Larton Ambalaj virtual.drupa’ya Katılıyor

Larton Ambalaj virtual.drupa’ya Katılıyor ~ 05/04/2021
virtual.drupa 20-23 Nisan'da

Larton Ambalaj, drupa 2020 ve ertelenen 2021 edisyonlarında diğer elli şirket ile birlikte Türk katılımcılar arasında yer alıyordu. Messe Düsseldorf ise uluslararası seyahat yasakları sebebiyle son olarak yüzyüze drupa’yı iptal edip ilk randevuyu 2024’e kendi tarihine erteleme; 2021’de ise dört günlük bir sanal fuar yaparak katılımcılarının ve ziyaretçilerin talebini yerine getirme kararı vermişti. Sanal fuar virtual.drupa ismi ile web tabanlı bir etkinlik olarak gerçekleşecek. Detaylarını bir iki sayfa önce ilgili haberde verdik.  

2020 drupa’sına katılım göstereceğini bildiğimiz 51 Türk şirketten sadece bir tanesi, Larton Ambalaj virtual.drupa’ya katılacağını bildirerek bu uluslararası olimpiyata ve ziyaretçilerine olan ilgi ve bağlılığını gösterdi. Gri kartonda 30 yıllık deneyim sahibi Sun-Ka Kâğıt tarafından 2012’de kurulan Larton Ambalaj, Avrupa başta olmak üzere, Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Arap ülkelerine ihracat yapıyor. Şirketin virtual.drupa katılımını ve sanal fuarlara bakışını Larton Ambalaj Genel Müdürü Levent Öztekin’e sorduk:  

Uluslararası fuarların üretiminize ve satış grafiklerinize katkısını nasıl yorumlarsınız?  

Levent Öztekin: Bugün, başarı elde etmek ve satış yapabilmek için sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat, kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmaktadır. Bundan dolayı zaman içinde ihtisas fuarları, rakiplerin müşterilerini görme ve fuar sırasında yürütülecek çeşitli ve pazarlama ve tanıtım aktiviteleri ile müşterilere ulaşma, onlarla bağlantı kurma şansı veren organizasyonlar olma bakımından  bizimi için ve firmamız için büyük önem taşımaktadır.  

Larton Ambalaj bu uluslararası fuarlarda hangi ürünleri ile ön plana çıkıyor?  

Levent Öztekin: Gri karton üretiminde 30 yıllık deneyime sahip Sun-Ka Kâğıt, sektördeki ihtiyacı karşılamak ve ürün çeşitliliğini arttırmak için 2012 yılında Larton Ambalajı kurmuştur. Fabrikamız doğa ile uyumlu malzemeler kullanarak “#Gri Karton” "Dilimlenmiş Gri Karton" "Karton Köşebent", ve "#Mukavva" üretimi yapmaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımı ile sektörün ihtiyaçlarını ve müşteri beklentilerini her anlamda ürünlerine ve hizmetlerine yansıtarak başarısını her daim devam ettirmektedir. Profesyonel ekibi ile Çorum’da üretim yaparak yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkeye hizmet vermektedir. Fuarlarda en çok öne çıkan ürünümüz mukavva kartondur.  

Sanal etkinlikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? virtual.drupa’dan beklentiniz nedir?  

Levent Öztekin: #Sanal fuarlar, işletmelere ve ziyaretçilere fiziksel fuarların sağladığı olanakların neredeyse tamamını sağlar hale gelmiştir. Hatta birçok faktörden dolayı sanal fuarların katılımcılar ve ziyaretçiler açısından avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Dolayısı ile  sanal fuarın dezavantajları olmadığını varsa da çok daha sınırlı olabileceğini düşünüyorum. Ama sanayiciler genellikle fiziki fuarlarda ürüne dokunarak bakmayı ve numune alıp incelemeyi daha çok tercih ediliyor.  Bu da sanırım fiziki fuarların doğasında var. Mevcut durumda, özellikle ülkemizde, sanal fuarlar daha çok KOBİ’ler tarafından tercih ediliyor. Gün geçtikçe büyük işletmeler tarafından da daha fazla kullanılması öngörülmekte. Ancak fiziksel fuar ortamının tamamen yok olmasından ziyade, fiziksel ve sanal fuarlar ile özellikle sosyal medya ve diğer tutundurma araçlarının bütünleşik biçimde kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum.    

2021 için başka sanal ya da fiziksel fuar katılım programınız var mı?  

Levent Öztekin: 20-23 Nisan 2021 tarihleri arasında Messe Düsseldorf tarafından düzenlenen '#virtualdrupa fuarına katılacağız ve ayrıca Avrasya'nın En Büyük Ambalaj Endüstrisi Fuarı 20-23 Ekim 2021'de Tüyap İstanbul Fuarına katılacağız.  

Pandeminin etkilediği e-ticaret ve beslediği hijyenik kaygıların karton ve oluklu ambalaja yaptığı olumlu katkıyı görüyoruz. Siz bu dönemi sektörel büyüme açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?  

Levent Öztekin: #Kâğıt ve kâğıt ürünleri sektöründe karton ve ambalajın büyük bir başarı yakalandığını düşünüyorum. Avrupa #karton ambalaj pazarının yüzde 11’ini elimizde bulunduruyoruz ve pandemi döneminde gösterdiğimiz performansla Avrupa üretim sıralamasında üst sıralarda yer aldık. Çünkü temel ihtiyaç maddeleri olan gıda, temizlik, ilaç ve diğer sağlık sektörlerinde üretim yapan firmalarımız pandemi sürecinde yoğun çalışmalarına devam ettiler. Personel sayılarındaki pandemi kaynaklı düşüşe rağmen artan talepleri büyük bir başarıyla ve pandemiye rağmen karşılayarak tedarik zincirlerinin sorunsuz çalışmasını ve bu süreçte ürünlerinin halka ulaşmasını sağladılar. #Tekstil, #ayakkabı, #cam eşya, kırtasiye ve lüks tüketim maddeleri gibi salgından olumsuz etkilenen sektörlere çalışan karton ambalaj üreticilerinin işlerinde ise ciddi bir düşüş var.  

Larton Ambalaj’ın Yeni Fabrika Yatırımından da kısaca bahsedelim mi?  

Levent Öztekin: Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 bin m2 ‘ye ulaşan oldukça büyük bir alan üzerinde kurulan yeni üretim fabrikamız, yüksek teknoloji ile ürün kalitesini ve üretim kapasitesini artıracak. Yüzden fazla kişiye istihdam sağlayarak bölge ekonomisini de katkı sağlayacaktır. 2020 sonunda başlayan fabrika inşaatı hızla sürmektedir. Avrupa standartlarında ürünlerin üretimine odaklanacak ve kırtasiye, mobilya, baskı ve ambalaj gibi birçok sektöre hizmet verebilecek kapasiteye sahip olan fabrika, #gıda sektöründe kullanılmak üzere ambalaj kartonu üretecek doğrudan gıda sektörüne hizmet edecek. Yeni fabrika son teknoloji ile donatılmıştır. Sunacağı gelişmiş teknoloji ürünleri ile #Sunka Karton ve #Larton Ambalaj markalarını başta Avrupa olmak üzere tüm dünyanın bildiği bir konuma getirmeyi hedeflemektedir.

#virtualdrupa #drupa #sanalfuar #LartonKarton #25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr