Böyle Bir Fuar Görmediniz!

Böyle Bir Fuar Görmediniz! ~ 23/09/2021
A+A 2021 Fuarı Ön Raporu

Bir bakışta bu yılın önde gelen İş Güvenliği, Emniyeti ve Sağlığı Ticaret Fuarı'nın tüm önemli noktalarına bir bakalım. İşte A+A 2021

Pandemi, çalışma dünyasındaki değişim sürecini önemli ölçüde hızlandırdı. #Dijital çözümlerin bir gecede uygulanmasını sağlayan büyük ve temel bir değişiklik. Aynı zamanda, sürdürülebilirlik toplumun ve endüstrinin her zamankinden daha fazla odak noktası haline geliyor. Bu durum, yeni faaliyet alanları açtı ve tüm endüstri için yeni sorular ortaya çıkarıyor: Yarınların dünyasını nasıl şekillendirmek istiyoruz, bu dünyada hem insanlarımıza hem de mevcut kaynaklara ekolojik ve sorumlu bir şekilde davranırken nasıl yaşamak, çalışmak ve faaliyet göstermek istiyoruz?  

Bu yılki A+A'da işin geleceği için kapsamlı içgörüler, çözümler ve ürünler geliyor. Binden fazla katılımcıyı 10 salonda bir araya getiren önde gelen uluslararası #iş #güvenliği, emniyeti ve sağlığı ticaret fuarı, 26-29 Ekim tarihleri ​​arasında Düsseldorf Sergi Merkezi'nde kapılarını açacak. A+A 2021 biletleri şu adreste mevcut. A+A 2021'in mevcut salon planı ise şu adresten indirilebilir: 


Çevrimiçi hizmetler sergi yolculuğunu geliştiriyor

Ticaret fuarını ziyaret edeceklere en uygun hazırlığı sağlamak için dijital katılımcı veri tabanı katılımcıların kullanımına sunuldu:

A+A 2021 ziyaretçileri burada katılımcılar, hizmetler, ürünler ve ilgili kişilerle ilgili tüm verileri bulabilir. Diğer bir dijital eklenti ise ürünle ilgili katılımcıların web oturumları. Bu ek dijital kanal sayesinde, bu yılki ticaret fuarına katılamayan herkes, katılımcılarla sanal iletişim kurabilir. Web oturumları da ticaret fuarından sonra talep üzerine sunulacaktır.  

İşe Geri Dön - ve güvenle!

A+A 2021'in başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için pandemi sonrası gerçekleştirilmiş az sayıda ticaret fuarında başarı ile kullanılmış Düsseldorf'taki ana merkezdeki etkinlikler için kapsamlı bir #Hijyen ve #Enfeksiyon Koruması Konsepti ile sağlanacak. Tüm katılımcılar için mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için, günlük olarak test ve aşı kartı ile rezerve edilen biletlerin yanı sıra A+A 2021 kaydı zorunlu. Bu hareketle A+A ayrıca COVID zamanlarında sektöre net bir sinyal gönderiyor: şimdi ve gelecekte insan sayısı artıyor. Ayrıntılı Hijyen Konseptinden en önemli gerçeklerin kısa bir özeti, A+A 2021'in Hijyen ve Enfeksiyondan Korunma bilgi sayfasında bir piktogram olarak bulunabilir veya bu adresten pdf olarak indirebilirsiniz.:

37. İş Güvenliği ve Tıp Kongresi

Tüm uzmanlar ve ilgililer için en ilişkili kongre, Alman İş Güvenliği ve Sağlığı Federal Birliği #Basi tarafından düzenleniyor ve her iki yılda bir Düsseldorf'ta endüstriden, vasıflı zanaatlardan, yönetimden, politikadan ve bilimden #İşSağlığıGüvenliği aktörlerini ve karar vericilerini bir araya getiriyor. Bu yılki merkez konu Work 4.0, dijitalleşme imkânları ve iş sağlığı için #yapay #zeka, pandemi zamanlarında çalışmak ve Hedef Sıfır'ı gerçeğe dönüştürmek gibi güncel konular olacak. Bir dizi modern etkinlik formatında mobil çalışma, uluslararası tedarik zincirlerinde iş güvenliği, sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği ve ayrıca Avrupa'da ve dünya çapında çalışmanın geleceği hakkında tartışmalar olacak.

37. Mesleki Güvenlik ve Tıp Kongresi programı için lütfen şu adresi ziyaret edin.

Kongre biletlerine buradan ulaşabilirsiniz 

Buna ek olarak, seçilen Kongre içeriği A+A web sitesinde ücretsiz olarak izlenebilir. Fuar alanındaki 10. Salonda bulunan ziyaretçileri, Buluşma Noktası Güvenlik + Sağlık'ta iş güvenliği ve sağlığı için bir yetkinlik merkezi bulacaklar. Burada Basi, ulusal ve uluslararası ortakları ile birlikte kurumsal sağlığın teşviki, meslek hastalıkları, tehlikeli maddeler, kişisel koruyucu donanım, kaza sigortası, rehabilitasyon ve kurallar ve yönetmelikler gibi konularda bilgi verecektir.  

