Baskı Üretiminin Dijitalleştirilmesine Devam

Baskı Üretiminin Dijitalleştirilmesine Devam ~ 30/09/2021
Xeikon Dijitalleştirilmiş Baskı Üretimi İçin Çalışmayı Sürdürüyor

Xeikon'un vizyonu her zaman matbaalara dijital dönüşüme giden açık ve uygulanabilir bir yol sunmak olmuştur ve artık #Xeikon, kapsamlı portföyü ve bir dizi yeni ve yenilikçi dijital baskı çözümü ile artık bir sonraki seviyeye geçmeye hazır.

Matbaacılar, işlerini büyütmelerini, en yüksek kaliteyi sağlamalarını ve günümüzün sürekli gelişen tüketici talebini karşılamak için yenilikçi ürünler sunmalarını sağlayacak çözümler arıyor. Online satışlar, otomasyona, yüksek kaliteli renk kontrollerine ve daha yüksek üretim hızlarına olan ihtiyacı artırdı. Xeikon'un kapsamlı ve yenilikçi #dijital portföyü, dijital teknoloji konusundaki derin bilgisi ve dijitale geçen şirketlerle uzun yıllara dayanan deneyimi, onları baskı üretiminin ve üretim operasyonlarının geleceğini güvence altına almak isteyen işletmeler için kullanılabilir bir yol haline geldi.  

Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Filip Weymans şunları söyledi: “Geçen yıl içinde Xeikon birkaç yenilik ve ürün daha piyasaya sürdü. Artık matbaacılar vizyonumuzun gerçekleştiğini ve bunun onlar için ne anlama gelebileceğini gerçekten görebiliyorlar. Portföyümüzün özenle oluşturulmuş yapısı meyvelerini vermek üzere ve şimdi dijital bir geleceğe doğru bir yol açacak ve üretim ve üretime ışık tutacak daha da heyecan verici yenilikler sunmaya hazırız." Weymans’ın bahsettiği mevcut sunulmuş Xeikon yeniliklerine bir bakalım:  

Dijital Baskı Makineleri (Yüksek Hacimli Baskı)  

● Xeikon Cheetah 2.0 kuru toner teknolojisi: Xeikon, artık makinelerin birbirleriyle sürekli iletişim halinde olduğu, tam otomasyonla baskı işlerini yürüttüğü ve izlediği insan/makine ve makine/makine ara yüzleriyle bulut bağlantılı hale gelen bu teknolojiye dayalı iki yeni model tanıttı: CX30 ve CX50 giriş seviyesi kuru toner baskı makineleri. Her bulut bağlantılı çözümle operatörlerin, arayüzleri/panoları bir akıllı telefon veya başka herhangi bir cihazda 7/24 görüntüleyerek atölyedeki herhangi bir yerden baskı üretimini izleyebilir.  

● Panther 2.0 UV InkJet teknolojisi: Yeni Panther modelleri, PX2000 ve PX3000'in yerini alan Xeikon PX2200 ve Xeikon PX3300 olacak.  

● Xeikon'un Etiket Dönüştürme Birimi (LCU) serisi: Xeikon'un portföyünde, endüstrileri ve baskı işlerini dönüştürmek için özel olarak tasarlanmış ve D-Coat olarak adlandırılan LCU'lar aynı zamanda makine/makine arayüzleriyle bulut bağlantılıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır, örn. giriş seviyesi, geniş ağ, dar ağ ve üst seviye ve daha modüler teklifler. Her bulut bağlantılı çözümle operatörlerin, arayüzleri/panoları bir akıllı telefon veya başka herhangi bir cihazda 7/24 görüntüleyerek atölyedeki herhangi bir yerden baskı üretimini izleyebilir.  

Hizmetler

Xeikon, zaten kapsamlı olan Çözümler ve Hizmetler (XSS) ve aXelerate programlarına eklenecek bir dizi yeni hizmeti duyuruyor:  

● Xeikon (Ticari Hizmetler) XBS – Yakında Kuzey Amerika'da kullanıma sunulacak Xeikon Business Services, gerçek zamanlı olarak buluttaki verileri makineden makineye çevirebilir ve herhangi bir akıllı telefon veya cihazda bulunan bir gösterge panosunda tüm gerekli ve ayrıntılı bilgileri sağlayabilir. Xeikon XBS ile matbaacılar, herhangi bir baskı makinesinin veya ekipmanın performansını 7/24 istedikleri zaman kontrol edebilirler. Verimliliği, maliyetleri kontrol edebilir ve sonuçları karşılaştırabilirler.  

● Xeikon (Performans Servisleri) XPS – Xeikon, Kuzey Amerika'da ilk kez XPS sunacak Xeikon Performance Services, tüm makine yatırımlarıyla ilk 6 ay standart olarak yer alacak. Bu, matbaacıların üretimin hangi yönlerine dikkat etmeleri gerektiğini belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu yazılım, bakım sorunları, eğitim programları veya uygulama kontrolü dahil olmak üzere ayarlanması gereken tüm önemli özellikleri vurgulayacak ve görselleştirecek. Bu hizmet, müşterilere dijital başlangıç ​​aşamasında destek olmak için sunulacak. Ayrıca Xeikon'a, müşterilerinin dijital yolculuklarına başlarken daha hızlı operasyonel hale gelmelerine yardımcı olmak için gereken bilgileri sağlayacak.  

● Xeikon (Renk Servisleri) XCS - Xeikon'un XCS Pro 2.0'ı renk yönetiminde bulut bağlantılı bir atılım, en yüksek kalitede basılı ürünler için bir otomatik araç kutusu ve ekstra yetenekler, "anında" profil oluşturma, renk profili izleme ve ayarlama için tam otomasyon içeriyor. Artık bir Xeikon baskı makinesinde bir sorun ortaya çıktığında renk profilini otomatik olarak yeniden kalibre etmek mümkün. Operatör otomatik olarak uyarılır ve sorun devam ederse otomatik olarak üretim müdürüne iletilir. Daha da önemlisi, XCS 2.0 artık #flekso baskı makinesi, #ofset baskı, #dijital baskı veya herhangi bir rakip baskı makinesi gibi çeşitli farklı platformlarda #renk profilleri yapmak için kullanılabilir. Bu, hali hazırda elde edilebilecekleri genişletir ve çalışılabilecek uygulama ve malzemelerin çeşitliliğini genişletir. Xeikon XCS 2.0 aynı zamanda matbaacı ve üretici için süreci basitleştirme avantajına sahiptir, çünkü üst düzey renk yönetimine yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılar.  

İş Akışı

İş akışının temel ve önemli bir bileşeni, Xeikon'un X-800 Dijital Ön Uç (#DFE )'sidir. X-800, Xeikon'un dijital portföyünün her yönünü birleştirir. Xeikon, muhtemel uygulama yelpazesini genişletmek ve geliştirmek için şimdi X-800 iş akışının yeteneklerini daha da genişletiyor. Mesela X-800'ün etiket versiyonu #Xeikon #VARIONE #değişken veri iş akışını içerecek ve bunu Panther dayanıklı dokunsal baskı ve Xeikon'un FEU (Füzyon Süsleme Birimi) ile birleştirecek. Bu gerçekten benzersiz gelişme, günümüzde mevcut olan en yüksek düzeyde değişken görüntü sunacak şekilde ayarlanmış. Bu benzersiz yetenek ile X-800, hem #Panther hem de #Cheetah serisi baskı makinelerini dijital dönüşüme doğru yönlendirecek.  

Filip Weymans sözlerini şöyle sonlandırıyor: “En son yeniliklerimizle matbaacılar ve dönüştürücüler, baskı alıcılarının ve marka sahiplerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Üretim ortamları hakkında net bir kavrayışa sahip olmak, ilerlemeyi izleyebilmeleri ve anında hızlı ve esnek kararlar alabilmeleri anlamına gelir. Bu nedenle dijitalleşme bir oyun değiştirici olabilir. Bir şirketin sahasına ilk dijital baskı makinesini kurduğumuzda, o şirketin büyüme yolculuğunun her adımında yanındayız. Tam otomatik bir dijital baskı üretim sürecini uygulamanın üretkenlik, büyüme ve kâr avantajlarını hızla fark ederler. Herkes bir şirketin stratejisinde ve operasyonlarında değişiklik yapmanın zor olabileceğini bilir. Xeikon, büyümeleri ve sürdürülebilir kârlılıkları için geleceği takip eden matbaacılar için baş danışman olarak hizmete hazır.”

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr