DİJİTAL DRUPA BAŞLADI

DİJİTAL DRUPA BAŞLADI ~ 20/11/2020
#hellodrupapreview

Dijital platform drupa ön izleme versiyonu 27 Ekim’de açıldı. 17 Kasım’da ikinci bölümünü izledik. Üçüncü drupa ön izleme günü 8 Aralık 2020'de gerçekleşecek.

Bin 900’den fazla endüstri profesyoneli panel tartışmalarına ve canlı web oturumlarına izleyici olarak katıldı ve video konferans ile gerçekleştirilen konuşmalar sayesinde çok değerli bilgiler edindi. ‘Fuar Alanı’, ‘Konferans Alanı’ ve ‘Networking Plaza’ drupa’nın önemli aşamalarını dijital olarak ortaya koyarken şimdiki ve bir sonraki canlı etkinlik arasındaki köprü oluşturdu. Global salgın aylardır baskı sektörünün ciddi şekilde zorluyor. Bu nedenle drupa ön izlemesi bu zorlu günlerde şirketlerin yeni ürünlerini sergileyebilmeleri ve hedef kitlelerine ulaşabilmeleri açısından çok önemli. Katılımcılar ve ziyaretçiler için bu yepyeni bir dönemin başlangıcı.

Messe Düsseldorf Operasyon Direktörü Erhard Wienkamp “drupa preview’in Messe Düsseldorf için özel bir anlamı var: kriz zamanlarında bile sektörlerin etkileşimine ve iletişim kurmasına yardımcı olabileceğinizi gösteriyoruz. Global iletişimi güçlendirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor ve sadece yerel etkinliklerimizle değil yeni ve sanal formatlarımızı genişleterek de bu konuda katkıda bulunmaya devam ediyoruz” diyor.  

Baskı Teknolojileri Proje Direktörü Sabine Geldermann ise şöyle diyor: “İlk preview’de katılımcılar ve ziyaretçilerden aldığımız tepkiler çok olumluydu. Bu yeni format sayesinde düzenli müşteri teması için değerli bir imkân sunuyor ve salgın sırasında bile baskı toplumun arasındaki etkileşimin devam etmesini sağlıyoruz. Dijital format sayesinde müşteri iletişimini güçlendiriyor sektörün önemli konularına odaklanabiliyoruz. Şu andan itibaren amacımız hibrid bir konsept oluşturmak ve Nisan etkinliğinin en iyi şartlarda gerçekleşmesini sağlamak.”  

drupa preview programının birincisine bin 900 uzman katıldı. Uluslararası katılımcıların oranı %70’di (En çok ziyaretçi gönderen 5 ülke: Japonya, Hindistan, İngiltere, Hollanda ve Almanya). 14 binden fazla sayfa görüntülenmesi de baskı toplumunun sunulan içeriğe ne kadar önem verdiğini gösteriyor. 50 ülkeden yaklaşık bin 400 katılımcı ürünlerini, çözümlerini ve uygulamalarını fuar alanı içinde sergilediler.  

17 Kasım’da yapılan ikinci drupa preview 3.848 katılımcı kaydetti. Inject Print, üretim süreçleri için hangi potansiyeli sunuyor? Küresel sabit ticarette ve sürekli büyüyen e-ticaret sektöründe hangi ambalaj trendleri ortaya çıkıyor? Teknoloji sağlayıcılar endüstriyel baskı uygulamaları için hangi çözümleri sunuyor? Bu ve diğer sorular, gelecek bilimci Jack Stratten, Print Media Center platformunda Deborah Corn ve VIGC Kıdemli Danışmanı Fons Put gibi birinci sınıf konuşmacılar tarafından yanıtlandı. İkinci turda, Stratejik Danışman Kristin Kain ve Bertelsmann Grubu İcra Kurulu üyesi Marco Kersch, baskının dijital dünyada nasıl hayatta kalabileceğine dair soruları da yanıtladı.  

Geldermann, "İkinci drupa ön izlemesine basım endüstrisinden verilen yanıt, bu yeni dijital formatın küresel toplulukla düzenli iletişim halinde kalmak için önemli bir araç olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ayrıca sektöre, zorlu zamanlarda dünya çapındaki mevcut bu drupa ağı ile istenen hedef gruplara ulaşmak için genişletilmiş bir sanal iş platformu sağlıyoruz"diye ekliyor.

İkinci drupa ön izlemesine katılanların sayısı birinciye göre neredeyse% 50 oranında önemli ölçüde arttı. Uluslararası katılımcıların oranı% 81 idi. Tüm konuşmalar ve videolara preview.drupa.com adresinden erişilebilecek, böylece herkes sunulan içerikten faydalanabilecek. Ön kayıt olmayı unutmayın… Üçüncü drupa ön izleme günü 8 Aralık 2020'de gerçekleşecek.

hellodrupapreview drupa preview drupa2021 SabineGeldermann Matbaa MatbaaTeknik BirMatbaaTeknikVar EnrichTheContent KnowWhatisWhat İçeriğiGeliştir Ambalaj Ofset Serigrafi KartonAmbalaj EsnekAmbalaj flekso rotogravure inkjet genisformat BiliyorumÇünküOkuyorum ContentisKing genARate Phygital Fijital OkuYaDaSeyret




İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr