MATBAA&TEKNİK'TE AYIN RÖPORTAJI!

MATBAA&TEKNİK'TE AYIN RÖPORTAJI! ~ 18/10/2021
Yüksek Performans, Rekabetçi Fiyatlar

Fujifilm MEJET makineler herkesin alabileceği geniş müşteri grubuna ulaşabileceğimiz, piyasadaki rakiplerle kolay rekabet edebilecek fiyat seviyelerinde makineler. Mejet’in vadettiği şey düşük yatırım maliyetleriyle ve geniş ürün gamıyla dijital baskı sektörüne çözüm geliştirmek.

Fujifilm Türkiye uzun zamandan sonra baskıyı izleyebileceğimiz ilk yüzyüze fuarda, Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’nda dijital baskı markası MEJET ile baskı sağlayıcılarının karşısına çıktı. MEJET, Fujifilm Türkiye’nin Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye pazarları için özel olarak geliştirdiği markası olan MEJET’i Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. Endüstriyel Baskı ve İş Geliştirme Müdürü (Grafik) Kerem Ege’ye sorduk:  

MATBAA&TEKNİK: MeJet Nedir?

KEREM EGE: MEJET, Fujifilm Türkiye’nin Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye pazarları için özel olarak geliştirdiği markasıdır. Mejet markası, Türkiye'deki tüketicilerin farklı pazarlarda rekabet gücünü artırmasının yanı sıra daha düşük yatırım maliyeti ile de avantaj sağlıyor. UV baskı makineleri, solvent ve eco solvent baskı makineleri, plotter kesiciler, mürekkep ve tekstil ürün gruplarından oluşan ürün portföyüyle MEJET, dijital baskıda yüksek performans arayanların tercihi olarak hizmet veren bir marka.  

MATBAA&TEKNİK: MeJet vizyonu nedir? Fujifilm’in niçin böyle bir marka oluşturduğunu anlatır mısınız?

KEREM EGE: Fujifilm markalı ürün grubumuz ağırlıklı olarak gelişmiş Batı pazarlarına hitap ediyor. Çin üretimi markalarla rekabet edebilmek için fiyatları daha rekabetçi olan ürünlere ihtiyaç duyuldu. Merkezimiz Tokyo'nun onayıyla üretilen MEJET markası,  Orta Asya, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye pazarları için getirdiğimiz bir ürün grubu. Mejet, Fujifilm kalitesi ile piyasadaki rakiplerle kolay rekabet edebilecek fiyat seviyelerinde. Mejet ürün grubu, Türk tüketicilerinin farklı pazarlarda rekabet gücünü artırmasının yanı sıra daha düşük yatırım maliyeti ile de avantaj sağlıyor.  

MATBAA&TEKNİK: Hedef pazarlar nelerdir? Tekstil, tabela, endüstriyel ve fonksiyonel baskılar? Ve uygulamalar için örnekleyebilir misiniz?

KEREM EGE: Hedef pazarlar Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye pazarları olarak belirlendi. Yüksek kaliteli dijital baskı teknolojileri alanında adından söz ettiren MEJET, genişleyen ürün gamıyla pek çok alanda kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor. UV baskı makineleri alanında, #MEJET 6090 UV, 1800 UV, 1390 UV, 2030 UV gibi farklı amaçlara hizmet eden ürünlerle kullanıcılarla buluşuyor. MEJET, rulodan ruloya #solvent baskı makinelerindeyse 1600 #EcoSolvent ürünüyle kullanıcılarını memnun ediyor. Plotter kesiciler alanında da  hepsi bir arada dijital sonlandırma çözümü sunan LST 0604 ve LST 0806 ürünlerinin yanı sıra  ambalaj sektörüne yönelik kutu imalatından, karton stand ve tabela gibi reklamcılığa yönelik pek çok uygulamayı hayata geçirebilen CB0811 ve CB 0311 dijital sonlandırma platformlarına da ev sahipliği yapıyor. Yüksek renk pigmentlerine ve hızlı kürlenebilme özelliğine sahip MEJET #mürekkepleri ise makinelerden en üst performansı ve verimliliği almaya yardımcı oluyor.  

MATBAA&TEKNİK: MeJet’in vaadi nedir?

KEREM EGE: Fujifilm MEJET makineler herkesin alabileceği geniş müşteri grubuna ulaşabileceğimiz, piyasadaki rakiplerle kolay rekabet edebilecek fiyat seviyelerinde makineler. Mejet’in vadettiği şey düşük yatırım maliyetleriyle ve geniş ürün gamıyla dijital baskı sektörüne çözüm geliştirmek.  

MATBAA&TEKNİK: İlk yüz yüze deneyimi değerlendirir misiniz? MeJet’e olan ilgi ve geri bildirimler nelerdi?

KEREM EGE: Uzun zamandan sonra gerçekleştirilen bu ilk yüz yüzde deneyim, beklentilerin üzerindeydi. Yüksek sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan Endüstriyel #Reklam ve #Dijital #Baskı Teknolojileri Fuarı’nda her bir ürünümüz büyük ilgi topladı. Fuarın beklediğimizden çok daha hareketli ve verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Fuardaki standımızı küçük ve orta ölçekli #ambalajcılar, #tekstilciler, #promosyoncular ve e-ticaret yapan firmalar ziyaret ettiler. Baskı sektörü pandemiden olumsuz yönde etkilenmiş olsa da piyasada yatırım yapmaya niyetli birçok firma olduğunu gördük ve ileriye dönük olumlu sinyaller aldık. Görüştüğümüz firmaların çoğu kısa ve orta vadede yatırım yapmayı düşünüyorlar. Reklamcılık sektörünün dışında farklı sektörler de dijital baskı, inkjet baskı sistemlerine yöneliyorlar. Sektör çeşitliliği her zaman üretici firmalar için avantajdır.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr