Aktül Kâğıt Üçüncü Siparişini Verdi

Aktül Kâğıt Üçüncü Siparişini Verdi ~ 30/03/2021
Valmet, Aktül Kâğıt’tan üçüncü temizlik kâğıdı makinası siparişini aldı

Valmet, Türkiye’de hızla gelişmekte olan temizlik kâğıdı sektörünün önemli oyuncularından Aktül Kâğıt’a üçüncü temizlik kâğıdı üretim hattını tedarik edecek. Yeni yatırım, ek 70.000 ton kapasite sağlayacak. Şirketin 2011 ve 2016 yıllarında devreye alınan diğer iki makinası da Valmet tarafından kurulmuştu.

Valmet, Türkiye’nin önde gelen temizlik kâğıdı üreticilerinden Aktül Kâğıt Üretim Pazarlama A.Ş.'ye, stok hazırlık sistemi, otomasyon sistemi ve Focus bobin sarma makinasını da içeren üçüncü temizlik kâğıdı üretim hattını tedarik edecek. Yeni Advantage DCT 200 temizlik kâğıdı üretim hattı, firmanın Sakarya, Pamukova'daki fabrikasına kurulacak. Sistemin 2022'nin ikinci çeyreğinde devreye alınması planlanıyor.

Valmet daha önce aynı fabrikaya, 2011 ve 2016 yıllarında devreye alınan iki Advantage DCT 200TS #temizlik kâğıdı üretim hattı tedarik etmişti.

Aktül Kâğıt Üretim Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Şener Astan, "İlk temizlik kâğıdı üretim makinemiz devreye alındığı günden beri, üretim ve operasyonlarımızı son teknolojiye sahip sistemlerle sürekli iyileştirmek için çok çalışıyoruz. Esnek #Advantage #ViscoNip pres teknolojisini de içeren Valmet #AdvantageDCT 200 bu anlamda başarımıza büyük katkı sağladı. Bu yüzden gerçekleştirdiğimiz bu üçüncü projede de #Valmet ve ekibi ile birlikte yolculuğumuza devam etmek bizim için doğal bir adım oldu," dedi.

Valmet Temizlik Kâğıdı Üretim Fabrikaları İş Birimi Satış Direktörü Björn Magnus ise şunları söyledi: “Aktül Kâğıt ile uzun ve verimli bir iş birliği sürdürmekten ve ilerledikleri başarı dolu bu yolda onlara destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. En iyi teknoloji, akıllı üretim tesisi tasarımı ve ekip çalışmasını hedef edinmiş şirketlerle çalışmak bizim için her zaman zevktir.”

5,6 m genişliğindeki makine, ek 70 K ton kapasite sağlayacak


Valmet'in yapacağı teslimat, bir hamur hazırlama sistemi ile Advantage DCT 200TS  temizlik kâğıdı üretim makinesini de içeren eksiksiz bir üretim hattından oluşacak. Temizlik kâğıdı üretim makinesi, OptiFlo II TIS hamur kasası , Advantage ViscoNip  pres ile beraber Advantage ReDry  ve döküm alaşımlı Yankee silindir den oluşacak.

AirCap haube WetDust  toz yönetim sistemi ve SoftReel  mal sarıcıyı içeren Advantage temizlik kâğıdı teknolojisine sahip olacak olan sistem, Focus Reelite  25 ENS bobin geri sarma makinesini de içeriyor. Hamur hazırlama sistemi  ise OptiSlush pulperleri, OptiFiner konik hamur öğütücüleri ve OptiScreen makine eleklerinden oluşacak.

Tüm mühendislik hizmetleri, kurulum ve tesis denetimi, eğitim, sistemin başlatılması ve devreye alınması gibi proje yürütme hizmetleri Valmet tarafından yapılacak olan sistemde, online yumuşaklık ölçümünü de kapsayan Valmet DNA Otomasyon Sistemi ile Valmet IQ Kalite Kontrol Sistemi  bulunacak.

5,6 m genişliğinde ve 2,200 m/dak. tasarım hızına sahip olan yeni üretim hattı, Aktül Kâğıt firmasının mevcut üretimine yıllık 70.000 ton ek yüksek kalite yüz temizleme mendili, kâğıt mendil, tuvalet kâğıdı ve havlu peçete olmak üzere farklı ürün çeşitleri ekleyecek. Hammaddesi işlenmemiş elyaf olacak olan yeni hat, enerji tasarrufu sağlamak ve nihai ürün kalitesini artırmak için optimize edilecek.
#Valmet #TemizlikKagidi #AktulKagit #25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr