BASF Süreci Tamamlandı

BASF Süreci Tamamlandı ~ 15/07/2021
Sun Chemical ve DIC Corporation, BASF Global Pigments’in Devir Sürecini Tamamladı

DIC Corporation, “BASF Colors & Effects” (BCE) olarak da bilinen “BASF Global Pigment” işletmesinin devir alım işlemlerini tamamlayarak, küresel satışlarını 2025 yılına kadar yaklaşık 8 milyar € seviyesine çıkarma hedefine bir adım daha yaklaştı.  

Gerçekleşen bu devir işlemi, müşterilere küresel olarak hizmet vermek için iki şirketin teknolojilerini, ürünlerini, üretim varlıklarını, tedarik zincirlerini ve müşteri hizmetlerini kapsayan tamamlayıcı portföylerini bir araya getirmiştir. Dünya genelinde 30'dan fazla pigment üretim tesisi ile şirketin pigment portföyü; efekt pigmentleri, #inorganik pigmentler, #organik pigmentler, özel #boya maddeleri ve pigment hazırlama alanlarında daha geniş ürün kategorileri sunabilecek seviyeye ulaşmıştır. Bu alım sayesinde, #SunChemical küresel bir pigment tedarikçisi olarak portföyünü; elektronik ekranlar, #kozmetik, korucu yüzey #kaplamalar, #mürekkepler, #plastikler ve özel uygulamalar gibi unsurları içerecek şekilde genişletmiştir. Böylelikle Sun Chemical, müşterilerine giderek büyüyen bir yelpazede esnek çözümler sunan, dünya standardında bir pigment tedarikçisi konumuna gelmiştir.  

“Hedefimiz: Yaklaşık 8 milyar €” 

DIC Başkanı ve Genel Müdürü Kaoru Ino "BCE devrini tamamlamaktan ve lider küresel pigment tedarikçilerinden biri olarak ürün yelpazemizi genişletmekten heyecan duyuyoruz" diyerek "BASF global pigment’in portföyü, 2025 yılına kadar satışlarımızı 1 trilyon Yen (yaklaşık 8 milyar €) seviyesine çıkarma yönündeki hedeflerimize vaktinde ulaşmak bakımından DIC için açık ve net bir büyüme sağlayan önemli bir stratejik kazanım." dedi.  

“Küresel pazarda daha iyi rekabet edeceğiz”

DIC Corporation yan kuruluşu olan Sun Chemical'ın Başkanı ve Genel Müdürü Myron Petruch; "BASF çalışanlarının pigment iş kolundaki değerli ve güvenilir uzmanlığına ve deneyimine kucak açmaktan memnuniyet duyuyoruz" diyerek, "Bu anlaşma, gelecekte küresel pazarda daha iyi rekabet ederken, bir yandan da Avrupa'daki pigment pazarı içindeki yerimizi güçlendirmemize imkân sağlıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için özel tasarlanmış çözümler sunma yönündeki kararlılığımızı vurguluyor." dedi.  

“Pigment iş kolunda lider bir şirket”

DIC İdare Müdürü ve Renk Malzemesi Ürünleri Bölümü Genel Müdürü Yoshinari Akiyama; "BCE, işlevsel pigmentleri özel uygulamalara yayarak yüksek büyümeyi ve yüksek katma değeri hedefleyen stratejik bir ortak. Tamamlayıcı coğrafi yayılımı ve ürün portföyü sayesinde BCE'nin devralınması DIC #pigment iş kolu için ideal" diyerek “Bu işlemin tamamlanması her iki şirketin teknolojik kapasitelerinin bir araya getirilmesi ile yeni değerler ortaya çıkarmamıza ve pigment iş kolunda lider bir şirket olarak bunları piyasaya sunmamıza imkân veriyor." dedi.  

Bu devir birbirlerini tamamlayıcı nitelikteki uzmanlıkların ve en iyi uygulamaların bir araya getirilmesi ile piyasa için çığır açacak yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi yönünde özgün bir fırsat sunmaktadır. Renk ve Konfor mottosuyla çabalayan bir şirket olan DIC, toplum ve yaşam için renkler sunarak müşterilerine daha fazla oranda katkı sunabilecektir.  

Sektörün iki lider şirketi bir araya geldi

Sun Chemical Performans Pigmentleri ve Geliştirilmiş Malzemeler Başkanı Mehran Yazdani; "Bu anlaşma; yenilik, ürün koruma, mevzuat liderliği, uygulama desteği ve üretim alanında lider olarak tanınmış iki şirketin birbirini tamamlayıcı nitelikteki kaynaklarını ve uzmanlıklarını bir araya getiriyor" diyerek "Pigment alanında müşterilerimize kesinlikle en iyi desteği ve sürekli yenilikleri sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.  

#BASF global #pigment ’in alanına odaklanan yan kuruluşu BASF Colors & Effects Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İdare Müdürü Dr. Alexander Haunschild için ise, bu anlaşma 2016 yılında başlayan büyüme yolunda ilerlemeye yardımcı olacak görünüyor. "DIC'in yatırımları yenilikçilik konusundaki kararlılığını ve iş kolunun uzun vadeli başarısına olan ilgisini ispat ediyor. BCE'nin büyüme ve başarı yolunda devam etmesini görmekten heyecan duyuyoruz." dedi.  

Müşteriler ve çalışanlar için sorunsuz bir geçiş süreci sağlanması için bir geçiş ekibi çalışmalarına devam ediyor. DIC bu işlemde White & Case LLP'den hukuk danışmanlığı ve Morgan Stanley'den mali danışmanlık hizmetleri aldı.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr