Sürdürülebilirlik Yarışması Başlıyor

Sürdürülebilirlik Yarışması Başlıyor ~ 03/06/2021
FINAT, Etiket Topluluğunun azaltma, yeniden kullanım ve geri dönüşüm çalışmalarını vurgulamak için yeni bir sürdürülebilirlik yarışması başlattı.

Scroll down for English edition

Sürdürülebilirlik, #ambalaj endüstrisinin anahtarıdır ve bu ödülün lansmanı ile FINAT, üyelerin sürdürülebilirliğin üç R'sine odaklanma çabalarını vurgulayacak: Azalt (#reduce), Yeniden Kullan (#reuse) ve Geri Dönüştür (#recycle).

#Etiket endüstrisinde yeşil girişimlerin emektarı, eski #GeriDönüşüm danışmanı ve jüri başkanı Jacques van Leeuwen, “Atıkları azaltmak, kutuları yeniden kullanmak ve ürünlerimizde kullandığımız malzemeleri geri dönüştürmek için etiket endüstrisinde muazzam bir fırsat var. Üyelerimizin birçoğunun çevresel etkilerini azaltmak için şimdiden çok çalıştığını biliyoruz ve sektörümüzü daha sürdürülebilir hale getiren girişimleri tanımak istiyoruz, ”diyor.  

#Sürdürülebilirlik, #FINAT'ın altı stratejik hedefinden biri ve dernek, ikincil malzemeler için ekonomik olarak uygun geri dönüşüm çözümleri bulma, kullanılan hammadde miktarını sınırlama ve ürünlerin geri dönüştürülebilirliğini iyileştirme konularında sektöre öncülük ediyor.  

Jüri dört ana kritere göre karar verecek: Sektör üzerindeki potansiyel etki, değer zinciri boyunca işbirliği içerip içermediği, ne kadar özgün olduğu ve girişimlerin şimdiye kadar ne kadar başarılı olduğu. Kazanan girişim, FINAT Haberlerinde ve derneklerin web sitesinde bir video ve makale ile belirgin bir şekilde tanıtılacak. Diğer yüksek övgü alan projeler de öne çıkarılabilir.  

Yarışma, bugün Avrupa Etiket Forumu'nda resmi olarak başlayacak ve marka sahiplerinin yanı sıra tüm etiket dönüştürme ve etiket stoğu tedarikçilerinin başvurularına açık olacak. Başvuruların hak kazanabilmesi için 2019-20 yıllarında başlamış projeler olması ve en az bir FINAT üyesinin inisiyatifte yer alması gerekiyor. Katılım için son gün 31 Ağustos.   

http://finatsustainabilityawards.com adresini ziyaret ederek yarışmaya ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

FINAT launches new sustainability competition to highlight the Label Community’s work to reduce, reuse and recycle

#Sustainability is key to the packaging industry and with the launch of the award, the association will highlight efforts by members to focus on sustainability’s three Rs: Reduce, Reuse and Recycle.

“There’s an enormous opportunity across the label industry to reduce waste, reuse containers and recycle the materials we use in our products. We know that many of our members are already working hard to reduce their environmental impact, and we want to recognise the initiatives that are making our industry more sustainable,” says Jacques van Leeuwen, head judge and a former recycling consultant for FINAT who is himself a veteran of green initiatives across the label industry.

Sustainability is one of FINAT’s six strategic pillars, and the association is leading the industry in finding economically viable recycling solutions for secondary materials, limiting the amount of raw materials used, and improving the recyclability of products.

The jury will be judging based on four main criteria: The potential impact on the industry, whether it involves cooperation along the value chain, how original it is - and how successful initiatives have been so far. The winning initiative will be prominently promoted with a video and article in #FINAT News and on the associations’ website. Other highly-commended projects may be highlighted too.

The competition officially launches today at the #EuropeanLabelForum, and will be open to submissions from all label converts and labelstock suppliers, as well as brand owners. Entries must be projects started in 2019-20 to qualify, and at least one FINAT member must be involved in the initiative. The closing date is the 31st of August.

The competition can be entered for free by visiting http://finatsustainabilityawards.com#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr