Değişen İletişim: Acimga @drupa preview

Değişen İletişim: Acimga @drupa preview ~ 21/11/2020
Scroll down for English Edititon

Andrea Briganti: "Made by Italy" yi tanıtmak ve uluslararası tedarik zinciri oyuncuları arasındaki diyaloğu iletişim ve aktif destek ile güçlendirmek istiyoruz.

Üründen kurumsal iletişime geçiş. Ortak değerler ve çıkarlardan oluşan bir topluluk oluşturmak için tedarik zincirini devreye sokmak. Sürekli bir inovasyon sürecinde sektörün gelecekteki yönüne odaklanmak. Bütün bunlar, tüm çalışanlara giderek daha etkili hizmetler sunmanın bir yolu olarak Acimga'nın 17 Kasım'da drupa Preview'de canlı olarak yayınlanan "Şirketlerimiz için bir araç olan değişen iletişim" konuşmasının odak noktasıydı.


Acimga ve Federazione Carta e Grafica Genel Müdürü Andrea Briganti, derneğin vizyonu ve misyonuyla yola çıkarak, Acimga'nın tüm baskı teknolojilerini nasıl temsil ettiğini vurgulayarak, uzmanlık grupları ve uluslararası tedarik zinciri ile daha fazla işbirliği yapmayı amaçlayan bir ortaklar ve dernekler ağı aracılığıyla bağlanma yeteneğine vurgu yaptı. Bu yaklaşımda, iletişim çok önemli bir rol oynuyor: tüm üyeler için ilişkiler ve içerik oluşturmada, marka kimlikleri ve yenilikçi stratejilerde ses haline gelmeyi içeren bir çalışma.

Endüstrinin gelecekteki yönergelerini ve zorluklarını temsil eden yaklaşık üç ana tema var: sürdürülebilirlik, endüstri 4.0 ve hizmet sağlama.


Acimga'nın uluslararası iletişim yöneticisi Gwyn Garrett, derneğin iletişiminin bir dizi uluslararasılaştırma faaliyeti aracılığıyla nasıl geliştiğini gösterdi: Print4All Konferansı - FutureFactory (1300'den fazla kayıt) ve Acimga'nın uluslararası Streaming Roadshows'u (Geçtiğimiz ay Türkiye ve İngilitere’de yapılanlar ile 10 ve 16 Aralık'ta sırasıyla Mısır ve Cezayir'deki son iki Roadshows etkinliği) hakkında bilgi verildi. Briganti'nin, fuarların geleceği ile ilgili olarak dinleyicilerden gelen bir sorudan doğan değerlendirmesi osnrasında, Acimga'nın konuşmasını tamamladı.


"Üyelerimize ve tüm sektöre sunduğumuz hizmetlerle yakından bağlantılı olan stratejimizi göstermek için drupa preview fırsatını kullanmak istedik – diyor, Andrea Briganti: “Bu yolda, Acimga'nın Streaming Roadshows ile devam edeceğiz. Türkiye ve Birleşik Krallık'taki ilk iki etkinliğin ardından Mısır ve Cezayir'de duracak. 2021 baharında bir sonraki Print4All Konferansı'nda köprü olacak etkinlikler “Made by Italy” nin gücünü gösteren bir aktif destek ve iletişim etkinliği. Sınırlarımızın dışında ve şu anda daha da önemli olan uluslararası tedarik zinciri oyuncuları ile dış pazarlar arasındaki diyaloğu artırmayı hedefliyor."

 

Scroll down for English edition

 

Shifting communication: Acimga’s vision at drupa preview


Briganti: advocacy and communication to promote the “Made by Italy” and boost the dialogue between international supply chain players

Switching from product to corporate communication. Engaging the supply chain to create a community of shared values and interests. And focusing on the future direction of the sector, in a constant innovation process. All of this as a way to provide increasingly effective services to all associates. This is the focus of Acimga's speech, "Shifting communication, a tool for our companies" which went live in streaming on November 17th at drupa preview.


Andrea Briganti, General Manager of Acimga and Federazione Carta e Grafica, begun with the vision and mission of the association, emphasizing how Acimga (Italian manufacturers association of machinery for the graphic, converting and paper industry) represents all printing technologies, also through the creation of specialization groups, and the ability to connect through a network of partners and associations aiming to further collaborate with the international supply chain. In this approach, communication plays a crucial role: a work that consists in becoming a voice for all members (advocacy), in building relationships and content, brand identities and innovative strategies. All around three main themes representing the future guidelines and challenges of the industry: sustainability, industry 4.0 and servitisation.


Gwyn Garrett, Acimga's international account, illustrated how the association's communication developed through a series of internationalization activities: Print4All Conference – Future Factory in June (over 1300 registrations), as well as the international Streaming Roadshows by Acimga, (on 10th and 16th December the last two Roadshows events respectively in Egypt and Algeria). A video on these events (https://www.youtube.com/watch?v=0FCaSGnmeyA) was shown to accompany the story. A consideration by Briganti, arising from a question from the audience, on the future of trade fairs closed Acimga's speech.


"We wanted to use the opportunity of drupa preview - explains Andrea Briganti - to illustrate our strategy which is closely linked to the services we offer our members and the entire industry. We will continue along this path with the Streaming Roadshows by Acimga, which, after the first two events in Turkey and the United Kingdom will stop in Egypt and Algeria. Events that will be a bridge the next Print4All Conference edition in the spring of 2021. An advocacy and communication activity that shows the strengths of the “Made by Italy” outside our borders and aims at boosting the dialogue between international supply chain players and the foreign markets, that is all the more important in the current times".         

 

hellodrupapreview drupa preview drupa2021 AndreaBriganti Acimga FutureFactory Matbaa MatbaaTeknik BirMatbaaTeknikVar EnrichTheContent KnowWhatisWhat İçeriğiGeliştir Ambalaj Ofset Serigrafi KartonAmbalaj EsnekAmbalaj flekso rotogravure inkjet genisformat BiliyorumÇünküOkuyorum ContentisKing genARate Phygital Fijital OkuYaDaSeyret
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr