Etiket ve Ambalaj Baskısı İçin ‘İstediğin gibi tasarla'

Etiket ve Ambalaj Baskısı İçin ‘İstediğin gibi tasarla' ~ 10/09/2021
Xaar'ın Ultra Yüksek Viskosite Teknolojisi

Xaar, Ultra Yüksek Viskozite teknolojisinin gelişmiş yeteneklerinin, inkjet baskının etiketler ve ambalajlarda yapabileceklerini gösteriyor.

Xaar'ın ImagineX platformunun bir parçası olan Ultra Yüksek Viskozite teknolojisi, Xaar'ın baskı kafalarının hacimli dijital etiket ve ambalaj baskı uygulamaları için yüksek etkili, üretken ve verimli sonuçlar sunmasını sağlıyor. Genişletilmiş bir #yüksek #renk #gamı ​​ve daha büyük parçacıklar ve daha fazla #pigment içeren sıvılar sağlayarak, renkler daha canlı ve beyazlar ve siyahlar daha güçlü hale geliyor - özellikle beyazları tek geçişte yüksek opaklıkta, yazdırmak için bu rakipsiz özellik, birçok #etiket ve doğrudan obje üzerine #ambalaj baskıları için kullanışlı olarak tanımlanıyor.  

Ek olarak, 100 centipoise (cP) kadar viskoziteye sahip sıvılar ve #mürekkepler tek geçişte püskürtülebilir, bu da etiket ve ambalaj matbaacılarına daha geniş bir ambalaj malzemesi yelpazesinde müşterilere yüksek derecede verimlilik ve üretkenlik ile yeni ve heyecan verici son katlar sunma fırsatları sunar.. Daha önce püskürtme öncesi 45 dereceye kadar ısıtılması gereken UV sıvıları artık oda sıcaklığında bırakılabildiği için enerji tasarrufu da sağlanıyor. Genel olarak, daha az sıvı gerekli, bu da süreci daha da sürdürülebilir kılıyor.  

Ayrıca, etiketlere ve ambalajlara doku, görsel etki ve işlevsellik (esnek yüzeylerde çatlamaya dirençli mürekkep gibi) eklemek için yüksek yapılı vernik süslemeler daha kolay elde edilebilir. Etiketlerdeki uyarı üçgenlerindeki #braille ve #dokunsal efektlerden, üst düzey bir görünüm için en son dokunsal efektlere ve sert ve esnek ambalajlar için gerçek raf varlığına kadar, #Xaar 'ın Ultra Yüksek Viskozite teknolojisiyle, geleneksel olarak yalnızca serigrafi kullanılarak elde edilen sonuçlar elde edilebilir. .  

Xaar'ın baskı kafası iş biriminin Genel Müdürü Graham Tweedale bu konuda; “Ultra Yüksek Viskozite teknolojisinin, özellikle etiket ve ambalaj olmak üzere bir dizi uygulamada #Xaar için nasıl yeni olanaklar açtığını şimdiden görüyoruz”, diyor: "Önceden inkjet yazıcı kafaları tipik olarak yalnızca yaklaşık 8 ila 12 cP'lik sıvıları püskürtebiliyorken, teknolojilerimiz yazıcıların çok daha yüksek viskoziteler püskürtmesini, daha geniş bir renk gamı ​​ve benzersiz opaklık elde etmesini sağlıyor ve çok çeşitli özel baskılar için kullanılabiliyor. Ayrıca, basılı materyallerin direncini ve esnekliğini artırmak için müşterilerden gelen uzun yıllar boyunca daha yüksek moleküler ağırlıklı fotopolimerler basabilme taleplerinin ardından, Ultra Yüksek Viskozite teknolojimiz, inkjetin gücünü gerçekten açığa çıkararak bu yeteneği gerçekleştirdi."

Ultra Yüksek Viskozite teknolojisi, Xaar Nitrox, 50x serisi ve Xaar 2002 dahil olmak üzere Xaar'ın birçok baskı kafasında mevcut.  

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr