Gıda ve İlaç Etiketleri ve Esnek Ambalajlar İçin Yeni Flint Group Serisi

Gıda ve İlaç Etiketleri ve Esnek Ambalajlar İçin Yeni Flint Group Serisi ~ 17/02/2021
FLINT GROUP, EKOCURE® ANCORA ™ DUAL CURE UV KÜRLENEBİLİR MÜREKKEP SERİSİNİ TANITTI

Scroll down for English edition


Tam uyumlu flekso mürekkep serisi cıva'dan LED UV kürlemeye geçişi hızlandırarak maliyet tasarrufu, güvenlik ve üretkenliği artırıyor.  

Flint Group, gıda, ilaç ve kozmetik etiket ve esnek ambalaj uygulamaları için EkoCure® ANCORA ™ Dual Cure gıdayla temas eden malzeme (FCM) UV ile kürlenen mürekkebini piyasaya sürdü.


Hem UV-LED hem de cıva UV sistemleri altında olağanüstü kürleme sayesinde dolaylı gıda temas düzenlemeleriyle uyumlu olan bu yeni flekso mürekkep serisi, UV-LED teknolojisine aşamalı bir geçiş sağlıyor. Bu da verimlilik, maliyet tasarrufu ve sürdürülebilirlikte kesinti olmaksızın iyileştirmeler sağlayacak.  

EkoCure ANCORA™ Dual Cure, hem LED hem de cıva lambalar altında kapsamlı mürekkep sabitleme ve aynı renk kalitesi sonuçlarının yanı sıra hem desteklenmeyen film hem de etiket yüzeylerinde sınıfının en iyisi düşük migrasyon sonuçları sağlıyor. Bu özellikler, Nestlé'nin ambalaj mürekkepleri hakkındaki kılavuz notuna (2018), mevcut GMP'ye, İsviçre Malzemeler ve Eşyalar Yönetmeliğine (SR 817.023.21) ve EuPIA Hariç Tutma politikası, Plastik Yönetmelik (AB) No. 10'a uymasını sağlamıştır. /2011.(*)  

#EkoCure #ANCORA™ #DualCure'un her iki #UV teknolojisiyle uyumluluğu, matbaaların kademeli olarak LED'e geçiş yapmalarını sağlar, örneğin baskı makinesi bir seferde bir kürleme lambasını yükselterek, finansal riski düşürür ve yenileme için kesinti süresini sınırlandırır. EkoCure ANCORA™ Dual Cure mürekkepleri ile #UVLED kürlemeye geçiş, hem sürdürülebilirlik hem de verimlilik açısından iyileştirmeler sağlıyor. Baskıda cıva buharlı lambalara kıyasla enerji maliyetlerini en az yüzde 50 azaltıyor. Ayrıca, cıva ve ozonun ortadan kaldırılması ve ortam gürültüsünün azaltılması, daha güvenli çalışma koşulları ve daha küçük bir çevresel ayak izi anlamına gelir. UV-LED kürleme, lambaların çalışmadan önce ve sonra ısınma veya soğutma gerektirmemesi nedeniyle üretim süresini uzatır. Daha hızlı kürleme süreleri sayesinde yüzde 25'e varan hız artışları mümkündür.  

Ek olarak, marka sahipleri için, mürekkebin alt tabaka ile kombinasyon halinde mümkün kıldığı etkili bir geçiş bariyerinin güvencesi, daha hafif, kullanımı daha kolay ambalajlara geçişi kolaylaştırabilir. Örneğin, poşetler veya blister ambalajlar gibi camdan filme geçiş, önemli tedarik zinciri tasarrufları sağlayabilir.  

Flint Group dar en ürün ve sürekli iyileştirme yöneticisi Catharina Aaroe, "Cıva'dan UV-LED kürlemeye geçişin, üretim süreci boyunca maliyet ve üretim avantajları sağladığına hiç şüphe yok" diyor. "EkoCure ANCORA Dual Cure mürekkeplerinin eklenmesi, bu faydaları en yüksek güvenlik standartlarına uygunluk güvencesi ile birlikte gıda teması ve farmasötik değer zincirleri için erişilebilir hale getiriyor", diyor.  

EkoCure ANCORA™ Dual Cure mürekkepleri, saf cıva ile kürlenen muadilleriyle aynı güçte formüle edilmiştir ve yeni mürekkebe geçerken renk eşleştirmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, Dual Cure mürekkeplerini, kaliteden ödün vermeden aynı iş için baskı makinesinde farklı konumlarda mevcut saf cıva ile iyileştirilebilir mürekkeplerle aynı hizada çalıştırmak da mümkün. Bu, yeni mürekkebe geçerken envanter israfını azaltır, çünkü mevcut stoklar yeni Dual Cure mürekkeplerle değiştirilmeye hazır olana kadar normal şekilde kullanılmaya devam edebilir.   Seri, geniş bir flekso tonları, metalik renkler ve kaplamalar ürün yelpazesinden oluşuyor. Bunlara sarı, şeffaf sarı, turuncu, kırmızı, mor, mavi ve opak beyaz ekran mürekkebi dahil; altın ve gümüşün yanı sıra sararmaya karşı direnç sağlayan parlak ve mat vernikler de…  

Flint Group’un Dual Cure mürekkep serisi, neredeyse tüm dar en uygulamaları için kullanılabilir. Diğerleri arasında neredeyse tüm film ve kâğıt etiket stoklarının yanı sıra #karton ve #etiketlere baskı için #EkoCureF ve #shrink #sleeve etiketler için #EkoCureXS mevcut.  

Dipnot: Geliştirilmiş Bileşim Beyanı (ESoC), göç testini desteklemek ve 10/2011 sayılı Plastik Yönetmeliği (AB), İsviçre Yönetmeliği 817.023.21 Ek 2 veya 10'a uyumu desteklemek için talep üzerine veya 'Kullanılan Katkı Maddelerinin Geçici Listesinde listelenmiştir. Plastiklerde veya 1333/2008 Sayılı Yönetmelik (EC) ve 1334/2008 Yönetmeliğinde (EC) gıda katkı maddesi olarak listelenmiştir.

LEDUV UV Cıva EkoCure FlintGroup NarrowWeb Etiket Ambalaj KürlenebilirMurekkep ANCORA Matbaa EsnekAmbalaj
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr