Kâğıdı Sevin - Dünyayı Sevin

Kâğıdı Sevin - Dünyayı Sevin ~ 22/04/2021
Bugün Dünya Günü  

Dünya Günü birçok sektörü, sektörel kuruluşu, insanî yardım kuruluşlarını, birey olarak her birimizi ilgilendiren bir şeye dikkat çekiyor. Yaşadığımız dünyaya. Daha doğrusu ona yapılan haksızlıklara, onu yapılan zorbalıklara veya daha naif bir deyimle söyleyelim, ona kötü davranıyor olmamıza. Bugünün önemi de bu dikkat çekme gayretinden geliyor. #Tüketim toplumu olunca tüketilen her şeyle birlikte bize lazım olan ve bize bahşedilmiş farkına bile varmadığımız bir çok şeyi de tüketiyoruz. Havayı, suyu ve bunları bize veren çevremizi. Meslekî olarak benim de bir sorumluluğum var. Dünyaya kötü davranan her şeyin bir alternatifi olduğunu yazmak, yazmak, yazmak.


İşimiz en çok tüketilen şey yani her tüketilenin içine konduğu ambalaj olunca en sağlıklı ve dünya ile dost malzemenin kâğıt ve onun türevleri olduğunu tekrar yazmak lazım.  


Bir de ProCarton Genel Müdürü Tony Hitchin Dünya Günü mesajına bakalım. Karton dünyamızı nasıl destekliyor:  

“Her yıl 22 Nisan'da dünyanın her yerinden insanlar, çevre korumaya verdikleri desteği göstermek için Dünya Günü'nü kutlarlar ve 2021 kutlamalarının teması "Dünyamızı Geri Yükle" dir. Özünde, dünya koronavirüs salgınından yavaşça kurtulurken, gezegeni korumak ve iklim değişikliğinin yıkıcı yolunu tersine çevirmek istiyorsak, yaşam tarzımızın normale dönmemesi gerektiği mesajı var.  

Uzun yıllar boyunca, sürdürülebilirlik tüm endüstrilerde artan bir öncelik haline geldi. Küresel kilitlenmelerin yaşama, çalışma ve tüketme şeklimizi önemli ölçüde değiştirmesiyle bu eğilim geçen yıl hızlandı. Daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte, insanlığın faaliyeti ve hareketi anında yavaşladı. Sonuç olarak, hava ve su kalitesindeki artışla birlikte sera gazı emisyonlarında ve kirliliğinde bir azalma gördük. Birçoğu için, insanların Dünya'nın sağlığı üzerindeki etkisinin gerçek ölçeğini ortaya çıkardı.  

Yeşil bir toparlanmada birleşik bir yaklaşım çok önemlidir. Ağaçlandırma çabaları, iklim restorasyon teknolojileri ve rejeneratif tarım, diyet kararlarından tek kullanımlık, geri dönüştürülemeyen ambalaj çözümlerinden kaçınmaya kadar her gün yapabileceğimiz daha küçük ölçekli değişikliklerin yanında kullanılmalıdır.  

Ambalaj, malların korunması için çok önemlidir, ancak biyolojik olarak parçalanamaz, geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir değilse, çevreyi kirletebilir ve Dünyayı eski haline getirme çabalarımızı engelleyebilir. Bu nedenle, ambalajın geleceği, yaşam döngüsü döngüsel olduğu ve üretimi sürdürülebilir olduğu için karton karton gibi orman temelli malzemeleri içermelidir.  

Avrupa orman endüstrisi, biyolojik çeşitliliğin ve sağlıklı büyümenin sürdürülmesini sağlamak için ormanları yönetir, böylelikle 2005 ile 2020 arasında Avrupa'nın ormanları 58 bin 390 km2 büyümüştür - bu alan İsviçre'den daha büyük ve günde bin 500 futbol sahasına eşdeğer bir orman büyümesine denktir. Bize göre, Avrupa’nın sürdürülebilir orman yönetimi örneği dünyanın geri kalanı için bir modeldir, çünkü daha fazla ağaç daha fazla CO2 absor emilimi anlamına gelir ve bizi gerçekten döngüsel bir ekonomiye ulaşmaya bir adım daha yaklaştırır.    

Hiç şüphe yok ki, gelecekte çevreye verilen zararı tersine çevirmek için köklü değişiklikler gerekiyor. Doğanın dengeyi yeniden kurmasına ve Dünya'nın dengesini yeniden kurmasına yardımcı olmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Aslında, çoğumuz koşu, yürüyüş ve bahçecilik gibi popüler kilitlenme hobilerine katılırken doğaya karşı yeni bir takdir geliştirdik. Hevesle normal hayata dönerken, bu yılki Dünya Günü hiç bu kadar önemli olmamıştı.

#DünyaGunu #WorldEarthDay #Procarton #KartonAmbalajKullan #25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr