Asahi OEE Şimdi Hizmetinizde

Asahi OEE Şimdi Hizmetinizde ~ 16/02/2021
Scroll down for English Edition


Sadece kalıbınızı değiştirerek baskı üretim kapasitenizi 1 / 3'e kadar artırın!


Asahi Photoproducts, operasyonun Genel Ekipman Verimliliği (OEE) yüzdesinin hesaplanması, izlenmesi ve yönetilmesinin flekso fabrikasının değerinin basit ama etkili bir açıklamasını sunan kısa, eğitici bir video yayınladı. Video aynı zamanda flekso operasyonlarının sahiplerinin ve yöneticilerinin kendi verilerini kullanarak OEE'yi hesaplamasına imkân tanıyan, kullanımı kolay bir OEE hesaplayıcısına da bağlanıyor.  

Asahi Photoproducts Teknik Pazarlama Müdürü Dieter Niederstadt, "Yıllar içinde Asahi Photoproducts, OEE ve klişelerimizin flekso operasyonunun OEE yüzdesini iyileştirmede oynayabileceği rol hakkında pek çok bilgi yayınladı" diyor.


"Pek çok işlem için roket bilimi olmasa da, OEE kavramı karmaşık bir hale büründü ve aslında nasıl hesaplanacağı biraz belirsiz kaldı. Belirli bir işlem veya baskı için fleksografiye özgü OEE'nin hızlı ve kolay bir şekilde hesaplanması için kullanışlı bir açıklama yoktu. Bu videonun yayınlanması ve kullanımı kolay OEE hesaplayıcımızla, tüm bunlar değişiyor. Artık flekso operasyonları için OEE'nin anlamı ve operasyonun OEE'sini nasıl belirleyebilecekleri artık belirsiz veya karmaşık değil. "  Asahi’nin deneyimine göre, yalnızca Asahi CleanPrint suyla yıkanabilir plakalara geçiş yapan müşteriler, genel tesis iş akışında çok az değişiklik gerekerek baskı üretim kapasitelerini 1 / 3'e kadar artırabilirler. Bu, hem uzun süreli işleri olan müşterilerden hem de sık iş değişikliği olan müşterilerin görüşlerinden elde edilen bir bilgidir. Bir flekso matbaasında baskı öncesi ve baskı odasının toplam sahip olma maliyetini (TCO) hesaplamanın bir parçası olarak, OEE önemli bir faktördür. Niederstadt şunları ekliyor: "Çoğu operasyon, esas olarak flekso klişelerin maliyetine odaklanarak görüşlerini sınırlıyor," ancak kendi OEE'nizi hesaplarken operasyonu daha bütünsel olarak incelediğinizde, klişe maliyetinin aslında çok daha düşük bir yüzde olduğunu fark edeceksiniz. OEE'nin iyileştirilmesiyle kazanılan değer, fireleri azaltırken satılabilir bitmiş ürünün iş hacmini artırma becerisine indirgenerek, pazara sunma sürelerini iyileştirmek isteyen günümüzün markalarının dayattığı daha sıkı üretim son tarihlerini karşılamayı kolaylaştırıyor. "


Asahi OEE Reloaded  

Improve your print production capacity by up to 1/3 by just changing your plate!


Asahi Photoproducts, has published a brief, educational video that provides a simple but effective explanation of the value to a flexo plant of calculating, monitoring and managing the operation’s Overall Equipment Effectiveness (OEE) percentage. The video also links to a simple-to-use OEE calculator that allows owners and managers of flexo operations to calculate OEE using their own data. “

Over the years, #AsahiPhotoproducts has published much information about OEE and the role our plates can play in improving a flexo operation’s OEE percentage,” says Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager of Asahi Photoproducts.

“Although not rocket science for many operations, the OEE concept has remained complicated and how to actually calculate it a bit obscure. There was no handy explanation for a quick and easy calculation of the OEE specific to flexography for a specific operation or press. With the release of this video and our easy-to-use OEE calculator, this all changes. Now, the meaning of OEE for flexo operations and how they can determine the operation’s OEE is no longer obscure or complicated.”  

In Asahi’s experience, customers who simply switch to #Asahi #CleanPrint water-washable plates can improve their print production capacity by up to 1/3 with little requirement for change in the overall plant workflow. This was learned both from customers with long run jobs as well as customers with frequent job changes. As part of calculating the total cost of ownership (#TCO) of prepress and the pressroom in a flexo plant, OEE is a significant factor. “Many operations limit their view by focusing mainly on the cost of flexo plates,” Niederstadt adds, “but once you examine the operation more holistically as you calculate your own #OEE, you will note that the cost of plates is actually a significantly smaller percentage of the overall picture than you might have realized. The value gained by improving #OEE boils down to the ability to increase throughput of sellable finished product while reducing waste, making it easier to meet the tighter production deadlines imposed by today’s brands, who are anxious to improve their time to market.”OEE Asahi AsahiCleanPrint CleanPrint flexo flekso klişe verimlilik AsahiPhotoproducts 25Yasindayiz YirmiBesinciYilimiz Matbaa MatbaaTeknik BirMatbaaTeknikVar EnrichTheContent KnowWhatisWhat İçeriğiGeliştir Ambalaj Ofset Serigrafi KartonAmbalaj EsnekAmbalaj flekso rotogravure inkjet genisformat BiliyorumÇünküOkuyorum ContentisKing Baskı Prepress Cilt Sonlandırma Finishing DijitalBaskı
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr