Dijital Baskı Zenginleştirme Trendleri

Dijital Baskı Zenginleştirme Trendleri ~ 09/11/2020
blog.drupa.com ’dan alınmıştır.

Bir matbaacı kâr marjını yükseltmek istiyorsa müşterilerine geniş bir baskı süsleme ve zenginleştirme aralığı sunabilmeli. Yeni bir NAPCO araştırması pazarlamacılar ve marka sahipleri arasında bu yönde giderek artan talebi gösteriyor.

Yeni sektörlere açılmak isteyen matbaacıları daha önceki drupa Global Trendler raporunda ele almıştık. Özellikle gelecekteki kârlılığı artırma yönünde ciddi çabalar bu anlamda önem taşıyor. Kâr marjlarını arttırma ve sunulan hizmetlerde öne çıkma konusunda etkili olduğu kanıtlanan yollardan birisi dijital baskı ya da sonlandırma ekipmanı üzerinde üretilen özel efektlerle zenginleştirilmiş ürünler sunabilmek. Kapsamlı gam renkleri, özelleşmiş renkler, kabartma, yaldız, dokular ve özelleşmiş kaplamalar gibi bir çok süsleme türü yeni keşifler olmasa da bunları dijital cihazlar üzerinde uygun fiyatlarla üretebilmek pazarlamacılar ve marka sahipleri için şu anda çok cazip bir seçenek. Yeni bir NAPCO araştırması tam olarak bu alandaki müşteri taleplerini ortaya koyuyor.  

Dijital Baskıya Değer Katmak

NAPCO Research yakın tarihte yayınladığı “Dijital Baskıya Değer Katmak” isimli araştırmasıyla zenginleştirilmiş baskı yetenekleri sunmak isteyen baskı hizmetleri sunucuları hakkında önemli bilgiler sundu. Bu çalışmada hem baskı hizmetleri sunucuları hem de pazarlamacılar hem marka sahipleri ele alındı. Trendler, talepler, zorluklar ve marka sahipleri ve pazarlamacıların zenginleştirilmiş baskı yetenekleri sunmak isteyen baskı hizmetleri sunucuları hakkında önemli bilgiler veriyor. Bu çalışmada hem baskı hizmetleri sunucuları hem de pazarlamacılar ve marka sahipleri ele alındı. Bulgular, özellikle pazarlamacıların ürünlerinin görsel çekiciliğini arttıran özel efektler ve tekniklere giderek daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.  

Dijital baskı zenginleştirmeleri basit baskılı malzemeleri bir mal olmaktan çıkararak birinci sınıf ve daha yüksek değerli ürünler haline getirebilir. Ve bu dönüşüm boşa gitmiyor: pazarlamacılar ürünlerini rafta öne çıkmasını sağlayacak baskı zenginleştirilmesi uygulayan baskı hizmeti sunucularını tercih ediyor. Öyle ki konuşulan 600 pazarlamacının ve marka sahibinin %56’sı çalıştıkları baskı hizmeti sunucularının ürünü zenginleştiren orijinal fikirlerle kendilerine gelmesini istediklerini söylüyor. Sadece %6’sı ‘hiç önemli değil’ cevabı vermiş. Yani dijital baskı zenginleştirme bugünlerde güvenli bir kâr arttırma metodu gibi görünüyor.  

Inkjet Teknolojisini Kullanma

Günümüzde bir çok dijital baskı cihazı ve sonlandırma çözümleri baskıyı zenginleştiren özel efektleri desteklese de teknolojik yenilikleri takip etmek önemli: baskı zenginleştirmede ekipman üreticileri şimdiden dijital baskı makinelerine, dijital zenginleştirme makinelerine ve sonlandırma çözümlerine yeni yetenekler ve özellikler ekliyor ve süreçleri daha basitleştiriyor ve özel efekt üretim maliyetlerini düşürüyor.  

Ama sadece mevcut seçeneklerin yeteneklerini arttırmıyor, aynı zamanda dijital baskı makinelerindeki dijital yetenekleri, inkjet baskı kafası kullanan dijital zenginleştirme sonlandırma cihazlarına taşıyorlar. Bu zenginleştirme makineleri ve cihazları, doku, boyut ve yaldız efektleri üretmek için özel kalıplar, serigrafi ya da kesim kalıplarına ihtiyaç duymuyor ve her boyuttaki baskı hizmeti sunucusu tarafından kullanılabiliyor.

DijitalBaskı inkjet sonlandırma embellishment NAPCO drupa blogdrupa Matbaa MatbaaTeknik BirMatbaaTeknikVar EnrichTheContent KnowWhatisWhat İçeriğiGeliştir Ambalaj Ofset Serigrafi KartonAmbalaj EsnekAmbalaj flekso rotogravure inkjet genisformat BiliyorumÇünküOkuyorum ContentisKing genARate Phygital Fijital OkuYaDaSeyret
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr