DuPont™ Cyrel® Solutions, Yeni Cyrel® Lightning UV-LED Plakalarını Duyurdu

DuPont™ Cyrel® Solutions, Yeni Cyrel® Lightning UV-LED Plakalarını Duyurdu ~ 13/10/2021
DuPont™ Cyrel® Solutions announced new Cyrel® Lightning

Scroll down for English Edition

DuPont™ Cyrel® Solutions, Teksas-Frisco'daki FTA Sonbahar Konferansı'nda (03-06 Ekim) yeni Cyrel® Lightning plaka ailesini tanıttı. Bu yeni baskı plakaları Esko XPS Crystal gibi UV-LED pozlama sistemlerinin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanılabilmesi için bu sistemlere göre optimize edilmiş. Plakaların avantajları arasında, baskı kalitesinden ödün vermeden erişim süresi ve plaka performansı arasında daha da optimize edilmiş bir eşleşme yer alıyor.  

Öncesinde, LED üniteler üzerindeki pozlama ayarlarının çoğu zaman yüksek kalite ve kısa erişim süresi seçeneklerinden biri için yapılması gerekiyordu. En baştan UV-LED pozlama özellikleri göz önünde bulundurularak formüle edilen Cyrel® Lightning plakalar bu duruma meydan okuyor.  

DuPont Küresel Teknoloji Başkanı Suniti Moudgil, " Cyrel® Lightning plakaları, yüzey ve tam kürleme arasında ayarlanabilirlik sağlamak için özel olarak uyarlanmış UV profillerine sahip kimyasallardan faydalanıyor. Bu inovasyon taranmış bir LED pozlama sekansının benzersiz dinamiklerine göre özel olarak şekillendirilebilen dengeli bir kürlemeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda, hassas şekilde ayarlanmış bir UV emilim profili aracılığıyla yeterli kürleme sağlıyor" diyor.  

Yeni #fotopolimer plaka yelpazesinin ilk üyesi olan #Cyrel® LSH, 045 ve 067 gauge ölçülerinde mevcut olup; ürün solventle işlenebiliyor ve #Esko XPS #Crystal ünitelerin sertifikalı pozlama formülleriyle sunuluyor.  

Tennessee-Memphis'te bir işletme olan Cyber Graphics, baskı öncesi operasyona UV-LED teknolojisi uyarlamada öncülerden biri oldu ve yeni fotopolimerin dış değerlendirmesine erken dönemden itibaren katıldı. Cyber Graphics Başkan Yardımcısı Kevin Bourquin, "Flekso işinde sürekli işlem optimizasyonunu geliştirmekten bahsediyoruz. Dolayısıyla LED pozlamaları için ayarlı bir plakaya sahip olup performansı artırmak, pozlamanın LED teknolojisinde bir engel olmasının önüne geçmek ve aynı zamanda da beklediğimiz baskı kalitesini sağlayabilmek işletmemiz için büyük bir fayda oldu" diyor.  

Cyrel® LSH gelişmiş yüzey taramaları için ideal olmanın yanı sıra esnek ambalajlama, #etiket ve #kağıt #baskı uygulamalarındaki geniş bir dizi baskı altı malzemesi ve baskı işlemi için optimize edilmiş olan, pürüzsüz yüzeyli bir sert durometre plakasıdır.  

Neden LED pozlamada optimize formülasyonlara ihtiyaç duyulduğuna dair daha fazla arka plan bilgisi için şu adresteki Teknik İncelemeyi okuyun: https://www.dupont.com/products/cyrel-lightning.htmlDuPont™ Cyrel® Solutions introduced the new Cyrel® Lightning plate family at the FTA’s Fall Conference (October 03-06) in Frisco, TX. These new printing plates are optimized for UV-LED exposure systems, such as the Esko XPS Crystal, to make full use of these systems’ capabilities. The benefits of the plates include a further optimized match between access time and plate performance, while not compromising the print quality.  

Previously, exposure settings on LED units often had to be adjusted for either higher quality or shorter access time. Cyrel® Lightning plates challenge this as they were formulated from the ground up with UV-LED exposure characteristics in mind.  

“Cyrel® Lightning plates use chemistries with tailored UV profiles to achieve tunability between surface- and through-cures. This innovation enables a balanced cure that can be tailored to the unique dynamics of a scanned LED exposure sequence. At the same time, it provides sufficient through-cure using a finely tuned UV absorption profile,” says Suniti Moudgil, Global Technology Leader at DuPont.  

Cyrel® LSH is the first of the new range of photopolymers plates and will be available in 045 and 067 gauges; it is solvent processable and comes with certified exposure recipes in the latest software of the Esko XPS Crystal units.  

Cyber Graphics, a tradeshop from Memphis Tennessee, was one of the pioneers in adapting UV-LED technology in their prepress operation and has been involved early during the external evaluation of the new photopolymer. “In flexo, we constantly talk about driving process optimization. So, having a plate that is tuned for LED exposures, driving throughput, not having the exposure be a bottleneck with LED technology, while still delivering the printing quality that we expect, was a great benefit to our business” said Kevin Bourquin, Vice President at Cyber Graphics.  

Cyrel® LSH is a hard durometer plate with smooth surface, ideally suited for advanced surface screenings and optimized for a broad range of substrates and clean press runs in flexible packaging, tag & label and paper printing applications.  

For more background information on why there is a need for optimized formulations for LED exposure, read the Technical White Paper on: https://www.dupont.com/products/cyrel-lightning.html


#25Yasindayiz #YirmiBesinciYilimiz #Matbaa #MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #EnrichTheContent #KnowWhatisWhat #İçeriğiGeliştir #EmegeSaygiGoster #Ambalaj #Ofset #Serigrafi #KartonAmbalaj #EsnekAmbalaj #flekso #rotogravure #inkjet #genisformat #BiliyorumÇünküOkuyorum #ContentisKing
İletişim:

MATBAA&TEKNİK®

VOLİ FUAR HİZMETLERİ A.Ş

Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: 4M Dükkân No: 605 Bahçelievler 34197 İstanbul Türkiye

Telefon 0 212 604 51 24 – GSM 0 542 412 29 74

www.matbaateknik.com.tr

akif.tatlisu@voli.com.tr

Gizlilik Politikası Teslimat ve İade Mesafeli Satış Sözleşmesi

© Matbaa Teknik ~ Tüm Hakları Saklıdır 2018 ~ info@voli.com.tr