A+A 2021'de trend olan temalar

Sektördeki trend temalar, A+A 2021’e yön veriyor. Bu trendler, katılımcıların yaklaşık 50 bin m²'lik bir alanda sunduğu çözümler ve ürünler, Özel Gösteri alanları ve Trend Forum'daki sayısız konferans ve sunumlar ile ziyaretçilerin ilgisine sunulacak. Dijital verimlilik ve sürdürülebilirlik mevcut tartışmayı belirliyor ve işin geleceğini güçlü bir şekilde etkilemeye devam edecek. A+A 2021'deki bu mega trendlerin yanı sıra yan etkinlikler programı Gelecek Çözümler, Yeni Çalışmalar ve Hijyen ve Pandemi konusuna odaklanacak.  

A+A canlı: uygulamaya yönelik dersler artı canlı aksiyon

Katılımcıların ürün ve çözümlerinin yanında, bu yılki Salon 4'teki Trend Forumu, uygulama odaklı konuşmalarıyla trend olan temaların tüm yönlerini haritalayacak. Temalı oturumlar:  

Dijitalleştirme + Güvenlik: Satın alma, bakım, bakım ve temizlik gibi kişisel koruyucu ekipman kullanımının dijital dokümantasyonunun yanı sıra yakın kazaların kaydına ilişkin dersler.  

Dijitalleşme + Sağlık: Dış iskeletler aracılığıyla sağlık uygulamalarının, uzaktan çalışma ve yeni çalışma dünyalarının yanı sıra zihinsel stres ve iş yükünün azaltılmasının sunumu.  

Sürdürülebilirlik: Almanya ve Avrupa düzeyinde Durum Tespiti Yasasına giriş. Döngüsel ekonomi.  

Koruma ve Hijyen: Kişisel koruyucu ekipman seçimi (maskeler, el koruması, dezenfeksiyon vb. birleştirilebilirlik dahil), CE uygunluğu ve kalite bilinci için en iyi uygulama, deneyimler ve öğrenmeler.

Tehlikeli Maddelerin İşlenmesi: Tehlikeli maddelerin taşınması, değerlendirilmesi ve risk değerlendirmesi üzerine görüşmeler. Kimyasal kayıt Sistemi (REACH) ile ilgili en son bilgiler ve tehlikeli madde depolaması üzerine deneysel dersler.  

Seçilen oturumlar A+A 2021 web sitesinde canlı olarak yayınlanacak. Ders serileri ve konuşmacılarla ilgili güncellemeler için şu adresi ziyaret edin.   

Salon 6'da Almanya Fabrika İtfaiye Birliği (WFVD) özel gösteri şirketi yangından korunma ve acil durum yönetimini sahneleyecek. Birkaç canlı gösterimde, kazalar sırasında toksik maddelerin muhafazasının kaybolması durumunda Kimyasal Koruma Giysilerinin (CPS) kullanımını simüle edecekler. Bu, kazaların ve zararlı maddelerin yeraltı sularına yayılmasını önlemek için hangi önlemlerin alınması gerektiğini gösterecek.  

#Robotik Parkı ve Kişisel Deneyim Alanı

Robotik Parkı, Fraunhofer #IPA (Üretim Mühendisliği ve Otomasyon Enstitüsü); bu teknolojilerin çalışanları fiziksel olarak zorlu işlerde veya ergonomik olmayan duruşlarda çalışırken nasıl destekleyebileceğini gösteriyorlar. Bitişikteki Kişisel Deneyim Alanında, katılımcılar yeniliklerini eylem halinde de sunabilirler. Endüstriyel #dış #iskeletlerle ilgili ve uzmanlar tarafından seçilen üç (lojistik, montaj ve kaynak) simüle edilmiş çalışma durumu görülebilir. Atölyeler Fraunhofer IPA ve Stuttgart Üniversitesi Endüstriyel Üretim ve Yönetim Enstitüsü (IFF) tarafından tasarlandı ve katılımcılar ve müşteriler tarafından çeşitli dış iskeletlerin denenebilir. #FraunhoferIPA'dan Dr. Urs Schneider, “Kendi Deneyim Alanı ile endüstriyel dış iskeletlerin fiziksel çalışmayı desteklemek için geliştirilmiş ve konuşlandırılmış büyüleyici yeni araçlar olduğunu göstermek istiyoruz” diyor.  

EXOWORKATHLON: yük kontrolü üzerinde canlı çalışma

Buna ek olarak, Fraunhofer IPA ve University Stuttgart IFF, Robotics Park'ın bir parçası olarak EXOWORKATHLON'u organize edecek. Burada da genç test elemanlarının (çıraklar ve teknik öğrenciler) dış iskeletli ve dış iskeletsiz olarak geçtiği bir atölye oluşturulacak. Kullanıcı geri bildirimlerine, ergonomiye, metabolizmaya ve dış iskeletlerin üretim kalitesine yanıt aranacak.  

START-UP ZONE – bu sektörün gençlerini tanıtıyor

Özel BAŞLANGIÇ BÖLGESİ'nde genç, yenilikçi, geleceğe yönelik şirketler yeniliklerini iş güvenliği ve tıbbın tüm segmentlerinden yüksek kalibreli izleyicilere tanıtacak. Sağlık Uygulaması, VR gözlüğü veya yüksek teknoloji ürünü tekstil ürünleri… kapsanan konularda sınır yok. A+A 2021'deki start-up'lar, bu lider ticaret fuarındaki serileri yeni fikirlerle zenginleştiriyor.

#AplusA #İsSagligi #İsGuvenliği #25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr