Yazıcı Kullanılabilirliğini Artırın

Yazıcı Kullanılabilirliğini Artırın ~ 19/02/2021
Hazır Olduğunda Hazırım

Konica Minolta Turkey Servis ve Operasyon Müdürü Burçin Irgın: "Amaç, baskı sistemini her zaman tam olarak çalışır durumda tutmaktır."


Yazıcılar artık sadece yazıcı değil; dizüstü bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz kadar istikrarlı şekilde çalışır durumda olmalılar. Ortak yönlerinden bir diğeri de tıpkı dizüstü bilgisayarınız düzgün çalışmadığında fiziki BT desteği almanıza gerek olmadığı gibi bunlar için de genellikle uzaktan yardım alabiliyor olmanızdır. Yazdırmak istediğinizde toner bitmiş ve hiçbir iş arkadaşınız yenisini sipariş etmemiş olabilir. Sorun toner değilse tam olarak tespit edemediğiniz ve tanımlayamadığınız bir arıza olabilir. Sonuç her iki durumda da aynıdır: istediğiniz gibi çalışamazsınız. Yazıcınızı her zaman kullanıma hazır, tüm arıza mesajları ve toner yenilemeleri otomatik olarak yapılırken bulmak ne kadar harika olurdu, değil mi? Yazıcılarınızın 7/24 optimum şekilde çalışmasını sağlayan #KonicaMinolta #Remote #Services ile bu hiç sorun değil. Konica Minolta Turkey Servis ve Operasyon Müdürü Burçin IRGIN, bunun tam olarak nasıl olduğunu açıklıyor.  

Remote Services ile tam olarak ne kastedilmektedir?

Burçin Irgın: Uzaktan Servislerle, baskı sistemlerimizin üretkenliğini ve güvenilirliğini sağlıyoruz. Aynı zamanda manuel çabadan ve dolayısıyla müşterilerimizin değerli zamanından tasarruf ediyoruz. Uzaktan servisler iki bileşenden oluşur. Otomatik olarak ve gerçek zamanlı bir mesaj alırız, örneğin, kısa süre içinde yeni bir toner kartuşuna ihtiyaç duyulacak veya bir arıza meydana gelecek gibi. Baskı hacmini tüketime göre faturalandırabilmemiz için düzenli sayaç okumaları da alıyoruz. Müşterinin bunları e-posta veya web anketi ile bildirmesine gerek yoktur. Uzaktan izleme, baskı sistemini yıl boyunca günün her saati takip etmemizi sağlıyor ve bu uzaktan bakımı da kapsamaktadır. Bir baskı sistemine uzaktan erişim, örneğin; ayarlar yapmak, ürün yazılımı güncellemeleri yapmak veya yazıcı sisteminin başında duran kullanıcıya uzaktan talimat vermek uzaktan yönetimimizin bir parçasıdır.  

Yani, birisi bir Konica Minolta ofis yazıcısının başında duruyorsa, kişi doğrudan projesine başlamayı bekleyebilir mi?

Burçin Irgın: Evet doğru. Remote Services ile yazıcılarımızın ve çok işlevli sistemlerimizin güvenilirliğini güçlendiriyoruz. Bilgi ve belgeler için giriş ve çıkış sistemleri, bir dizüstü bilgisayar veya telefon kadar günlük işimizin bir parçasıdır. Çalışıyor olmalılar; aksi takdirde biz çalışamayız. Uzaktan izleme, bize toner gereksinimleri ve arızalar hakkında otomatik olarak ve kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan bilgi sağlar. Günlük ofis yaşamında bu, yeni bir toner kartuşunun eski kartuş boşalmadan teslim edildiği ve bir arızanın kullanıcı fark etmeden önce bildirildiği - ve ideal olarak düzeltildiği -  anlamına gelir.  

Sahada fiziksel olarak bir servis teknisyeninin olması daha iyi değil mi?

Burçin Irgın: Gelecekte belirli durumlarda bir servis teknisyeninin fiziksel olarak sahada olması kesinlikle gerekli olacaktır. Ayrıca, baskı sistemine bakım yapılırken veya bir parçanın değiştirilmesi gerektiğinde de orada olması gerekecektir. Kapsamlı saha organizasyonumuzla bu hizmetleri garanti etmeye devam ediyoruz.   Çoğu durumda, uzaktan bakım ile sorulara ve sorunlara daha hızlı yanıt verilebilir ve baskı sistemine erişim zaman açısından daha kolay organize edilebilir. Bir sorunu uzaktan önceden nitelendirmek, gerekli saha ziyaretini de destekleyebilir. Sonuçta amaç, baskı sistemini her zaman mümkün olan en kısa sürede tam olarak çalışır durumda tutmaktır.  

İkinci kez, Batı Avrupa'da 2020-2021 yılları arası #KeypointIntelligence tarafından verilen " #BLI #PaceSetter Serviceability and Support" ödülünü aldık. Yenilikçi araçlarımız, programlarımız ve eğitimlerimiz müşterilerimizin ürün ve hizmetlerini uzaktan verimli ve kaliteli bir şekilde sürdürmesini sağlar; uzaktan araçlarla çevrimiçi eğitim veya destek gibi.  

Uzaktan bakım nasıl çalışır?

Burçin Irgın: Bu durumdan duruma biraz değişir. Bir Konica Minolta teknisyeni, örneğin ayarlar yapmak veya bir aygıt yazılımı güncellemesi uygulamak için baskı sistemine uzaktan bağlanır. Duruma bağlı olarak, bunu müşterinin mesai saatleri dışında esnek bir şekilde veya baskı sistemi başındaki bir kullanıcının açık onayından sonra yapabilir. Bazen bir teknisyenin "makinenin içine bakması" yeterli olmayabilir, ancak yazdırma sistemini "dışarıdan" görmesi gerekir. Bu gibi durumlarda, gerektiğinde kullanıcının akıllı telefonu veya tableti aracılığıyla gördüklerini anında görmemizi sağlayan yenilikçi ve kurum içi geliştirilmiş uzaktan destek teknolojimizi kullanırız. Teknisyen akıllı cihaz ekranında sesli talimatlar, çeşitli işaretleme ve çizim araçları aracılığıyla kullanıcıya talimatlar sağlayabilir. Böylece, gerekirse, kullanıcı bir sorunu kendisi çözebilir, ön yeterlilik konusunda yardımcı olabilir veya çalıştırma talimatı alabilir. Bu teknolojinin tamamen telefon temelli bir sohbete göre çok büyük avantajları var çünkü ‘bir resim bin kelimeye bedeldir’. Üstelik bu bizim durumumuzda canlı bir video.  

Özetlemek gerekirse: Konica Minolta, Uzaktan Servisleri ile ne gibi faydalar sunuyor?

Burçin Irgın: Müşteri, yazıcılarımızı ve çok işlevli sistemlerimizi günlük işlerinde belge ve bilgi süreçleri için güvenilir bir sistem olarak kullanır ve Konica Minolta geri kalanı halleder. Deyim yerindeyse sorunsuz bir paket sunar. Bu arada, yapılmak zorunda kalınmayan ziyaretle birlikte çevre üzerindeki yükü azaltıyoruz.


RemoteServices KonicaMinolta Servis Yazıcı Verimlilik 25Yasindayiz YirmiBesinciYilimiz Matbaa MatbaaTeknik BirMatbaaTeknikVar EnrichTheContent KnowWhatisWhat İçeriğiGeliştir Ambalaj Ofset Serigrafi KartonAmbalaj EsnekAmbalaj flekso rotogravure inkjet genisformat BiliyorumÇünküOkuyorum ContentisKing Baskı Prepress Cilt Sonlandırma Finishing DijitalBaskı
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr