Etiket Dünyası Tekrar Bir Arada

Etiket Dünyası Tekrar Bir Arada ~ 14/10/2021
ABD'deki iki yılın ardından gerçekleşen ilk yüz yüze Labelexpo Global Series etkinliğine 700'den fazla ziyaretçi ve 57 katılımcı, katıldı.

Scroll down for English edition

Labelexpo Global Series tarafından düzenlenen Label Congress 2021, küresel pandeminin başlangıcından bu yana endüstrinin ilk yüz yüze konferans ve sergi etkinliği oldu. Kongre Rosemont, IL'deki Donald E. Stephens Kongre Merkezi'ne 743 ziyaretçi çekti.  

Labelexpo Americas Etkinlik Direktörü Tasha Ventimiglia, "Ziyaretçilerden ve katılımcılardan gelen tepkiler ezici bir çoğunlukla olumluydu - çoğu durumda bu, endüstri arkadaşlarını ve meslektaşlarını neredeyse iki yıldır ilk kez görüyorlardı" dedi.  

TLMI Başkanı Linnea Keen, "Etiket Kongresi harika bir etkinlikti! Katılan herkes son derece ilgiliydi ve aktif olarak katıldı. Tarsus, etiket endüstrisi için olağanüstü bir etkinlik düzenledi ve iki günlük konferans oturumlarına yoğun katılım oldu. Diğer katılımcılarımız ve TLMI görüştüğümüz üyeler, katılımcılarla yapılan görüşmelerin yüksek kalitesi hakkında yorumda bulundular. Tarsus'a sektörü tekrar bir araya getirdiğiniz için teşekkür ederiz."  

Label Congress 2021, iki günlük üst düzey bir konferans programı sundu. İlk gün, küresel ve ABD etiket piyasası trendlerine genel bir bakışla başladı ve ardından günün sıcak konusu olan dijital süslemeye derinlemesine bir bakış yapıldı.  

Hibrit baskı ve etiket matbaalarının esnek ambalajlara geçip geçmemesi üzerine iki panel oturumu izledi ve Avery Dennison'ın tüketici ürünleri için IoT (Nesnelerin İnterneti) odaklı bağlantı konulu bir sunumuyla sona erdi.  

İkinci günün açılış konuşmasında, Label Industry Global Awards Küresel Yaşam Boyu Başarı ödüllü Federico d'Annunzio, veri şeffaflığının etiket endüstrisini nasıl dönüştüreceğini açıkladı ve bunu sürdürülebilirlik üzerine bir panel tartışması izledi. Label&Labelling köşe yazarı Paul Brauss daha sonra sürekli iyileştirme kültürünün nasıl oluşturulacağına baktı ve konferans genç yetenekleri işe alma ve elde tutma konulu bir panelle sona erdi.  

CELAB küresel layner geri dönüşüm konsorsiyumunu temsil eden sürdürülebilirlik oturumu panelisti Kevin Clunie, “Paneldeki satıcılar ve etiket dönüştürücüler dengesi gerçekten sohbeti yönlendiriyor ve birbirimizin düşüncelerini geliştirmemize izin veriyor gibiydi. Diğer panelistin deneyimlerinden çok şey öğrendim ve sürdürülebilirlik yolculuklarında nerede olduklarını duymaktan keyif aldım; soruların sayısına ve doğasına bağlı olarak, seyirci de keyif almış görünüyordu” dedi.  

Otomasyon panelinde moderatör olan Baldwin Technology'den Steve Metcalf, “Endüstri 4.0 konusu geleceğimizin merkezinde yer alıyor ve Tarsus ile Labels & Labelling ekibinin bunu fark etmesi ve tartışmaya öncülük etmesi nedeniyle çok müteşekkiriz. Veri bağlantılı teknolojiler, etiket yapımı için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olacak ve sektörümüzün bu konudaki ilk 'yüz yüze' panelini Label Congress 2021'de yönetme fırsatından heyecan duyduk.”  

Etiket Kongresi konferansının yanı sıra düzenlenen sergiye 57 katılımcı katıldı.  

Cartes'i ABD pazarında temsil eden DGM başkanı Michael DeBard, 'Bu gösteri harika oldu. İki yıldır görmediğimiz arkadaşlarla bir araya geldik derken International Label & Printing CEO'su ve hibrit baskı oturumunda panelist olan Mark Turk şunları söyledi: “Konferansın harika olduğunu düşünüyorum. Bu kadar büyük bir katılım beklemiyordum ve çok şaşırdım. Konuştuğum tüm satıcılar, etkinliğin kendileri için verimli olduğunu ve burada olmaktan mutlu olduklarını söylediler.”  

Etkinlik Direktörü Tasha Ventimiglia, "Tüm ABD ve Latin Amerika'dan gelen yüksek kaliteli katılımcılardan heyecan duyduk ve kesinlikle duyduğumuz tüm geri bildirimler, karar vericilerin sahada yürüdüğü yönündeydi. İlk gecedeki #labelreunion ağ oluşturma partimiz büyük bir başarıydı ve tüm katılımcıların üç yıl sonra nihayet yeniden bağlantı kurmasını sağladı. Etkinliğin altın sponsoru olan Xeikon, katılımcıları sadece 15 dakika uzaklıktaki inovasyon merkezine götürmeyi başardı. Dört gösterileri vardı ve her biri tamamen doluydu” diye sözlerini tamamlarken Tarsus Etiket ve Ambalaj Grubu Genel Müdürü Lisa Milburn ise şu açıklamayı yapıyordu:    

“Etiket endüstrisinin yeniden bağlantı kurma konusunda müthiş bir istek olduğunu biliyorduk ve Label Congress 2021, seyahat kısıtlamalarının devam etmesine rağmen durumun böyle olduğunu kanıtladı. Önümüzdeki yıl Avrupa'da Nisan ayında ve Eylül 2022'de tekrar burada Donald E. Stephens Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz ilk tam Labelexpo etkinliklerimizi dört gözle beklediğimiz için bu bize büyük bir güven veriyor.”Successful Label Congress 2021 brings industry together  

Over 700 visitors and 57 exhibitors attend first in-person Labelexpo Global Series event in US for two years.                         

Label Congress 2021, organized by Labelexpo Global Series, attracted 743 visitors to the  Donald E. Stephens Convention Center in Rosemont, IL for the industry’s first in-person conference and exhibition event since the start of the global pandemic. “The response from visitors and exhibitors was overwhelmingly positive – in many cases this was the first time they had seen industry friends and colleagues for almost two years,” said Tasha Ventimiglia, Event Director at Labelexpo Americas.

TLMI President Linnea Keen commented, "Label Congress was a fantastic event! Everyone who attended was highly engaged and actively participated. Tarsus put on an outstanding event for the label industry and the two-day conference sessions were well attended. Our fellow exhibitors and TLMI members that we spoke to commented on the high quality of the conversations with attendees. Thankyou Tarsus for bringing the industry back together - well done!"

Label Congress 2021 featured a high level two-day conference program. The first day started with an overview of global and US label market trends, followed by an in-depth look at the hot topic of the day, digital embellishment. 

Two panel sessions followed on hybrid printing and whether label converters should move into flexible packaging, concluding with a presentation on IoT (Internet of Things)-driven connectivity for consumer products by Avery Dennison. 

Day two’s keynote saw Label Industry Global Awards Global Lifetime Achievement winner Federico d’Annunzio explain how data transparency will transform the label industry, and this was followed by a panel discussion on sustainability. Labels & Labeling columnist Paul Brauss then looked at how to create a culture of continuous improvement and the conference concluded with a panel on recruiting and retaining young talent. 

Sustainability session panelist Kevin Clunie, representing the #CELAB global liner recycling consortium commented, “The balance of vendors and label converters on the panel really seemed to drive conversation and allow us to build on each other’s thoughts. I learned a lot from the other panelist’s experience and enjoyed hearing where they are on their sustainability journeys; based upon the number and nature of questions, the audience did too.” 

Steve Metcalf of Baldwin Technology, moderator on the Automation panel, commented, “The Industry 4.0 topic is central to our future, and we are very thankful that the team at Tarsus and Labels & Labeling recognizes this and is leading the discussion. Data-connected technologies will be a key step forward for label-making, and we were excited for the opportunity to moderate our industry’s first ‘in-person’ panel on this subject at Label Congress 2021, which will garner a lot more attention in the months ahead.”

The exhibition which ran alongside the Label Congress conference attracted 57 exhibitors. 

Michael DeBard, president of DGM which represents Cartes in the US market, said ‘This show has been fantastic. We’ve met friends we’ve not seen for two years.’ Mark Turk, CEO of International Label & Printing and a panelist in the hybrid printing session, stated: “I thought the conference was great. I was not expecting such a large turnout and was pleasantly surprised. All the vendors I spoke with told me the event was productive for them and were happy to have exhibited.”

Commented Event Director Tasha Ventimiglia, ‘We were thrilled with the high quality of attendees from throughout the entire US and Latin America, and certainly all the feedback we heard was that decision makers were walking the floor. Our #labelreunion networking party on the first night was a great success, allowing all attendees to finally reconnect after three years. As a gold sponsor of the event, Xeikon was able to take attendees to their innovation center just 15 minutes away. They had four showings and each one was completely full.”

Lisa Milburn, Managing Director of the Tarsus Labels & Packaging Group, commented: “We knew there was a terrific desire for the label industry to reconnect in person and Label Congress 2021 proved that to be the case, despite the continued restrictions on travel. This gives us great confidence as we look forward to our first full Labelexpo events next year in Europe in April and back here at the Donald E. Stephens Convention Center in September 2022.” ​​​​


#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr