pastasını büyüttü. Pek çok kez dergimize ve tüm dergimizin dijital varlıklarına haber konusu olan Iridesse’nin ilk yatırımcısının kim olacağını merakla bekliyorduk. Peki, niçin Iridesse bizim için bu denli önemli? Bunun için Iridesse’yi hatırlayalım. Xerox Türkiye’de Üretim ve Inkjet İş Birimi Satış Müdürü Hale Dilek anlatıyor:  

Iridesse: hayranlık uyandırıcı, yenilikçi ve benzersiz

“Sıradan baskıların genellikle metalaştığı bir dünya için de var olmak yerine öne çıkmak Iridesse Production Press ile mümkün. İşte bu benzersiz teknolojiyi müşterilerimize sunabiliyor olmamız Xerox için oldukça kıymetli. Müşterilerimizin  kısa vadeli, yüksek değerli işlerini nihai güvenle sunabilecekleri benzersiz bir teknoloji. Kesinlikle hayranlık uyandırıcı, yenilikçi ve benzersiz!

Color FLX Teknolojisi, baskı endüstrisinin prestijli InterTech Teknoloji Ödülü ile tanınan çığır açan bir yeniliktir. Iridesse Üretim Baskı Makinesinde  4, 5 ve 6 renk istasyonuyla CMYK PLUS metalik, beyaz veya şeffaf mürekkepleri tek geçişte, yüksek hızlarda ve mükemmel hizalama yeteneği ile muhteşem süslemeleri oluşturmak için birçok farklı yöntem kullanılabilirsiniz.

CMYK renk istasyonlarından önce veya sonra spot renkler olarak çalıştırabilir, iki özel rengi birlikte katmanlayabilir veya çarpıcı yanardöner tonlar, metalik gradyanlar, fotografik geliştirmeler ve daha fazlasını oluşturmak için CMYK renk tonlarıyla birleştirebilirsiniz. Daha da iyisi, bu mürekkepler çok çeşitli ortam renkleri ve yüzeyleri üzerinde çalıştırabilirsiniz.” Yatırımın detaylarına geçmeden önce Arena Dijital’i Kurucusu Lokman Demir’in kelimelerinden dinleyelim:  

“Türkiye’nin en iyi baskı merkezlerinden birisi olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.”

“2003 yılında kurulduğumuzdan beri dijital baskı sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. Xerox DC12 model makine ile başladığımız yolculuğa Xerox 5252, 8000, Nuvera288, igen4, igen150, 1000, igen5 ve son olarak da Iridesse ile devam etmekteyiz. On yedi yıldır hep büyüyerek, baskı teknolojimizi ve baskı sonrasını güncel tutarak müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bugün hem baskı hem de baskı sonrası olarak Türkiye’nin en iyi baskı merkezlerinden birisi olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Çok geniş bir müşteri portföyüne sahip bulunmaktayız. Otomotiv, eğitim, sigorta, sağlık, danışmanlık hizmetleri, yayınevleri, restoranlar, matbaalar bunlardan bazılarıdır.”

Arena Dijital’in müşterileri arasında kurumsallar, ilaç firmaları, az da olsa nihai tüketiciler ve hatta matbaalar bulunuyor. Demir, “Müşterilerimiz bizden matbaadan talep ettikleri her ürünü istemektedirler. Biz de zaten kendimizi dijital matbaa olarak tanımlamaktayız. Müşterilerimizin taleplerini karşılama noktasında matbaalardan çok daha esnek ve hızlı hizmet verdiğimiz için müşteri memnuniyetimizde oldukça yüksektir” diyor ve Iridesse yatırım kararının nedenlerini şöyle özetliyor:  

“Hiçbir şey eskisi gibi değil!”

“Katma değeri yüksek ürün satmak ve müşterilerimizin oluşan yeni taleplerini karşılamak için Iridesse yatırımını gerçekleştirdik. Beklentimizin ötesinde bir kaliteye sahip olması hedeflerimize daha çabuk ulaşmamıza yardımcı oluyor. Müşterilerimiz yaldız ve beyaz baskı kalitesinden oldukça memnunlar. Şimdiye kadar yapmadığımız çok değişik ürünler üretmeye başladık. Müşterilerimiz arasında işlerin Iridesse’de basılması için özel talepler oluşmaya başladı. Bu da bu yatırımla ne kadar doğru karar verdiğimizi göstermektedir. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Müşterilerimiz yaptığımız yatırımı ve özelliklerini bizden daha sıkı takip etmektedir. Makine kurulduğundan beri hiçbir duyuru yapmadan çok büyük bir talep oluşmuş durumda. İlk 2-3 ay numune baskılar için gelen müşterilerimiz artık ticari değeri olan işler için geliyorlar. Biz de müşterilerimizi İridesse’nin özellikleri konusunda bilgilendirmeye devam ediyoruz.”

Bu heyecan verici ve Türkiye’deki tabaka beslemeli toner bazlı dijital baskının kilometre taşı olarak nitelenmekte hiçbir hata görmediğimiz bu yatırım ve Arena Dijital’i Hale Dilek ise şöyle anlatıyor:  

Tedarikçi, Baskıcı İşbirliğinin Ortaya Çıkardığı Güç

Öncelikle, uzun yıllara dayanan Xerox ve Arena Dijital başarılı iş birlikteliğinin, Iridesse Üretim Baskı Makinesi ile katlanarak perçinlenmesinden dolayı Xerox ailesi olarak büyük mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Müşterimiz ile birlikte bu yatırımda ki hedefimiz; klasik CMYK baskılarına ek olarak görsel ve basılı yenilikçiliği, dijital baskının avantajları ile birleştirip taçlandıran  altın, gümüş, şeffaf ve beyaz baskı renk seçenekleri ile katma değerli ürünler üreterek sektöre yeni bir bakış ve heyecan sağlamaktı. Arena Dijital bu konuda sınır tanımadığını geçen birkaç ay içinde Iridesse Üretim Makinesi ile ürettiği  gerek metalik baskılı kartvizitler, gerek kitap kapakları , karton kutular, etiket ve benzeri dokümanlar üzerinde artan başarı-gelir grafiği ile hedeflerini yakaladı. Son kullanıcılardan gelen oldukça yüksek memnuniyet ve Iridesse özelinde talepleri Xerox ailesi olarak heyecanla takip ediyoruz. Iridesse baskı taleplerinin katlanarak artıyor olması  ve  tabii ki Arena Dijital’den de yaptığı yatırımın karşılığını aldığını duymak oldukça gurur verici . Xerox olarak bu vizyoner yatırımın arkasında olmak, kaliteli servis ağımız  ile müşterimizin her zaman yanında olarak desteklemek olan en önemli misyonumuz olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.”  

Lokman Demir, Xerox ile oluşturulan bu bağı izah etmekte zorlanmıyor. Her zaman yanımızdalar, diyor ve ekliyor: “2003 yılından beri Xerox harici hiçbir marka makine kullanmadık. Bize her zaman kendimizi özel hissettirdikleri için teşekkür ediyoruz. Hem satış hem de servis kısmında her zaman yanımızda olduklarını bilmek yeni yatırımlarda Xerox’u tercih etmemize sebep olmaktadır. Baskı teknolojisi konusunda lider bir kurum olmaları da işbirliğimizin devamını sağlamaktadır. Bu işbirliğinin oluşmasında ve devam etmesinde Xerox ve bayimiz SYB’nin çok büyük payı bulunmaktadır.”  

Hayranlık uyandıran mükemmel görseller ortaya çıkarmak için

Dilek sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bu öncü yatırım sonrasında ise gerek farklılaşarak öne çıkmak,  gerekse yeni uygulamalar ile gelir artırımına gitmek isteyen diğer müşterilerimizden de  Iridesse Üretim Baskı Makinesine giderek artan talepler doğrultusunda pazarda da etkisini hızlıca görmeye başladık. Üst üste yapılan yeni yatırımlar sonucu katlanarak büyüyen Iridesse Üretim Baskı Makinesinin ortaya çıkardığı pazar taleplerini daha fazla müşterimize ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz ve çok çalışıyoruz. Hayranlık uyandıran mükemmel görseller ortaya çıkarmak ve daha fazla bilgi almak için müşterilerimizden talebimiz en kısa zamanda Xerox ve\veya bölge  iş ortakları ile iletişime geçmeleri.”  

Arena Dijital’i bu akıllı yatırım için tebrik ediyor ve Iridesse Üretim Baskı Makinesinin hayırlı ve bol kazançlı olmasını diliyoruz. 

#DijitalBaski #Xerox #HaleDilek #ArenaDijital #Iridesse #IridesseTestimonial #Metalize #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing #genARate #Phygital #Fijital #OkuYaDaSeyret
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr