Matbaacılar İçin “O” Yeni Malzeme Akrilik mi?

Matbaacılar İçin “O” Yeni Malzeme Akrilik mi? ~ 16/07/2021
bilingual content - scroll down for english edition

#Matbaalar bu belirsiz zamanın üstesinden gelirken, birçoğu üretim biçimlerini ve müşterilere teklif edebileceklerini genişletmeye çalışıyorlar. Akrilik baskı, geliri artırmak için yeni fırsatlar düşünüldüğünde, matbaacının listesinde olması gereken bir sektördür.

MARK SOLLMAN, EMEA ÜRÜN MÜDÜRÜ, MIMAKI EUROPE

Geçen yıl, sektör olarak, eğilimleri alt üst eden ve bu uygulamayı sunan bazı matbaacıların benzeri görülmemiş bir sipariş akışına muhatap olmaları ile bir patlama yaşadı. Pandemi, fotoğraf baskıları ve tabelalar için yaygın olarak kullanılan akrilik için parçacık engelleme panelleri oluşturmaya yönelik büyük bir değişimi de etkiledi.  

Peki, akrilik baskıyı bu kadar çekici kılan nedir?

1. Yeni pazarlara açılma – COVID-19, birçok şirketi işlerini yeniden değerlendirmeye ve yeni teknolojiye yatırım mı yoksa yeni sektörlere mi açılmaları gerektiğini düşünmeye itti. #Akrilik baskıyı ürün gamına eklemek, yeni bir dizi iç ve dış uygulama yolu açar. #Baskıcılar ayrıca, uygun maliyetli, #düşük #maliyetli kısa tirajlara izin veren teknoloji ile akrilik ile özelleştirilebilir ürün portföylerini genişletebilirler.  

2. Uygulamalar için içeriye ve dışarıya bakın - Daha fazla insan kapalı mekânlarda kaldığından, özelleştirilebilir baskılar için değişen ihtimallerle birlikte, akrilikin üstün olduğu iç #dekorasyon uygulamalarında önemli bir talep olmuştur. Ancak akrilik, uzun ömürlü dış mekân tabela ve grafikleri oluşturacak dayanıklılığı ile hem iç hem de dış mekân uygulamalarında rahatlıkla çalışabilen bir malzemedir. Pek çok işletme akrilik parçacık bulaş engelleme panelleri ve #kişiselleştirilmiş gıda örtüleri talep etmeye başladıklarında, koruyucu uygulamalar akrilik için bir başka önemli alan haline gelmektedir.  

3. Özgün fikirlere izin veren bir baskı altı malzeme – Akrilik, diğer yüzeylere göre inanılmaz derecede çok yönlüdür, bükülebilir ve lazerle işlenebilir. Bu size onunla çalışma, kesme ve istediğiniz sonuç için üzerine baskı yapma fırsatı verir. #Şeffaf ve eğimli yüzeylere ve çeşitli kalınlıklarda (1 inçten 30 inç'e kadar) baskı yapmak da mümkündür. Ek olarak, şeffaf yüzeylerin hem arkasına hem de önüne baskı yapılması, kullanıcının sürükleyici katmanlı tasarımlar oluşturmasını sağlar.  

4. Fotoğraf Kalitesi – Akrilik #baskı, uzun süredir yüksek kaliteli sonuçlarıyla tanınmaktadır. Teknoloji, farklı efektler elde etmek veya renk doğruluğunu artırmak için çeşitli uyumlu #mürekkepler sunar. Beyaz mürekkep, akrilik baskı söz konusu olduğunda, özellikle #Mimaki'nin 4x beyaz seçeneğine sahip JFX200'ü ile göze çarpan bir örnektir. Aslında, bir tarafta kumlanmış akrilik kullanmak, mürekkebin yoğunluğunu daha da artırır.  

Mimaki showroomlarında sanal bir tur atmak, teknolojilerini çalışırken görmek ve akrilik baskı için tasarlanmış ürünlerini keşfetmek için lütfen www.mimakieurope.com/digital-showroom adresini ziyaret edin. Bahsedilen ürünler hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.mimaki.com.tr/ adresini ziyaret edin.

---

Acrylic Printing – The new “it” material for printers?


by Mark Sollman, Product Manager EMEA, Mimaki Europe

As businesses weather this uncertain time, many look to expand their offering. Acrylic printing is one sector that should be on every #largeformat #printers’ list when considering new opportunities for increasing revenue. As a sector, it has been bucking the trend and has experienced a boom over the past year, with some printers who offer this application seeing an unprecedented influx of orders. Commonly used for photographic prints and signage, the pandemic has influenced a drastic shift towards creating acrylic splashback panels too.

So, what is it about #acrylic #printing that makes it so appealing?

1.    Moving into new markets – COVID-19 has pushed many companies to reassess their business and consider whether they need to invest in new technology or expand into new sectors. Adding acrylic printing opens up a new array of interior and exterior applications. Printers can also expand their portfolio of customisable products with acrylic, with the technology allowing for affordable, cost effective short runs.  

2.    Look inside and outside for applications - As more people are confined indoors, there has been a significant uptake in interior decorating applications, which acrylic excels at, with varying possibilities for customisable prints. However, acrylic is a material that can easily work for both indoor and outdoor applications, with the durability to create long-lasting outdoor signs and graphics. Protective applications are another key area for acrylic, as many businesses request acrylic splashback panels and personalised food covers.  

3.    A medium which allows for creativity – Acrylic, over other substrates, is incredibly versatile, with the ability to be bent and lasered. This gives you the opportunity to work with it, cut into it and print on it for your desired outcome.  It is also possible to print on transparent and slanted surfaces and on a variety of thicknesses (1 inch up to 30 inches). Additionally, -printing both on the back and front of transparent surfaces allows the user to create immersive layered designs.  

4.    Photographic Quality – Acrylic printing has long been renowned for its high-quality results. The technology offers a variety of compatible inks to achieve different effects or increase colour accuracy.  White ink is a standout example when it comes to acrylic printing, especially with Mimaki’s JFX200 which has a 4x white option. In fact, using sand-blasted acrylic on one side further heightens the intensity of the ink.  

To take a virtual tour of Mimaki’s showrooms, see their technology in action and discover their products designed for acrylic printing, please visit www.mimakieurope.com/digital-showroom. For further information on the products mentioned, please see www.mimakieurope.com.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr