Şirketlerin Yeni Gözbebeği

Şirketlerin Yeni Gözbebeği ~ 12/09/2020
Satış Ekibi Otomasyonu

Şirketlerin satış sürecini hızlandıran ve temsilcilerin görevlerini otomatikleştirmeye yarayan mobil uygulamalar yani Satış Ekibi Otomasyonu (SFA), her geçen gün daha çok ilgi görüyor.

Türkiye’nin önde gelen saha satış yönetimi uygulaması Ekmob’a göre SFA’lar yüzde 40’a varan oranda verimlilik artışı sağlayarak satış döngüsünü kısaltıyor, zaman tasarrufu sağlıyor. Sahadaki verileri mobil cihazlarda toplayarak kontrol ederek yöneticiye raporluyor  

Şirketlerin satış sürecini hızlandıran ve temsilcilerin görevlerini otomatikleştirmeye yarayan mobil uygulama yani Satış Ekibi Otomasyonu (SFA), kurumların ve satış ekiplerinin hayatına her geçen gün daha fazla giriyor. Satışçıların ziyaret hazırlığından, satış esnasında alınan notlara ve raporlamaya kadar tekrarlanan işleri otomatikleştirmeye yardımcı olan SFA uygulamaları, sahada görev yapan satış ekiplerinin verimliliğinde yüzde 40’a varan oranda artış sağlıyor. Türkiye’de saha satış ekibi bulunan birçok kurumun yoğun olarak kullanmaya başladığı SFA, satış ekipleri tarafından da hedeflerine ulaşmada en verimli araç olarak görülüyor.

Satış ekibi otomasyonunun satış ekipleri olan firmalar için son derece önemli hale geldiğini belirten Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, “Firmalar, kullanılan otomasyon sayesinde müşterileriyle daha etkili iletişim kuruyor. Doğru müşteriye hitap ederek satış hacmini artırıyor” diyor.

Şener, satış ekibi otomasyonu kullanan satış ekiplerinin avantajlarını şöyle anlatıyor:

Satış döngüsünü kısaltır, zamandan tasarrufu sağlar.

Sahadaki verileri doğrudan mobil cihazda toplar, kontrol eder ve yöneticiye anlık olarak veri iletir.

SFA aynı zamanda satış projeksiyonu yapar.

Kurumsal hafızada biriken geçmiş bilgilerle gelecek için öngörülerde bulunur. Bu sayede iyileştirme yapmanız gereken kısımları gösterir.

Satış ekibinin aktivitelerini verilere dayalı raporlar.

Beyan esaslı raporlama süreçlerini ortadan kaldırır.

Satış yöneticileri, olağandışı durumları kolayca tanımlar ve bunları düzeltmek için daha hızlı hareket eder.

#SFA #Ekmob #SunaySener #Satis #SatisEkibi #SatisEkibiOtomasyonu #Otomasyon #MobilUygulamalar #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing #genARate #Phygital #Fijital #OkuYaDaSeyret
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr