Henkel, Stratejik Büyüme Gündemini Uygulamaya Devam Ediyor

Henkel, Stratejik Büyüme Gündemini Uygulamaya Devam Ediyor ~ 09/09/2021
Henkel, yılın ilk yarısında organik satış ve kâr alanlarında çift haneli büyüme gerçekleştirerek güçlü bir performans ortaya koydu.

Henkel, 2021 mali yılına güçlü bir şekilde başlamasının ardından kur etkilerine uyum sağlayarak yılın ilk yarısında büyümeye bir kez daha hız verdi.

Böylece 2019’un kriz öncesi seviyesini geride bıraktı. Covid-19 salgınının dünya genelinde sebep olduğu olumsuz sosyal ve ekonomik etkilere rağmen #Henkel, yılın ilk yarısında kayda değer bir satış ve kâr büyümesi ortaya koydu. 2021’in ilk altı ayında organik satış #büyümesi yüzde 11,3 oranında gözlendi. Grup düzeyinde ise satışlar nominal olarak yüzde 4,7 oranında artarak yaklaşık 10 milyar Euro olarak gerçekleşti.

Henkel CEO’su Carsten Knobel, “Henkel, 2021’in ilk yarısında da Covid-19 salgınından etkilenmeye devam etti. Ancak buna karşın satış ve kâr alanlarında çift haneli yüzde oranlarda bir büyüme gerçekleştirdik. Kur etkilerine göre ayarlanmış satışlarda 2019’un kriz öncesi seviyesini geride bırakmayı başardık. Bu başarı ise, üstün ekip ruhumuz ve dünya genelindeki çalışanlarımızın gösterdiği kararlılığın yanı sıra, tüketici ve endüstriyel iş birimlerimizdeki müşterilerimize sunduğumuz başarılı markalar ve yenilikçi teknolojilerle oluşan dengeli ve güçlü portföyümüz sayesinde gerçekleşti”, diyor.  

2021 mali yılı için olan öngörü güncellendi: Hisse başına kâr hedefi değişmeden daha yüksek bir satış büyümesi…

2021 mali yılının kalanını değerlendiren Knobel sözlerini şöyle tamamlıyor: “İş alanlarımızın çoğunda gözlenen talepte genel anlamda bir normalleşme görüyoruz. Aynı şekilde, faaliyet gösterdiğimiz piyasalardaki değişimlere esnek ve hızlı bir şekilde uyum sağlıyor ve büyüme gündemimizi istikrarlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Bugün, mevcut ortamı ve yılın ilk yarısında ortaya konan oldukça güçlü performansı göz önüne alarak, yılın bütünü için olan hedefimizi güncelledik. Ham madde maliyetlerinde yaşanan dalgalanmalara karşın, satışlar konusundaki öngörülerimizi daha pozitif bir seviyeye çektik ve hisse başına kârlılıkla ilgili beklentilerimizi koruduk.”  

Amaca Yönelik Büyüme Gündemi: İyi Bir İlerleme

Henkel, rekabet üstünlüğünü güçlendirmek için güçlü inovasyonlara hız kazandırıyor. Ayrıca fark getiren bir faktör olarak sürdürülebilirliği artırıyor ve şirketin dijital dönüşümünü yönetiyor.


#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr