Dijitalleştirme – Otomasyon – Bağlantı

Dijitalleştirme – Otomasyon – Bağlantı ~ 04/10/2021
Connected Converter

Bu yılki iarigai – IC yıllık bilimsel konferansları 19-24 Eylül tarihleri ​​arasında Yunanistan'ın Atina kentinde birlikte gerçekleşti.

Konferanslarda grafik iletişim, baskı, medya ve ambalaj sektörlerinin araştırma, endüstri ve eğitiminde yenilik ve evrimi ele alındı. BEL, konferans açılış konuşması yapmak üzere davet edilen sponsor şirketlerden biriydi ve The Connected Converter ile ilgili vizyonunu paylaştı.

Şirketin Connected Converter vizyonunu Küresel Satış ve İş Geliştirme Müdürü Konstantinos Spyropoulos, anlatıyor:

Dijitalleşmenin, otomasyonun ve bağlanabilirliğin günümüz değer zincirinde önemli bir rol oynadığı yeni kurulmuş bir ortam var. Modern organizasyonlar, müşterileri, tedarikçileri ve ortaklarıyla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak için gerekli araçlara sahip olmalıdır. Böylece tüm departmanların birbirleriyle sorunsuz bir şekilde konuştuğu, bilgi akışını kolaylaştıran ve ticari ve üretim süreçlerini otomatikleştiren bağlantılı bir ağ oluşturabilirler. Matbaaların karşılaştığı zorlukları gören BEL, onların tüm üretim iş akışı boyunca verilerden yararlanmasını, süreçleri sorunsuz bir şekilde otomatikleştirmesini ve insanları ve ekipmanı birbirine bağlamasını kolaylaştıran optimum çözümler ve hizmetler sunuyor.

Amiral gemisi ürünümüz Overprint MIS'i şu üç temel ayak etrafında geliştirmekten gurur duyuyoruz: Dijitalleştirme – Otomasyon – Bağlantı.  


Dijitalleştirme

Süreçlerin ve iş akışlarının dijitalleştirilmesi, işletmenizin bilgi alışverişini daha etkin bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Çalışanlar ve ekipman arasındaki etkileşimi güçlendirir, veri toplanmasını sağlar, tüm bağlı taraflara uçtan uca bir görünüm sağlar, trendleri oluşturur ve daha iyi ve daha hızlı karar verir. Bu da genel verimliliği artırarak işinizi daha hızlı hale getirir, hizmetlere kolay erişim ve kolaylık sağlar. Daha da önemlisi, baskı işinizin veriler tarafından yönlendirilmesine ve bir işletme sahibi olarak sizin gerçeklere dayalı kararlar vermenize imkân tanır.  

Otomasyon

Her üretim adımını ve sürecini otomatikleştirerek tüm üretim hattınız sorunsuz çalışmasını sağlayan otomasyondur. İş akışınızı otomasyona bağlamanızın faydaları, üretiminizi artırmak, kısa tiraj üretimde ek artış sağlamak, darboğazları ve insan hatalarını elimine etmek, kaliteyi artırma, zamandan ve insan gücünden tasarruf olarak sıralanabilir. Matbaalar, otomasyona küçük adımlarla başlayabilir ve talebe göre ve üretimde çalışanlar otomasyon sürecine alıştıkça ek otomasyon seviyeleri ekleyebilirler.

Bu görev için Yönetim Bilgi Sistemleri geliştirilmelidir. Oysa otomasyonu üretim iş akışındaki önemli temas noktalarına yerleştirebilirsiniz. Baskı yaşam döngüsüne Endüstri 4.0 ve #JDF standartları uygulanarak her bir göreve otomasyon eklenebilir.  

Bağlantı

Yeni kurulan ortamda bilgi alışverişinin en iyi biçimde yapılması, kararların verilere dayalı ve hızlı verilmesi, muhtemel darboğazların ve hataların giderilmesi gerekmektedir. Bu, bir ürünün dönüştürülmesi için tedarik zincirinin kesintisiz bir şekilde internet yeteneklerinden yararlanarak, sürekli bağlantı ve bilgi alışverişine izin vererek sürdürülmesi gerektiği anlamına gelir. Bir ürünün dönüştürülmesine dâhil olan tüm tarafların, üretim sürecinin yanı sıra var olan bilgi alışverişi yolları, iş emirlerinin ve süreçlerin onaylanması için #işakışları, vb. hakkında eksiksiz bir genel bakışa sahip olması gerekir. Çevrimiçi sistemlere sürekli erişim, iş akışının, bilginin ve iletişim kanallarının yönetimine izin verir.  

Bu avantajlardan elde edilen ana sonuçlar, artan üretim verimliliği ve kârlılığı, rekabet becerisi ve müşterilere hizmet verme yeteneğinin artmasıdır. Böylece #pdf dosyasının oluşturulmasından nihai ürüne kadar tüm üretim hattı birbirine bağlanır. Bu ortamda, insanlar ve ekipman birbirleriyle sorunsuz bir şekilde konuşur, verileri çevrimiçi olarak iletir. Sonunda süreçler tasarlandığı gibi tamamlanır, her seferinde doğru bir şekilde tekrarlanır.  

Üç temel ayağın ilkeleri üzerine geliştirilen #Overprint #MIS, verimli ve optimize edilmiş bir #baskı üretim süreci sağlayan çekirdek yönetim sistemi olarak çalışır. Kapsamlı, modüler ve güçlü bir şekilde özelleştirilebilir mimarisi, onu her endüstri segmenti için ideal bir uyum haline getirir.

#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr